بایگانی برای سپتامبر, 2013

کتابخانه مرحوم شیخ حسن شریعت در جوشقان ساوه(بخش اول)

بدون نظر

تاریخچه کتابخانه استاد شیخ حسن شریعت                                                                                       کتابخانه2                              نامه حقوقدان محترم آقای مرتضی شریعت                                                                       نوه گرامی مرحوم شیخ حسن شریعت  

 به نام خدا

آقای محمدشریعت بهادری                     

باسلام اینجانب مرتضی شریعت فرزند مرحوم محسن شریعت و نوه مرحوم شیخ حسن شریعت هستم در اقامت کوتاه مدت خودم در ایران اسلامی از سایت ستارگان درخشان جوشقان آگاه شدم و پس از بازدید از سایت تصمیم گرفتم مطالبی در خصوص کتابخانه موجود در دهکده زیبای جوشقان به اطلاع برسانم. پدرم در وصیت نامه خود قید نموده بود که کلیه اموال ملکی دایر و بایر و آبی خود را در روستا به قیومیت مرحوم شیخ احمد ولد خانی تبدیل به کتابخانه نماید. من در سالهای گذشته هر گاه به ایران اسلامی بر می گشتم با حضور در روستا و یا دفتر مرحوم شیخ احمد ولد خانی از پیشرفت کتابخانه آگاه می شدم و در این راه از هیچ کمک مالی دریغ نمی کردم.بالاخره این کتابخانه سال گذشته به پایان رسید .با توجه به اینکه پدر بزرگ اینجانب  مرحوم شیخ حسن شریعت سهم به سزایی در آموزش و ترویج کلام الله مجید داشته و بنده نیز از جمله شاگردان ایشان بوده ام . لذا استدعا دارم در سایت ستارگان درخشان جوشقان در خصوص احداث کتابخانه به اسم شیخ حسن شریعت جهت اطلاع رسانی همگان اقدام لازم را مبذول بفرمایید .     با تشکر (مرتضی شرِیعت حقوقدان نوه  مرحوم شیخ حسن شریعت)                              

                                                   

کتابخانه 1کتابخانه314 (1)کتابخانه


ثبت امامزاده هاشم جوشقان ساوه در ویکی اطلس فرهنگی ایران

بدون نظر

1

SAM_1468

                                       3

نام امامزاده سید هاشم جوشقان ساوه در سامانه مدیریت تبلیغات اسلامی .معاونت فرهنگی وتبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به آدرس www.af.samta.ir (ویکی اطلس فرهنگی ایران) درصفحه امامزاده ها وبقاع متبرکه استان مرکزی به ثبت رسیده .لازم به ذکراست .بازدیدکنندگان محترم سایت می توانند جهت مشاهده در بخش پیوند از سایت فوق بازدید نمایند.  با مشخص شدن اعضای هیئت امنای امامزاده هاشم جوشقان ساوه بزودی عملیات ساخت آن با همت مسئولین وکمکهای مردمی آغاز خواهد شد .


حضور دکتر میرگلوبیات نماینده ساوه وزرندیه درمراسم یادواره شهدا

۲ نظر

مراسم یادواره شهدای روستای سامان به مناسبت هفته دفاع مقدس  روز پنج شنبه ۲۸ شهریور ماه برگزار گردید . در این مراسم اهالی روستا   و مسئولین شهر ساوه .غرق آباد . نوبران وشرکت کنندگان از روستاهای همجوار حضور داشتند. از برنامه های مهم یادواره پس از قرائت قرآن کریم توسط مجری آقای  حمزه ای . سرود جمهوری اسلامی ایران پخش گردید .اسامی شهدای گرانقدر در طول مراسم نام برده شد. از نکات قابل توجه  متن بیانیه ستاد یادواره ستارگان جوشقان ساوه در ارتباط با یادواره شهدای روستای سامان قرائت گردید( روستای سامان همجوار با روستای جوشقان ساوه می باشد) . درادامه سرهنگ حسینی فرمانده بسیج ساوه تاریخچه جنگ وهدف از برگزاری یادواره را تشریح کرد. مالکی با مداحی شور خاصی به مراسم دادن از قسمتهای مهم جلسه سخنرانی سرکار خانم دکتر شهلا میر گلوبیات نماینده  محترم مردم شریف شهرستان ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی ایران بود . ایشان ضمن تکریم شهدا وراه آنان . امنیت ایران اسلامی را مدیون شهدا دانستند. ازخلق حماسه سیاسی ازمقام معظم رهبری ومردم تشکر کردند . اظهار امیدواری کرد که با همکاری  دولت ومجلس وضیعت معشیت مردم بهتر شود .وازاعضای منتخب شوراها خواستند نسبت به انتخاب دهیاران متدین وکارآمد اهتمام ورزند . مراسم بابرگزاری  نماز ظهروعصر وتقدیر از خانواده شهدا به پایان رسید. (محمد شریعت بهادری)سامان3سامانسامان1سامان2


