بایگانی برای آگوست, 2014

مراسم تعزیه به مناسبت شهادت امام جعفرصادق(ع) در جوشقان ساوه

بدون نظر

روز جمعه ۳۱ مرداد ماه ۹۳ از ساعت ۸صبح الی ۱۵ مراسم تعزیه به مناسبت شهادت امام جعفرصادق(ع) درروستای جوشقان ساوه مقابل مسجدمحمدرسول ا…..(ص) برگزار می گردد. 


حرکت خوب ادامه دار

۳ نظر

بنا اعلام  کانون توسعه پایدارجوشقان ساوه هزینه برگزاری مراسم سالگرد مرحومه مغفوره فاطمه قلیچ خانی(همسرمرحوم کربلایی محمدباقرقلیچ خانی) ازطرف بازماندگان آنمرحومه جهت هزینه ساخت امامزاده هاشم(ع) قرارمی گیرد.      (قرائت فاتحه)

 


هزینه مراسم چهلم جهت کار نیک

۱ نظر

DSC00058

 

 

هزینه مراسم  چهلم جوان ناکام مرحوم مغفور سعید ولدخانی ( فرزند مرحوم حاج شیخ احمد ولدخانی) از طرف مادر گرامی آن مرحوم ازطریق کانون توسعه پایدار جوشقان ساوه جهت ساخت امامزاده هاشم(ع) واریز گردید.

لطفا باقرائت فاتحه موجب شادی روح آنمرحوم باشید.


فردی زحمتکش ازاهالی خوب و با صفای جوشقان ساوه

بدون نظر

این روزها فردی که بخش عظیمی از زحمت روستای جوشقان ساوه را انجام می دهد، شخصی نیست غیر از آقای حاج یوسف ولدخانی ، فردی  برخوردار ازصفات  خوب وخوش ومهربانانه ، دارای همسری متدین که جلسات مذهبی بانوان را در روستا بعهده دارد، هیچوقت زحمات او را در ساخت یادمان شهدا، برگزاری دومین یادواره ستارگان درخشان شهدای گرانقدر جوشقان ساوه، ساخت ساز مسجد محمدرسول الله(ص) و امامزاده هاشم(ع) و مراسمات گوناگون درروستا را فراموش نخواهم کرد، یاور خوبی برای ما و دیگر همراهانش می باشد.

اکنون نیز جهت حمل پسماند روستا  بی ریا آستین بالا زده ،

 فقط می توانم بگویم  : خسته نباشی  ، خداقوت

 

IMG_0047DSC00027


عمل نیکوکارانه و خیرخواهانه

۳ نظر

اطلاعیه زیر توسط آقای مهندس علی قلیچ خانی صادرگردیده .

 

یکسال ازدرگذشت مادری مهربان وهمسری فداکار مرحومه مغفوره مشهدی ام البنین قلیچ خانی (فرزند مرحوم کربلایی عبدالله قلیچ خانی) گذشت ، 

 

هزینه برگزاری مراسم سالگرد جهت صرف امورخیریه دراختیار کانون توسعه پایدارجوشقان ساوه  قرارداده می شود تا در راستای برنامه های امورفرهنگی ، عمرانی واجتماعی کانون توسعه پایدار جوشقان ساوه هزینه گردد. لطفا با قرائت فاتحه موجب شادی روح آن مرحومه باشید.

 

از طرف همسرآقای حاج قربانعلی قلیچ خانی وآقای مهندس علی قلیچ خانی ودختران

 

 

مدیریت سایت ستارگان جوشقان ساوه با عرض تسلیت  برای آنمرحومه آمرزش ،غفران و برای بازماندگان صبر وسلامتی ازخداوند منان خواستارم ، از عمل نیکوکارانه وخیرخواهانه بازماندگان آنمرحومه جهت صرف هزینه سالگرد  در راستای برنامه های کانون جوشقانیان تقدیر وتشکر می نمایم ،  وامیدوارم سرآغاز الگو سازی برای دیگر عزیزان جوشقانی وخیرین ومومنین باشد.

 ارادتمند : (محمدشریعت بهادری)


مراسم روز خبرنگار در شهرستان ساوه و زرندیه(تصاویر)

۱ نظر

image001 (1) image001 DSC07019 [1600x1200]


توصیه های آیت الله بهجت(ره) درباره غذاخوردن

۱ نظر
توصیه‌های آیت‌الله‌ بهجت(ره) درباره غذاخوردن :

آیت‌الله بهجت(ره) می‌گوید: علمای سابق که آن همه در علم و عمل موفق بودند و عمر با برکت داشتند و از انحراف فکری سالم بودند، در اثر خوردن غذای حلال و اجتناب از غذاهای شبهه‌ناک بوده است.

