بایگانی برای مهر, ۱۳۹۰

بازتاب دومین یادواره ستارگان درخشان شهدای جوشقان ساوه

بدون نظر

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی- مجید ولدخانی عضو ستاد برگزاری یادواره شهدای روستای جوشقان در مراسم افتتاح این یادمان گفت:عملیات ساخت یادمان شهدا روستای جوشقان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال با مشارکت مردم روستا و ظرف مدت ۲۰ روز انجام شد. بخش عمده‌ای از عملیات ساخت یادمان شهدا انجام شده و بقیه کار نیز به سرعت انجام می‌شود و در نظر داریم با جذب اعتبارات دولتی در قالب حسینه شهدا بتوانیم مجالس مذهبی و فرهنگی در آن برگزار کنیم.

همچنین دومین یادواره ۴۲ شهید روستای جوشقان از توابع بخش نوبران شهرستان ساوه با عنوان ستارگان درخشان در مسجد جامع محمد رسول الله (ص) برگزار شد.

علی محمد گلستانی فرد معاون فرماندار ساوه در این مراسم گفت: ۳۱ شهریورماه یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین مقاطع در دوران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. دشمنان انقلاب در آغاز جنگ طوری طراحی کرده بودند که به زعم خود بتوانند نظام نوپای اسلامی را ظرف مدت یک هفته تصرف کنند و با چنین طراحی رژیم صدام را تشویق و تجهیز کرده بودند و همه معتقد بودند که این چنین حرکتی می‌توانست یک انقلاب نوپا را منزوی و به سقوط بکشاند و سرنوشت انقلاب را تغییر دهد.

وی دوران دفاع مقدس را به عنوان یک مقطعی در دو موضوع کاملا متفاوت ترسیم کرد و افزود: یک مقطع از دست دادن جوانان انقلاب و به عقب افتادن حرکت توفنده و توسعه انقلاب اسلامی بود و در مقابل دوران سراسر ایثار، ایمان، حرکت و تلاش برای رضای خدا. و نتیجه آن این بود که عزت و افتخار برای جمهوری اسلامی ایران باقی ماند.

وی با بیان اینکه عزت و افتخاری که شهدا آفریدند فقط مخصوص دوران دفاع مقدس نبود، تصریح کرد: امروز هم همچنان این اثر وجود دارد چرا که کشور ما بیمه شده شهداست.

فرماندار ساوه بیان کرد: دشمنان ما با هیچ کسی تعارف ندارند و هدف اصلی آنها شکست جمهوری اسلامی بود ولی تفکر بسیجی و روحیه شهادت طلبی ملت ایران را که می‌بینند به خود اجازه این کار را نمی‌دهند و اوج این افتخار و سرافرازی و بیت‌الغزل این دوران، هنری بود که شهدا خلق کردند.

گلستانی‌فرد با تاکید بر استمرار زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، افزود: وظیفه مردم و مسوولان این است که این فرهنگ ایثار و شهادت طلبی را زنده نگه دارند و از ارزش‌هایی که شهدا به یادگار گذاشتند دفاع و از خط و فکر نورانی شهدا محافظت کنند.

گلستانی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مبارزه با دشمنان انقلاب و در راس آنها استکبار و صهیونیسم همچنان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: نظام اسلامی امروز داعیه دفاع از مظلومان در مقابل ظالمان و مستکبران را دارد و لذا همچنان جنگ اسلام با دنیای کفر ادامه دارد و این روحیه به عنوان الگویی برای دیگر کشورهای منطقه انتقال داده شده است.

وی یادآور شد: آمریکا و صهیونیست می‌خواستند خاورمیانه‌ای جدید با محوریت خود تشکیل دهند اما به خواست خدا توطئه‌های آنان نقش بر آب شد و مردم منطقه با الگوگیری از انقلاب اسلامی و با تاسی به رهنمودهای مقام معظم رهبری خاورمیانه‌ای با محوریت ملتهای مسلمان شکل گرفت.

حجت الاسلام حسن هنرمند مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: شهدا برای سرافرازی نظام اسلامی قدم برداشتند و لازم است در مناسبت‌های محتلف یاد و خاطره آنان را گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه شهدا ولی نعمتان ما هستند، افزود: شهدا نیاز به برگزاری مراسم یادواره ندارند اما یاد آنها باعث برکت مجالس می‌شود. هرچه قدر برای گرامیداشت یاد شهدا تلاش کنیم به همان اندازه در بیمه شدن و مصونیت کشور تلاش کرده‌ایم.

هنرمند یادآور شد: پیام اطاعت از ولایت به عنوان پیام ماندگار شهداست و اگر رشادت‌های شهدا نبود امروز امنیت، آرامش و آسایش در جامعه حاکم نبود.

وی با اشاره به آثار و برکات شهدا در جامعه تصریح کرد: همه چیز ما امروز در کشور اعم از وحدت، استقلال، پیشرفت و… مرهون خون پاک شهداست و باید همگی قدر این نعمت والا را بدانیم.

برپایی نمایشگاه عکس دفاع مقدس و کتاب، برپایی نمایشگاه روزشمار جریانات فتنه ۸۸، گلباران گلزار شهدا، پخش کلیپ، قرائت وصیتنامه شهدا توسط خانواده‌های معظم آنان و خاطره گویی رزمندگان و همسنگران شهدا از دیگر برنامه‌های این یادواره بود. در پایان این مراسم از خانواده‌های معظم شهدا تجلیل بعمل آمد.