ارسال نامه مشکلات روستای جوشقان ساوه به نماینده محترم شهرستان ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی سرکار خانم دکتر شهلا میر گلو بیات

بدون نظر
دکتر میرگلوبیات > دبیرخانه دفتر نماینده مردم شریف ساوه و زندیه > نامه شما

مشکلات جوشقان ساوه

تاریخ: ۲۰۱۳-۰۸-۱۰ ۱۵:۰۳:۱۲
نام: محمد شزیعت بهادری

بسمه تعالی
نماینده محترم شهرستان ساوه وزرندیه وعضو کمسیون بهداشت درمان مجلس شورای اسلامی
سرکار خانم دکتر شهلا میرگلوبیات دامت توفیقاته
باعرض سلام وباآرزوی قبولی طاعات وعبادات احتراما مراتب تقدیر وتشکرخودرااززحمات وتلاش فراوان شما جهت شهرستان ساوه وروستاهای تابعه راداریم.
روستای جوشقان که زادگاه ۴۲ شهید وسه هزار ایثارگر می باشد ولقب دارالشهداء جوشقان توسط استاندارمحترم استان مرکزی و فرماندارمحترم شهرستان ساوه و بخشدار محترم نوبران به جوشقان داده شده.متاسفانه هیچکدام از مصوبات فرمانداران محترم فعلی و قبلی اجرایی نشده خواهشمندم است رسیدگی فرمایید.ضمنا مشکلات اساسی روستای تاریخی جوشقان خدمتتان درذیل نامه تقدیم می شود

مشکلات روستای جوشقان

۱- نبودمدرسه راهنمایی برای ادامه تحصیل دانش آموزان .
۲- استفاده ازپزشک درمانگاه جوشقان درنوبران وجاهای دیگر.
۳- توقف طرح هادی وعدم جدول گذاری خیابانها وکوچه ها .
۴- نامناسب بودن راه هاوجاده های بین مزارع درنتیجه عدم دسترسی باغداران
وکشاورزان به بازارهای مناسب وخراب شدن محصولات باغی وزراعی .
۵- بی کاری کارگران فصلی درفصول سردسال به دلیل نبودن پروژه های درآمد زا .
۶- مهاجرت قشرجوان روستابه شهرها به دلیل نبودن مدرسه برای ادامه تحصیل
فرزندان وعدم اشتغال دائم درروستا .
۷- دفع غیربهداشتی زباله وفاضلاب وبروزمشکلات فراوان برای اهالی ومحیط زیست روستا .
۸- نبود کلاس های آموزشی برای جوانان روستا به جهت راه اندازی تعاونی های کوچک وکارگاه های کوچک زود بازده .
۹- کمبودشدیدآب کشاورزی به دلیل عدم بهسازی قنوات ونامناسب بودن نهر های آب.                                           درپایان ضمن تشکر .آرزوی سلامتی وموفقیت شمارا از خداوند متعال خواهانیم . امیدواریم شاهد اوج شکوفایی حل مشکلات فراوان روستای جوشقان بااقدامات صورت گرفته توسط نماینده محترمه خودباشیم .
باتقدیم ارادت.احترام وتشکر محمدشریعت بهادری www.joshghan.ir


تشکر جوشقانیان ساوه از دکتر شهلا میرگلو بیات نماینده محترم ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی و تقاضاجهت رسیدگی به مشکلات فراوان روستای جوشقان ساوه

بدون نظر

999مطلب مرتبط : تشکر از سرکار خانم دکتر شهلا میر گلو بیات توسط جوشقانیان ساوه بابت پیگری ایشان در مورد درمانگاه جوشقان و اخذ مجوز دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ساوه وتقاضا جهت رسیدگی به مشکلات فراوان روستای جوشقان توسط نماینده محترم مجلس شورای اسلامی.

