بایگانی برای اردیبهشت, ۱۳۹۵

ستاره ای دیگر به ستارگان درخشان جوشقان ساوه پیوست

۵ نظر

 

 

photo_2016-05-19_19-55-59
مدافع حرم “جواد الله کرمی (کرم) به شهدای مدافع حرم پیوست و آسمانی شد .

ستاره ای دیگر به ستارگان درخشان جوشقان ساوه پیوست

 

photo_2016-05-19_20-19-37

 

مدافع حرم حضرت زینب(س) جواد الله کرمی معروف به الله کرم به دیار سوریه هجرت کرده بود حین مبارزه با تروریست‌های تکفیری  به شهادت رسید.

فرزند  

پدر  : حاج فرج الله  الله کرمی

مادر :  شهربانو ولدخانی

برادر زاده شهید گرانقدر نصرت الله الله کرمی

 

photo_2016-05-19_19-55-36
پیکر مطهر شهید گرانقدر جواد الله کرم (کرمی) در نبرد خان طومان به دست داعشی ها افتاده است.
یاد ستارگان درخشان گرامی باد

photo_2016-05-19_19-55-47

 

شهادت شهید گرانقدر جواد الله کرمی را به خانواده معظم  شهید  و اهالی محترم  روستای جوشقان و دمورچی تبریک وتسلیت عرض می نماییم .

                                                                  سایت ستارگان جوشقان


ماندگاران ( پهلوان هاشم قنبری )

۱ نظر

پهلوان هاشم قنبری  کشتی گیری از خطه دمورچی بخش  نوبران شهرستان ساوه از ماندگاران و افتخارات کشتی فرنگی ایران ، آسیا و جهان که در رده جوانان ، بزرگسالان ،  پیشکسوتان ، مربیگری و مدرسی افتخارات فراوانیکسب نموده است .

download (5) 74709263903527256422 98636697743044661606 42269953452550063090 images 53241742503217012637 ۲۰۱۰۱۲۲۱۳۶۰

 

هاشم قنبری کشتی گیر دسته ۷۴ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی ایران بود که توانسنه بود با غلبه بر حریفان خود به مرحله فینال راه پیدا کند و در آخرین مسابقه خود باید یه مصاف حریفی از کشور کره به نام یونگ سیک کانگ (Y.SIK.KANG) می رفت.

این قیلم کشتی یکی از نادرترین و عجیب ترین فیلم های کشتی جهان است که من تا کنون دیده ام !

هاشم قنبری در این مسابقه نتیجه کشتی را ۹ بر صفر واگذار کرده است و در حدود چند دقیقه ای به انتهای مسابقه نمانده است حتی گزارشگر مسابقه استاد عطا الله بهمنش نیز باخت هاشم قنبری را محرز می خواند و از شگست او حرف می زند ولی در یک لحظه ورق بر می گردد و هاشم قنبری با فنونی که اجرا می کند نتیجه کشتی را ۱۰ بر ۹ به نفع خود می کند!!!

همانطور که گفتم در  این فیلم یکی از نادرترین مسابقه های کشتی را خواهیم دید حتی هاشم قنبری ۲ بار خطر ضربه شدن را تجربه می کند و با اینکه مدت زیادی روی پل می رود تسلیم نمی شود.

از موارد جالب دیگر این مسابقه اجرای فنون بسیار زیبای کشتی نظیر سالتو و سوبلس و سالتو بار انداز است که طی این مسابقه اجرا می شود.

مربیان تیم ملی ایران  در این فیلم ۲ تن از نام آوران کشتی ایران هستند یعنی استاد ناصر گیوه چی و استاد ملا قاسمی که در این فیلم خواهیم دید استاد گیوه چی با چه جوش و خروشی هاشم قنبری را کوچ می کند.

گزارشگر این مسابقات کسی نیست جز استاد عطا الله بهمنش که به نظر من روایت این حماسه ملی کشتی ایران فقط شایسته او بود و بسیار زیبا و شیوا این مسابقه را گزارش می کنند با آرزوی سلامتی ایشان که الحق کسی مانند ایشان این مسابقه را نمی توانست گزارش کند.