 

 


 

یادمان ۴۲ شهید روستای جوشقان مورد بهره برداری قرار گرفت
فرهنگی و هنری  ۴/۷/۱۳۹۰  ۱۱:۴۹:۴۹

۹۰۷-۱۹۸۴-۵ کد خبر

RSS :: پرینت

همزمان با هفته دفاع مقدس در مراسمی با حضور امام جمعه غرق آباد، فرماندار ساوه و جمعی از مسوولان محلی و خانواده های معظم شهدا و مردم روستای جوشقان بخش نوبران ساوه، یادمان ۴۲ شهید این روستا در جوار گلزار شهدا مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، عضو ستاد برگزاری یادواره شهدای روستای جوشقان در مراسم افتتاح این یادمان در سخنانی گفت: ستارگان درخشان روستای جوشقان در یک محیط ایمانی و اعتقادی و در خانواده هایی مومن و ولایی پرورش یافته و توانستند به مقام قرب الهی برسند.
مجید ولدخانی افزود: از این رو مردم شهید پرور روستای جوشقان ارتباط معنوی خود را با شهدای والامقام این روستا حفظ کرده و ساخت یادمان شهدا را ضروری دانستند.
وی بیان کرد: عملیات احداث یادمان شهدا روستای جوشقان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال با مشارکت مردم روستا ظرف مدت ۲۰ روز صورت گرفت.
 وی خاطر نشان کرد: بخش عمده ای از عملیات احداث یادمان شهدا انجام شده و بقیه کار نیز به سرعت انجام می شود و در نظر داریم با جذب اعتبارات دولتی در قالب حسینه شهدا بتوانیم مجالس مذهبی و فرهنگی در آن برگزار کنیم.
منبع : خبرگزاری ایسنا – کدخبرنگار: ۱۰۱۰۳

 

 

 

معاون استاندار مرکزی:
تفکر بسیجی ملت ایران مانع تعرض دشمنان به انقلاب است
ساوه – معاون استاندار مرکزی و فرماندار شهرستان ساوه گفت: تفکر بسیجی و روحیه شهادت طلبی ملت ایران مانع تعرض دشمنان به انقلاب اسلامی است.
به گزارش ایرنا، ‘علی محمد گلستانی فرد’ عصر روز جمعه در مراسم یادواره شهدای روستای ‘جوشقان’ شهرستان ساوه افزود: دشمنان اسلام همواره با طرح نقشه و توطئه های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران هستند.
وی اظهار داشت: جنگ تحمیلی یکی از سخت ترین، مهمترین و حساس ترین مقاطع انقلاب اسلامی است که دشمنان قصد داشتند به خیال باطل خود انقلاب نوپای اسلامی ما را به سقوط بکشانند.
فرماندار ساوه ادامه داد: اما رشادتها و جانفشانیهای شهدا و ایثارگران باعث خنثی شدن نقشه ها و توطئه های دشمنان شد و عزت و افتخار انقلاب اسلامی را به همراه داشت.
گلستانی فرد با اشاره به اینکه جنگ اسلام و کفر همچنان ادامه دارد، افزود: باید یاد و خاطره شهیدان به صورت مستمر زنده نگاه داشته شود و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شده تا همواره دنیای اسلام در برابر کفر پیروز شود.
یادواره شهدای روستای ‘جوشقان’ از توابع بخش نوبران شهرستان ساوه عصر روز جمعه با حضور جمعی از مسوولان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در محل مسجد محمد رسول الله (ص) این روستا برگزار شد.ک/۲
۷۳۳۶/۶۸۶
منبع خبر : انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۳۰۵۷۸۳۱۸

 


 

یادمان ۴۲ شهید روستای جوشقان ساوه رونمایی شد
ساوه- رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ساوه گفت: یادمان ۴۲ شهید روستای جوشقان این شهرستان در هفته جاری با حضور جمعی از مسوولان این شهرستان رونمایی شد.
سید ‘مصطفی کشفی’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای احداث این
یادمان ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است و محوطه سازی اطراف آن نیز در مهرماه جاری به اتمام می رسد.
وی یادمانهای شهدا را هدیه ماندگاری برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا دانست و اظهار داشت: رسانه ها باید برای ماندگاری این یادمان در اذهان مردم تلاش کنند.
وی بیان کرد: ساخت یادمانها تداعی کننده خاطرات هشت سال دفاع مقدس است که به برکت خون شهدا و ایستادگی مردم، هم اکنون ایران اسلامی در اوج سربلندی و افتخار است.ک/۳
۷۳۳۷/۶۸۶
منبع خبر : انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۳۰۵۸۲۱۰۶

 

 

 

 

 


تشکر(دومین یادواره ستارگان درخشان شهدای جوشقان ساوه)

بدون نظر

خداوند متعال را شاکریم 

با احترام به شهدا

از تلاش و همکاری و زحمات صادقانه و صمیمانه اهالی خوب جوشقان(و کلیه نهادها) جهت برگزاری باشکوه و بی نظیر دومین یادواره شهدای گرانقدر جوشقان تشکر و قدردانی می شود.

از خانواده معظم شهدا که با حضور خود به مراسم معنویت داده و قدم بر دیدگان ما نهادند سپاسگزاری می شود.

ضمناً از تمام عزیزانی که با تماس تلفنی- ارسال پیامک- وبلاگ و حضوری جهت برگزاری یادواره شهدا اظهار محبت نمودند تشکر و آرزوی سلامتی آنها را داریم.

انشااله خداوند در این راه ما را یاری نماید.

(ستاد یادواره ستارگان درخشان)