    بسمه تعالی

نماینده محترم شهرستان ساوه وزرندیه وعضو کمسیون بهداشت درمان  مجلس شورای اسلامی

سرکار خانم دکتر شهلا میرگلوبیات دامت توفیقاته

باعرض سلام وبا آرزوی قبولی طاعات وعبادات 

احتراما مراتب تقدیر وتشکرخود را از زحمات وتلاش وتوجه  سرکار خانم دکتر شهلا میر گلو بیات نماینده محترم شهرستان ویژه ساوه وزرندیه وعضو کمسیون بهداشت درمان مجلس شورای اسلامی ایران را بابت پزشک درمانگاه جوشقان ساوه واخذ مجوز دانشگاه علوم پزشکی برای شهرستان ساوه اعلام  میداریم. آرزوی سلامتی و موفقیت شما را از خداوند متعال خواهانیم  . امیدواریم شاهد اوج شکوفایی شهرستان ساوه وحل مشکلات فراوان روستای جوشقان  با اقدامات صورت گرفته توسط نماینده محترمه  خود باشیم .

باتقدیم ارادت .احترام وتشکر

اهالی وکشاورزان روستای جوشقان ساوه

شورای اسلامی روستای جوشقان ساوه

دهیاری روستای جوشقان ساوه

ستاد یادواره ستارگان درخشان جوشقان ساوه

کانون عمرانی.فرهنگی.اجتماعی جوشقان ساوه

بسیج روستای جوشقان ساوه

هیئت امنای مسجد محمدرسول الله (ص) روستای جوشقان ساوه

کانون فرهنگی .هنری شهدای روستای جوشقان ساوه

هیئت امنای مسجد موسی ابن جعفر(ع)جوشقانیان مقیم تهران

سایت جوشقان ساوه www.joshghan.ir

سایت ستارگان جوشقان www.setaregan.joshghan.ir


پایان جمع آوری گندم . انگور و گردو ودیگر سردرختی ها در روستای زیبای جوشقان ساوه

بدون نظر

 

b_200_150_16777215_00_images_stories_angoor03DSC00149mail.google111


یادداشتهای علی فرقانی خبرنگار خبرگزاری ایسنا از یادواره ۴۲ شهیدگرانقدر جوشقان ساوه

بدون نظر
در دومین سالگرد برگزاری یادواره باشکوه ستارگان درخشان ۴۲ شهیدگرانقدر جوشقان ساوه استفاده  می کنیم از یادداشتهای زیبای وخالصانه علی فرقانی عزیز خبرنگار خبرگزاری ایسنا از روستای زیبا ودارالشهدای جوشقان ساوه در آن روز بزرگ وبه یادماندنی.
مادرشهیدملک لو

یکی از نعمت های بزرگ دین اسلام، نعمت شهادت است و یاد و خاطره شهدایهشت سال دفاع مقدس میراث تمام نشدنی و ماندگار برای بهره‌گیری همه نسل ها به ویژهبرای نسل جوان و آینده ساز کشور خواهد بود. 

آیه شریفه “ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیاء عندربهم یرزقون ”  اشاره دارد به اینکه شهدا زنده اند و نزد خدا روزی می خورند و در همه حال حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند. صحبتهای مادر شهیدی که در ذیل می خوانید دلیلی بر حقانیت کلام وحی و تذکری برای بازماندگان از قافله شهدا و تلنگری است برای کسانی که از یادواره شهدا غافلند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) – منطقه مرکزی برگزاری یادواره ۴۲ شهید روستای جوشقان از توابع بخش نوبران ساوه بهانه ای شد تا به این روستای شهید پرور رفته و در این مراسم با شکوه شرکت کنم.

در ابتدای ورود به مسجد جامع محمد رسول الله (ص) روستای جوشقان نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس برپا گردیده بود و مقابل چادر نمایشگاه نیز سنگری که تداعی کننده روزهای جنگ بود حال و هوای خاصی به مراسم بخشیده بود.