توضیحی در مورد این فیلم :

با وجود اینکه جریان این فیلم به حدود ۴۰ سال پیش بر می گردد ولی خوشبختانه بصورت رنگی فیلمبرداری شده است و کیفیت بالایی دارد . این فیلم در اختیار آرشیو فدراسیون کشتی ایران بوده است که چندین سال قبل از آقای هاشم قنبری دعوت کردند به تهران بیایند و پس از اینکه از ایشان تجلیل کردند و این فیلم را در حضورشان نمایش دادند نسخه ای هم به خودشان دادند که آقای قنبری به بنده لطف نمودند و  آن فیلم را به بنده نیز دادند.

خیلی خیلی خوشحالم از اینکه این فیلم برای اولین بار از پایگاه اینترنتی که متعلق به کشتی اصفهان است و توسط یکی از شاگردان ایشان در اینجا پخش می شود .

کشتی اصفهان با اسم هاشم قنبری عجین شده است و سایه سترگی که نام استاد پهلوان هاشم قنبری بر روی کشتی اصفهان انداخته است تا ابد در ذهن کشتی گیران ایران و اصفهان خواهد بود.

 

یادها و خاطره ها :

پس از قریب ۴۰  سال به سراغ کسانی که در این فیلم مستند حضور داشتند می رویم و یادی از آنها می کنیم:

 

 

استاد هاشم قنبری ستاره مسابقات آسیایی ۱۹۷۴ و دارنده طلای آسیا و چندین دوره قهرمانی ایران هم اکنون در باشگاه پهلوان مقرب (ورزشگاه تختی اصفهان) مشغول آموزش کشتی به جوانان اصفهان هستند لازم به ذکر است استاد قنبری چندین سال به عنوان مربی تیم ملی ایران در تیم ملی هم حضور داشتند و چندین سال نیز رییس هیات کشتی اصفهان بودند که در این دوران کشتی اصفهان در دوران شکوفایی خود بود.

 

” پهلوان هــــــاشم قنبـــــــری “

سلامتی او صلوات .

همه این سالها بی هیچ چشم داشتی به کشتی اصفهان خدمت می کرد و درب خانه استاد همیشه به روی همه باز بود . نام پهلوان برازنده و زیبای استاد قنبری است – کسی نمی داند ولی من این موضوع را در اینجا ذکر می کنم استاد قنبری در کارهای خیر من جمله دیه و بحث رضایت گیری و دستگیری از آسیب دیدگان جامعه حرف اول را می زنند … مردم داری و کمک به همنوع از صفات پهلوانی است که خلق و خوی هاشم قنبری بدان آراسته است.

همه اینها که گفتم تکرار مکررات و بدیهیات است اما آنچه می خواهم بدان اشاره کنم کوتاهی ما و قدر نشناسی از مقام استاد قنبری است – استاد قنبری هیچ توقع و چشم داشتی ندارند ولی اتفاقی در این چند روز روی داد که من خیلی ناراحت شدم و گفتم این مطلب حتما باید گفته شود تا همه بدانند در حق استاد هاشم قنبری ظلم و جفا شده … کشتی اصفهان متهم است به ناسپاسی !

طی این سالها چندین هیات روی کار آمدند و رفتند ولی این حسرت بر دل ما ماند یک مراسم  بزرگداشت و تجلیل از استاد هاشم قنبری درخور نام و آوازه او برگزار شود _ دریغ از یک جام ! چندی قبل یک مراسم و جام در اصفهان به نام استاد برگزار شد که اصلا در خور مقام استاد نبود و هیات کشتی اصفهان هم نقشی در برپا کردن آن نداشت و با اما و اگر به پایان رسید . هیچ توجهی به استاد هاشم قنبری نشان داده نشد تا اینکه استاد مریض شد و چند روزی دستش به بیمارستان و مداوا بند شد.