 

 

خبرگزاری فارس: توصیه‌های آیت‌الله‌ بهجت(ره) درباره غذاخوردن/ عالمی که تا ۱۰۰سالگی نزد پزشک نرفت
 

       

 

 

 

در آیین اسلام، بر خلاف بسیاری از آیین‌های دیگر، بدن آدمی مورد تحقیر نیست. اسلام بدن انسان را چیزی بی‌ارزش نمی‌شمارد، زیرا بدن انسان ابزار تکامل روح است. تحقیر بدن، در حکم تحقیر شخصیت آدمی است و کسی که مرتکب این عمل شود، مستوجب کیفر و قصاص خواهد بود. بنابراین اسلام برای صحت و سلامتی، ارزش و اهمیت ویژه‌ای قایل بوده و از این رو فقه و سنت اسلامی مملو از مطالب و دستور العمل‌هایی در این زمینه است به همین مناسبت توصیه‌هایی را از  آیت‌الله بهجت(ره) درباره غذاخوردن در ادامه می‌آوریم:  

وای بر ما اگر در خصوص خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها از حرام اجتناب نکنیم؛ زیرا همین غذاها است که منشأ علم و ایمان یا کفر ما می‌شود! یکی از معمرین علمای نجف که حدوداً صد سال از عمرش می‌گذشت، می‌فرمودند: تا این ساعت به طبیب مراجعه نکرده‌ام، عرض شد آقا! چطور می‌شود؟ شما چه برنامه‌ای را در زندگی رعایت کرده‌اید که تاکنون بیمار نشده‌اید؟ فرمودند: فقط تابع شرع مقدس بوده‌ام. یعنی در خوردن غذاها کماً و کیفاً و جهات دیگر فقط به دستور شرع عمل کرده‌ام. امروزه مردم غذای لذیذ می‌خواهند نه غذای مفید. اصولاً غذاهای سرخ کرده ضرر دارند ولی چون به ذائقه انسان خوش می‌آیند، لذا همه خواهان آن هستند و توجه به ضرر آن ندارند. همچنین ما غذاهای لذیذ را خوب و مفید، و غذاهای غیر لذیذ را بد می‌دانیم، در حالی که چه بسا غذاهایی که با روغن سرخ شده، مضر باشند، ولی غذای آب‌پز نظیر آب گوشت مفید باشد. خرما، شیر، ماست و روغن زیتون جامع بین غذا و دوا هستند. در مواردی انسان به غذایی میل دارد، ولی مظنون است که موجب مرض است. اخلال در نظم خوردن و هضم آن، و نیز اخلال در نظم خواب و دیگر کارها، موجب تاخیر تأثیر در آن‌هاست. خوردن غذای شبهه‌ناک و نیز خوردن غذای کسی که از حرام پرهیز ندارد، هرچند جایز است؛ ولی انسان را مریض و از عبادات محروم می‌کند و یا سبب سلب توفیق می‌شود. اعتدال در غذا برای سلامت مزاج خیلی مفید است. اگر انسان همیشه به نان خوردن عادت داشته باشد بهتر است گاهی برنج بخورد، و اگر همیشه برنج می‌خورد بهتر است گاهی نان و یا آش بخورد و تنوع در غذا داشته باشد. شخصی دندانش درد می‌کرد، نزد طبیب رفت که آن را بکشد، طبیب گفت: اگر سردرد گرفتی سرت را هم می‌کشی؟! اعتدال معده، دندادن درد را هم برطرف می‌کند؛ و بالاخره آن‌ آقا دندانش را نکشید! انسان می‌‌تواند با رعایت آداب شرعی و دستورهای دینی، از اطبا بی‌نیاز شود. آقایی به فرزندانش تذکر می‌داد: سفارشی در فلان دکتر نوشته‌ام و آن این است که هر روز صبح یک عدد سیب میل کنید، و کاری به دکترها نداشته باشید. آقایی که نود الی صد سال سن داشت، می‌گفت: هر صبح یک سیب رنده می‌کنند و من می‌خورم و می‌توانم از جا بلند شوم، و در طول سال در خانه سیب نگه می‌داریم. اگر تصمیم دارید که در مشهد در ایام زیارتی بیمار نشوید همواره از آبلیمو در وعده‌های غذایی‌تان استفاده کنید که خواص پیشگیری دارد. تمام فساد و افساد و غلغله و سروصدایی که در روی زمین بوده و هست و خواهد بود، از همین مأکل و مشرب است؛ زیرا تکالیف، متوجه غضب و شهوت است و تناول غذا و نوشیدنی، موجب آنهاست. علمای سابق که آن همه در علم و عمل موفق بودند و عمر با برکت داشتند و از انحراف فکری سالم بودند، در اثر خوردن غذای حلال و اجتناب از غذاهای شبهه‌ناک بوده است. بوده‌اند کسانی که اگر معصیت یا خلافی از آنها صادر می‌شد یا غذای ناپاکی می‌خوردند، متوجه می‌شدند و می‌گفتند: تاریک شدیم، حجابی حاصل شد. از غذای خود از نظر کم و کیف، کم کنید و از خوردن غذاهای محرک بپرهیزید. در هوای آزاد ورزش کنید، خصوصاً شب‌ها و بین‌الطلوعین مقداری قدم بزنید.  و از فکر و نظر در ناظر مهیج خودداری نمایید و برای ازدواج به نحو آسان اقدام کنید و با توبه و تضرع به درگاه خداوند مهربان و توسل به امام عصر(عج) از خداوند بخواهید که شما را از گناه حفظ فرماید. گزارش  از خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس،