یکی از جلوه های ویژه این مراسم معنوی حضور پیر زنی سالخورده بود که بعدا فهمیدم مادر شهید است و بر روی سنگر مقابل چادر نشسته و عکس شهیدش را به همراه تمثال امام راحل و مقام معظم رهبری بر روی دست گرفته بود و مرتبا به شرکت کنندگان یادواره شهدا خوش آمد می گفت و با ورود هر فردی به مراسم به دفعات می گفت “خوش آمدید ، به مجلس شهدا خیلی خوش آمدید، زحمت کشیدید”

گفتن این جملات مرا به سوال واداشت، نزدیکتر رفتم . پس از سلام و احوالپرسی وقتی دیدم اطلاعیه مراسم ختم فرزند شهیدش “شهید حجت الله ملک لو”را در دست دارد فهمیدم که مادر شهید است . خودش را “ام لیلا جوانمرد” معرفی کرد و در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اینکه چند ساعتی به مراسم مانده است اینجا نشسته و خوش آمد می گوید گفت: من هر چند وقت یکبار خواب پسر شهیدم را می بینم و یکبار که خواب دیدم به من گفت: مادر، هیچ وقت برای من گریه نکن و اصلا ناراحتی نکن و هر موقع برای من مراسم می گیرند حتما به آنجا برو و دم در بایست و به میهمانان من خوش آمد بگو، امروز هم که برای شهدای این روستا و فرزند شهیدم در این مسجد مراسم گرفته اند خواستم به سفارش پسرم عمل کنم و خواسته او را عملی نمایم چون می دانم او نیز همراه من به میهمانانش خوش آمد می گوید و الان هم ناظر بر صحبتهای من و شماست.

مادر شهید ادامه می دهد: پسرم ورزشکار رزمی بود و در چندین مسابقه هم مقام آورده بود مقید به انجام واجبات و شرکت در نماز جماعت بود به همه احترام می گذاشت و در کارهای خیر شرکت می کرد.

و حالا دیگر گریه امانش نمی دهد و با وجود اینکه به پسر شهیدش قول داده بود گریه نکند بی اختیار چشمهایش بارانی می شود و من و همراهانم نیز تحت تاثیر این سخنان این مادر قرار می گیریم که می گوید: همه مادران شهدا از فرزندان خود یک یادگاری دارند و آن وصیت نامه شهیدشان است اما من در حسرتم چرا که پسرم وصیت نامه اش را با خود به جبهه برد و بعدا فهمیدم که با لباسش دفن شده است.

شهید حجت اله ملک لو متولد دوازدهم دی ماه سال ۴۲ می باشد که پس از طی دوران آموزشی خدمت سربازی همراه تیپ لشکر ۲۸ کردستان در منطقه جنوب در عملیاتهای مختلف شرکت و پس از طی ۱۴ ماه خدمت در تاریخ ۲/۱۲/۱۳۶۳ در جزیره مجنون  به شهادت  رسید و به جرگه  جوانان گلگون  وطن پیوست و پیکرمطهرش در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) تهران قطعه ۱۶-۱۱۳-۲۷ شهدا به خاک سپرده شد. یاد وخاطره اش گرامی باد.

علی فرقانی خبرنگار ایسنا منطقه مرکزی

نوشته شده دراول مهر ۱۳۹۰

انعکاس مطلب (جوشقان زیبای ساوه) در سایت نار خبر

بدون نظر

 

جوشقان روستای زیبای ساوه

۲۴ شهریور ۱۳۹۲کد خبر : ۹۸۸۶۱۴۳۶ 

 

jpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگری

به گزارشنارخبر  از جوشقان، برای آمدن به جوشقان، فقط با طی راهی ۱۷۸ کلیومتری از تهران به این روستای زیبا وارد می شوید .
مسیر آمدن به جوشقان بسیار ساده وراحت می باشد. راه از اتوبان تهران .ساوه آغاز ودرادامه به اتوبان ساوه – همدان وارد شده، درست در ۱۷۰کیلومتری تهران، در تقاطع بخش نوبران با دیدن تابلو راهنمای جوشقان خستگی وانتطار برای رسیدن به روستای تاریخی جوشقان  به سر می رسد. فقط باپیمودن ۸ کیلومتر از نوبران به روستای زیبای جوشقان می رسید.

با طی این مسیر۸ کیلومتری به روستای تاریخی و زیبای دارالشهدای جوشقان می رسید. با دیدن تابلوی بزرگ که در بالای آن نوشته شده ستارگان درخشان وتصاویر زیبا ونورانی ۴۲ شهید گرانقدر این روستا به شما خوش آمد می گویند.با ورود به روستا با دیدن مجموعه بزرگ آموزشی یک لحظه فراموش می کنیداینجا شهر است یا روستا .از برخورد بسیار خوب ومهربانانه اهالی لذت میبرید .
در ورودی به زیارت مزار شهداء مشرف شوید. با دیدن بنای بزرگ یادمان شهداءبه شما پیام می دهد که این روستا با دادن ۴۲ شهید مقام اول را در استان مرکزی کسب کرده است.
باورود به محل مزار بزرگ شهداء ومرحومین که مجهز به تمام امکانات جانبی می باشد انسان را لحظه ای به آرامش واحترام به شهدا ومرحومین فرامیخواند.
درمسیر بازدید از جوشقان شما امکانات رفاهی و اجتماعی فراوان مشاهده خواهید کرد . فروشگاههای فراوان . نانوائی . آهنگری . املاک . قصابی ومغازه عرضه کننده وسایل ساختمانی و………….

درنگاه اول هنگام گردش در روستا ازدیدن قلعه تاریخی جوشقان  لذت برده وشمارا به خود جلب می نماید وحتما تصویر برداری خواهید نمود.

حتما به زیارت  امامزاده سید هاشم (ع) روستای جوشقان  بروید .مکان بسیارمعنوی و روحانی که خاطره مراجعه به آن بارگاه همیشه در خاطرتان بیادخواهد ماند . حتما در سفر دفعه بعد  با مجموعه وبارگاه جدید روبرو خواهیدشد.

درگردش در روستا بناهای مهم وعظیم دیگری مشاهده خواهید کرد.

jpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگری

 توضیح ۱ –  تمام این امکانات باکمک وهمیاری و زحمات اهالی و به همت و پشتکار مرحوم حاج شیخ احمد ولدخانی وبخشی با کمک مسئولین شهرستان ساوه و قسمتی  توسط دهیاری وشورای اسلامی و هیئت امنای مسجد ایجاد گردیده است.  توضیح ۲ –  تمام امکانات موجود درروستای جوشقان علاوه بر مردم این روستا به تمام روستاهای منطقه نوبران خدمات رسانی می نماید.
مجموعه های که در ادامه  گردش در روستا خواهید دید .

  ساختمان  درمانگاه بزرگ
جوشقان که با قدمت ۵۰ ساله مجهزترین درمانگاه روستایی می باشد  و باداشتن پزشک مقیم آرامش خاصی به اهالی داده است . و ادامه گردش در روستاساختمان  خانه بهداشت روستای جوشقان را می بینید . مرکز مخابرات و پست بانک جوشقان فعال در خدمت تمام ساکنان جوشقان و دیگر روستاهای همجواراست.

 مکانهای که در ادامه مشاهده می نمایید مجموعه ورزشی است که  زمین فوتبال و زمین والیبال دارد .

 

پارک شهدا بسیار زیبا مجهز به وسایل بازی کودکان و نورپردازی جالبی می باشد . جایگاه مخصوص برگزاری مراسم جشن.عزاداری و تعزیه وهمایش از دیگر امکانات پارک است .

jpg,ایران,ساوه,خبر,جدید,اخبار,جالب,iran,جوشقان,نوبران,روستا,گردشگری

درادامه مسیرگردش در جوشقان  حمام بزرگ ومجهز را خواهید دید  که مانند دیگر امکانات در منطقه بی نظیر است . محل مخصوص وزیبای در ورودی چشمه قنات  چاقال دره برای شستشوی فرش ولباس اهالی ساخته شده .  دفاتر شورای اسلامی ودهیاری روستا از امکانات خدمات رسانی روستا می باشد .