بزودی مطالبی مستند درباره تاریخچه مسجدموسی ابن جعفر(ع) مسجد جوشقانیان مقیم تهران ارائه می گردد

بدون نظر

بزودی مطالبی مستند درباره تاریخچه مسجدموسی ابن جعفر(ع) مسجد جوشقانیان مقیم تهران ارائه می گردد.

17 Untitled-5

 


مصاحبه مجله هفت نگاه با علی ملک لو (هنرمندی ازخطه پرافتخار جوشقان ساوه)

بدون نظر

شما در زمینه بازرگانی و تجارت چهره موفقی هستید و اقدامات انسان دوستانه ای مثل تأسیس باشگاه فوتبال صنایع دفاع انجام داده اید. چه شد که در میان این مشغله ها به موسیقی نیز پرداخته اید و اخیراً به صورت جدی وارد عرصه خوانندگی هم شده اید؟ 

 

همیشه به موسیقی و خوانندگی علاقه داشته ام چون خداوند صدای خوبی به من داده و پیش هر کسی هم که خوانده ام همیشه من را تشویق کرده اند که خوانندگی را به صورت جدی دنبال کنم. خواندن را با قرائت قرآن شروع کردم و همیشه صوت بالایی داشته ام و به تجویدها تسلط کامل دارم.

 

قرائت قرآن را از چه سنی آغاز کردید؟

 

از ۱۲ سالگی. آن موقع در هیأت ها و مراسم مذهبی مختلف می خواندم. در قم، ، عبدالعظیم و جاهای مختلف می رفتم و می خواندم و رفته رفته به خوانندگی علاقه پیدا کردم.

 

آن زمانی که به خوانندگی علاقه پیدا کردید هیچ وقت پیش نیامد که قطعه ای را به صورت حرفه ای برای خود تهیه و ضبط کنید؟

 

نه. چون امکان مالی اش را نداشتم. خانواده ام هم زیاد از اینکه بخواهم خواننده شوم استقبال نمی کرد. خودم هم بیشتر به دنبال فوتبال بودم و در باشگاه استقلال بازی می کردم.

 

 

از چه سنی به فوتبال علاقه مند شدید و فعالیتتان در باشگاه در باشگاه استقلال به چه شکلی بود؟

 

از ۸ سالگی فوتبال را شروع کردم. در ۱۴ سالگی به باشگاه نوجوانان استقلال رفتم. آن موقع مربی مان رایکف بود.

 

 

چه شد که اخیراً به صورت جدی تری وارد عرصه موسیقی شدید؟

 

من ساز گیتار را از ۲۰ سالگی دوست داشتم و نواختن گیتار را یاد گرفتم. همه اینها هم برمیگردد به اینکه صدای خوبی داشتم و گیتار تنها سازی بود که به آن علاقه مند بودم. بعد که یادگیری گیتار را ادامه دادم، دوره های مختلف سلفژ و نفس گیری را هم گذراندم تا بتوانم به خوبی با گیتار بخوانم.