در ادامه سیر وسیاحت درروستای زیبای جوشقان  به مسجد بزرگ محمدرسول الله(ص) می رسید که در نوع خود در کل روستاهای شهرستان ساوه عظیم بی نظیر است و نشان از ارادت خالصانه اهالی خوب و متدین این روستا می دهد .و حقانیت لقب  دارالشهدای ودارالمومنین جوشقان  که توسط مسئولین به این روستا داده شده اثبات مینماید . مسجدی که تمام  امکانات را در خود دارد.از شبستان بسیار عظیم دردو طبقه .محل اسکان  منزل امام جماعت  . وآشپزخانه مجهز وسالن غذا خوریمی توان نام برد.و با داشتن  کتابخانه وسالن برگزاری کلاسهای قرآن وجلسات کانون فرهنگی وبسیج ودیگر اجتماعات و دفتر بسیج  هیچ کمبودی احساس نمی شود . ضمنا مسجد کوچک وقدیمی دیگر در شرق روستا وجود دارد .ساختمانهای بسیار زیبای قدیمی وجدید مسکونی ترکیب  زیبای به این روستاداده  توجه شما را به خود جلب می نماید .
با تشکر از مطلب ارسالی آقای محمد شریعت بهادری

تگها: jpgایرانساوهخبرجدیداخبارجالبiranجوشقاننوبرانروستاگردشگری


جلسه با حضور رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان ساوه وسخنان ایشان درمورد دهه کرامت

بدون نظر

جلسه هم اندیشی هنرمندان رشته تئاتر

این جلسه درروز چهارشنبه مورخ۲۰/۶/۹۲ ساعت ۱۸ باحضور جمعی از بازیگران،نویسندگان،پیشکسوتان و کارگردان های عرصه هنرهای نمایشی و شورای نظارت برنمایش شهرستان ساوه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید درمحل اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه برگزار گردید.

دراین جلسه ابتدا آقای حسین محمودی فر، ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه ضمن تبریک دهه کرامت(میلاد حضرت معصومه (س) و حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) ) بیان داشتنداز ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون کشور با هجمه های فرهنگی ، تحت عنوان جنگ نرم مواجه بوده است و مقام معظم رهبری از سالهای دور نسبت به هجمه های فرهنگی دشمنان هشدار داده است و در این راستا باید اقدام جدی صورت پذیرد و زمینه های تحقق مطالبات مقام معظم رهبری را فراهم نماییم.

 دراین خصوص هنرمندان وظیفه سنگین تری درخدمت به مردم دارند.ایشان همچنین ابراز نمودند که هنرمندان به ویژه هنرمندان عرصه نمایش باید در تولید آثار هنری به نکات ذیل توجه داشته باشند:

۱-تولید آثار آنها می بایست گره گشا و ارتقاء دهنده فکر و بینش و انگیزه باشد.

۲-با درک شرایط موجود اثری را خلق نماید که پیامی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مردم ارائه شود.

۳-درتولید آثار به فرهنگ داخل تکیه شود.

۴- آثار آنها درجامعه نشاط و امید ایجاد نماید.

۵-آثار آنها باید بتواند مشکلات و معضلاتی را ازجامعه حل کند.

در ادامه سخنران جلسه حجت الاسلام و المسلمین آقای رضا زاده استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس مذهبی هیات نظارت برنمایش،هنرفاخر نمایش را یکی ازبهترین ابزار موجود برای انتقال مطالب به مخاطب عنوان نمودند و افزود هنرنمایش به دلیل ظرافت و لطافت خاصی که درآن نهفته است می بایست نویسندگان و کارگردانهای نمایش با توجه به جنگ نرم دشمن و هجوم آنها ازطریق سایتهای مختلف و پخش سریالهای غیراخلاقی از طریق ماهواره باتولید آثاری برگرفته از آموزه های دینی و اسلامی درصدد مقابله با جنگ نرم دشمن برخیزند.

   درپایان جلسه هنرمندان هنرهای نمایشی خواسته ها و انتظارات خود را ازشورای نظارت برنمایش شهرستان عنوان نموده و خواستار همیاری و همراهی هرچه بیشتر این عزیزان شدند.

 

جامعه امروز به‌دلیل نیازهای جدید، نیازمند توسل و توجه به فرهنگ رضوی است       1378693493_images1

رئیس اداره ارشاد ساوه با اشاره به اینکه جامعه امروز بیش از گذشته به‌ دلیل نیازهای جدید و متنوع نیازمند توسل و توجه به سیره و فرهنگ رضوی است، گفت: بیان ابعاد زندگی امام رضا(ع) برای هر سن و قشری می‌تواند سرمشق و الگو باشد.

 
 

حسین محمودی‌فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) شعبه مرکزی، گفت: در عصر حاضر که ارتباطات فرهنگی رو به افزایش است ترویج فرهنگ غنی اهل بیت(ع) و به‌ویژه سیره حضرت امام رضا(ع) تأثیر عمیقی بر نوع و شیوه ارتباطات مردم با یکدیگر دارد. وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌های فرهنگی ـ هنری با مضامین دینی و قرآنی، می‌تواند در ترویج باورها و ارزش‌ها تأثیرگذار باشد، ادامه داد: با توجه به این مهم لازم است تا در راستای بهره‌مندی بهتر سایر اقشار جامعه به‌ویژه نسل جوان و ترویج و گسترش سیره علوی و رضوی میان توده‌های مردم اهتمام ویژه‌ای از سوی مسئولان صورت گیرد.

تبیین سیره رضوی از ضرورت‌های مهم جامعه است

محمودی‌فر وظیفه اصحاب رسانه و متولیان عرصه فرهنگی را در تبیین فرهنگ و سیره رضوی مهم دانست و اظهار کرد: تبیین فرهنگ و سیره رضوی از ضرورت‌های مهم جامعه اسلامی و حتی جهان اسلام است که جهت تحقق آن نیز باید تدابیر ارزشمند و ماندگاری اتخاذ شود. رئیس اداره ارشاد ساوه شناخت و معرفی شخصیت و زندگی اهل بیت(ع)، تبیین بینش، نگرش و شیوه زندگی ائمه معصوم(ع) به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) را از ضروریات زندگی و بر‌ترین راهکار ترویج و گسترش سیره علوی و نهادینه‌کردن آن در جامعه کنونی دانست.

وی اظهار کرد: اصحاب فرهنگ و هنر می‌توانند با بهره‌گیری از ابزار هنر فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و به‌ویژه فرهنگ رضوی را در جامعه ترویج کرده و نسل جوان را در سایه آشنایی با آن در برابر هجمه‌هایی که امروز آنان را تهدید می‌کند مصون کنند.

رئیس اداره ارشاد ساوه همچنین تبعیت از سبک زندگی اهل بیت(ع) را از جمله محورهای اساسی سبک زندگی بشریت دانست و گفت: در واقع سبک زندگی اسلامی به همه مسائلی که متن زندگی انسان را تشکیل می‌دهد برمی‌گردد و از ابعاد مختلفی برخوردار است.

دین و آموزه‌های آن محوریت زندگی امروز بشریت قرار گیرد

وی اضافه کرد: در راستای سبک زندگی اسلامی در آموزه‌های دینی، مطالب بسیاری مطرح شده و با توجه به اینکه آموزه‌های دینی ما هیچ زمانی با متن زندگی ما بیگانه نیست و هیچ موضوعی وجود ندارد که دین و آموزه‌های دینی در مورد آن سخن نگفته باشد؛ لذا اگر دین و آموزه‌های آن محوریت زندگی امروز بشریت قرار گیرد؛ قطعاً سبک زندگی اسلامی نیز به‌خوبی در جامعه ساری و جاری می‌شود. محمودی‌فر در ادامه بر لزوم انتقال فرهنگ و سیره رضوی تأکید کرد و گفت: ما اگر بخواهیم تعالیم و معارف اسلامی در جامعه نفوذ پیدا کند، باید آن را به بهترین شکل با بهره‌گیری از بهترین ابزار در سطح جامعه تعمیق دهیم و زبان هنر می‌تواند یکی از این ابزارهای موثر باشد؛ چرا که تفکری که در قالب هنر انتقال یابد در جامعه ماندگارتر است.

وی بیان کرد: امروزه اگر هنرمندان آموزه‌های اصیل دینی را از بطن فرمایشات امام رضا(ع) و دیگر ائمه اطهار(ع) استخراج کرده و در قالب آثار فرهنگی ـ هنری به مردم معرفی کنند در ارتقای فرهنگ رضوی مؤثر است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره‌های فرهنگی در ترویج فرهنگ رضوی نقش دارد، خاطرنشان کرد: نقش جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و دیگر جشنواره‌های دینی در ترویج فرهنگ دینی جامعه مثبت است و جامعه امروز بیش از گذشته به‌ دلیل نیازهای جدید و متنوع نیازمند توسل و توجه به سیره و فرهنگ رضوی است و بیان ابعاد زندگی امام رضا(ع) برای هر سن و قشری می تواند سرمشق و الگو باشد.