 

 

آیا در حال حاضر قصد دارید که آلبومی را منتشر کنید؟

 

من پسری داشتم که در سن ۱۶ سالگی در گذشت، قبلش داشتم خوانندگی را ادامه می دادم. وقتی این اتفاق افتاد و پسرم را از دست دادم دیگر گیتار و خوانندگی را برای مدتی رها کردم. وقتی حال و هوایم کمی عوض شدیک باشگاه فوتبال به اسم «حمید ملک لو» راه انداختم تا برای جوانان ایثار کنم و یک خدمتی کرده باشم. چون زمین فوتبال نداشتم به اسم «صنایع دفاع» بازی می کنیم. امتیاز باشگاه برای من است اما به اسم «صنایع دفاع» بازی می کنیم و باشگاه هم در شمال شرق تهران قرار دارد. بعد از این قضایا مجدداً گیتار را شروع کردم. کم کم علاقه مند که شدم یکی از دوستان آهنگساز به من گفت: «شما صدای شش دانگ و خیلی خوبی داری. من می دانم چقدر صدای خسته و خوبی داری و می توانی یکی از بزرگ ترین خواننده ها شوی». من هم حرفش را به جان و دل خریدم و خوانندگی را به صورت جدی تری آغاز کردم. به همین خاطر تعدادی آهنگ خوندم. تصمیم دارم که آلبومی را تهیه و منتشر کنم و ترانه هایی را هم به وزارت ارشاد داده ام که تصویب هم شده. آنجا به من گفتند باید با یکی از شرکت های موسیقی هماهنگ کنی و موسیقی هایت را از طریق شرکت به ما بدهی که که هنوز فرصت نکردم این کار را انجام بدهیم. در صدا و سیما هم تعدادی آهنگ خواندم. قصد دارم آهنگ های حماسی و عرفانی و فاخر برای صدا و سیما بخوانم و این مسیر را در خوانندگی ادامه بدهم.

 

 

موسیقی چه تأثیری در زندگی شما داشته است؟

 

موسیقی تأثیر زیادی در زندگی من داشته. در روحیه ام بسیار تأثیرگذار بوده، مخصوصاً که من دوست دارم برای خدا و موضوعات این چنینی بخوانم ، موسیقی به من نشاط می دهد و من را به آرامش دعوت می کند. در این سن و سالی که من می خوانم انگار از نو شروع کرده ام و متولد شده ام. به جوان ها هم می گویم کسی که هدف داردسن و سال برایش مهم نیست و در هر سنی می تواند به هدفش برسد.

 

به عنوان آخرین سؤال اگر حرف نگفته ای باقی مانده برای ما بگوئید؟

 

خیلی ها به من می گویند که باید ۱۰،۱۵ سال پیش خوانندگی را شروع می کردی. من به خاطر مسائل خانوادگی نمی توانستم و کارم هم ایجاب نمی کرد. خوانندگی کار ساده ای نیست که هر کسی از راه برسد بتواند انجام بدهد. بایستی تاوان بدهی، زحمت بکشی تا بتوانی انجامش بدهی. حالا من در این سن شروع کردم اما واقعاً انگار تازه متولد شده ام. این راه را ادامه می دهم و می خواهم یکی از بهترین خواننده ها بشوم. این حرفم از روی خودخواهی نیست. من به هدفی که دارم می خواهم برسم و در این راه تلاش می کنم.


چاقال دره زیبا، زیباتر می شود

۱ نظر

مدتها است که به همت دهیاری وشورای اسلامی جوشقان ساوه عملیات ترمیم خرابی قنات زیبای چاقال دره آغاز گردیده ، وروزهای آخر عملیات ساخت این  قنات زیبا وخاطره انگیزفرا می رسد.

 

IMG_0535 (2) IMG_0542 (2) IMG_0539

 

SAM_1508SAM_1504266IMG_0535 - CopyIMG_0535

 

 

 


تصاویر تاریخی ارسالی توسط اهالی جوشقان ساوه

۲ نظر

تصویر تاریخی  سه تن از فرزندان مرحوم ملا  آقا مهدی شریعت :

 

IMG_0544

 

 

مرحوم میرزا مسیح آقا شریعت      نفراول سمت راست

مرحوم میرزا محمدآقا شریعت        نفردوم وسط

مرحوم میرزا علی آقا شریعت      نفرسوم سمت چپ 

 

 


تعطیلات عیدفطر و کارفرهنگی ورزشی توسط عزیزمان صلاح لطفی در جوشقان ساوه

۳ نظر

IMG_0522IMG_0507IMG_0520IMG_0497


مراسم ترحیم مرحومین مرداد ماه ۹۳ اهالی جوشقان ساوه(باعرض تسلیت به بازماندگان آن عزیزان)

بدون نظر

۱ – مراسم هفتم مرحوم مغفور سیدعباس شمس الدینی ( داماد مرحوم حاج علی اصغرملک لو) روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه۹۳ بعداز نماز مغرب وعشا درمسجد آبشار واقع در شهر قم خیابان اراک برگزار می شود.


نماز عید فطر در جوشقان ساوه

بدون نظر

IMG_0465 IMG_0469 IMG_0470 IMG_0472 IMG_0474 IMG_0479


عید سعید فطر مبارک باد

۲ نظر

download (6)download (5) images (4)