تصاویر ارسالی بسیار زیبا از روستای زیبای جوشقان ساوه(۱)

بدون نظر

تصاویرارسالی بسیارزیبا توسط همکار ما از روستای جوشقان ساوه

عکاس پرتلاش آقای علی ولدخانی 

4

14 (1)

55

39

48 (2)

1039

41


تقدیر وتشکر

بدون نظر

غیر از تیم همکاران مقیم تهران .روستای جوشقان وشهرستان ساوه ودیگر عزیزان درسراسر ایران عزیز ودیگر نقاط جهان از اغاز سال ۱۳۹۲ از فردی که با زحمات وتلاش فراوان با هنرمندی خاص وآگاهی  وآشنایی کامل به زیبایی تمام با سایت روستای جوشقان ساوه همکاری نموده خانم محترمه مرضیه ملک لو می باشد . که با ارسال مطالب وآخبار وتصاویر زیبا نقش مهمی داشته است .بدینوسیله از سرکار محترمه خانم ملک لو تقدیر وتشکر می شود وآرزوی سلامتی وبهروزی و موفقیت ایشان را داریم .


تصاویر ارسالی بسیار زیبا ازروستای زیبای جوشقان ساوه (۲)

بدون نظر

تصاویرارسالی بسیارزیبا توسط همکارما از روستای جوشقان ساوه: سرکارمحترمه خانم مرضیه ملک لو از پست بانک جوشقان

 

 

13

15 (3)

49 (1)

46 (1)

55 14 (1)


دعوت اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان ساوه از هیئت امنای امامزاده سیدهاشم جوشقان برای شرکت در همایش

بدون نظر

سومین همایش هیات امنا بقاع متبرکه شهرستان ساوه روز پنجشنبه ۲۱ شهریور ۹۲ درامامزاده سیداسحاق (ع) شهرساوه برگزار می شود. دراین همایش آقای محمدنبی محمودی فر و آقای محمود قلیچ خانی از اعضای هیئت امنای امامزاده سیدهاشم روستای جوشقان با دعوت اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان ساوه شرکت خواهند نمود .توضیح  : بامشخص اعضای هیئت امنای امامزاده سید هاشم جوشقان ساوه بزودی با همکاری اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان ساوه عملیات ساخت امامزاده آغاز خواهد شد .


جلسه کمیته فرهنگی دفاع مقدس شهرستان زرندیه تشکیل شد.

بدون نظر

 

 

DSCF2233

جلسه ی کمیته ی فرهنگی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ۹۲/۶/۱۹درمحل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد. دراین جلسه که با حضوراعضاء کمیته فرهنگی ستاد هفته دفاع مقدس شهرستان برگزار شد. آقای احمد جوانمرد سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهداء هشت سال دفاع مقدس وامام شهیدان بر لزوم شناساندن اهداف  وآرمانهای امام و شهداء به نسلهای سوم وچهارم انقلاب تاکید نمود؛ آقای احمدجوانمرد: دفاع مقدس در زمان حاضر را دفاعی فرهنگی عنوان نموده وضرورت دفاع در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان را یادآور شد.

فضا سازی سطح شهر وادارات؛ گلباران مزار شهداء؛ سرکشی از خانواده های معظم شهدا ؛ایثارگران ورزمندگان هشت سال دفاع مقدس؛ تقدیراز رزمندگان شاغل در ادارات ؛اجرای نمایش خیابانی؛ برگزاری نشست ادبی؛ اختصاص ستونی درنشریات محلی ویژه شهداء ورزمندگان هشت سال دفاع مقدس و…  از مصوبات این جلسه بود.

خبر به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه 


جلسه کانون جوشقانیان برگزار شد

بدون نظر

جلسه کانون جوشقانیان روزسه شنبه ۱۹ شهریور ماه باحضور آقایان علی قاسمیان.مرادولدخانی.رضاملک لو.علی قلیچ خانی.محمدشریعت بهادری.بیژن ولدخانی .محمدقلیچ خانی.حمیدملک لو.مجیدولدخانی و محمدملک لو درمحل دفتر مهندس علی قلیچ خانی تشکیل شد .دراین جلسه بابررسی برنامه های آینده جوشقان تصمیم های مهمی گرفته شد .