امسال فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران از طرف هیات کشتی استان تهران جام کشتی کارگران کشور را به نام جام استاد هاشم قنبری برگزار کرد که این نشان از علاقه مسوولین کشتی کشور به استاد هاشم قنبری است :

 

جام استاد هاشم قنبری _ تهران بهمن ماه ۱۳۹۴

” در این مراسم هم تیمی ها و دوستان قدیمی هاشم قنبری همچون : بهرام مشتاقی – رحیم علی آبادی- حسین تورانیان و نقیب زاده … دیده می شدند “

از جمله چهره ها و نفرات دیگر مراسم تجلیل از استاد هاشم قنبری می توان به محمدرضا طالقانی رییس اسبق فدراسین کشتی –  منصور برزگر دوست دیرین استاد قنبری و قهرمان اسبق جهان – استاد ابراهیم جوادی قهرمان اسبق جهان در ۴۸ کیلو گرم اشاره نمود.

 

این جام نشان از اهمیت مقام و منزلت استاد در کشتی کشور دارد … متاسفانه این جام باید در اصفهان برگزار می شد نه تهران … هرچند تجلیل از استاد هاشم قنبری همه ما را خوشحال کرد ولی حسرت و تاسف این جام برای کشتی اصفهان باقی خواهد ماند زیرا نام قنبری با کشتی اصفهان عجین شده است .

 

مدالها و افتخارات استاد هاشم قنبری پهلوان نامی کشتی اصفهان _ به رنگ مدال ها توجه شود اکثرا طلایی هستند !

 

اردوی تیم ملی – کشتی گیران نسل قدیم ایرانجمعه بیست و پنجم دی ۱۳۹۴ ۰:۱۸

عکس یادگاری با حضور کشتی گیران آزاد و فرنگی _  هاشم قنبری ،سید محمد طباطبایی، شادروان رمضان خدر ،مهدی هوریا، محمد رضا طالقانی، حسین نقیب زاده ،محمد دلیریان، یحیی مردانی ،رضا سوخته سرایی، قدرت پورکریمی، کاظم غلامی ،حبیبی و صیاد افر‌زی

 

 

 * قهرمان کشتی آسیایی ۱۹۷۴: خبر مرگ تختی باور کردنی نبود

 

(پهلوان هاشم قنبری پیشکسوت ارزشمند کشتی اصفهان )

قهرمان کشتی فرنگی بازیهای آسیایی ۱۹۷۴ در وزن ۷۴ کیلوگرم با بیان خاطره ای از درگذشت جهان پهلوان تختی،گفت: با آنکه پسرخاله تختی خبر در گذشت این قهرمان را به من داد اما مرگ او را باور نمی کردم.

خاطره مرگ جهان پهلوان تختی :

ˈ هاشم قنبری ˈ ، با بیان خاطراتی از تشییع پیکر جهان پهلوان تختی اظهار کرد: در سال ۴۶ به همراه منصور برزگر در باشگاهˈ ایزد فردوسیˈ تهران تمرین می کردیم.
وی افزود: بعد از تمرین من به برزگر پیشنهاد کردم وزنه بزنیم اما او توصیه کرد اینکار را انجام ندهم اما توصیه برزگر را نادیده گرفتم و تا ۱۱۰ کیلو وزنه زدم.
این پیشکسوت کشتی با بیان اینکه هرگز با تختی کشتی نگرفته است و یا از نزدیکان او نبوده است، ادامه داد: یک روز پس از تمرین به شدت پایم درد گرفت و در بهداری بیمه واقع در خیابان بهارستان تهران بستری شدم.
قنبری ادامه داد: بصورت اتفاقی با پسرخاله تختی که در این بهداری راننده بود آشنا شدم و خیلی دوست داشتم با او هم کلام شوم و از خصوصیات تختی بپرسم.
قهرمان کشتی فرنگی بازیهای آسیایی ۱۹۷۴ افزود: یک روز دوشنبه در حالی که با پسرخاله تختی صحبت می کردم زنگ تلفن بهداری به صدا درآمد و گفتند که شخصی با او کار دارد.
وی افزود: پسرخاله تختی تلفن را جواب داد و با حالتی بسیار مضطرب و با بهت و حیرت برگشت و به من گفت که می گویند غلامرضا را کشته اند و با سرعت رفت.
قنبری با بیان اینکه پذیرفتن این خبر برایم سخت بود، افزود: روز بعد کشتی گیران برای عیادت من به بهداری آمدند، من از آنها پرسیدم چه خبر، اظهار بی اطلاعی کردند، به آنها گفتم می گویند تختی را کشته اند، آنها نیز گفتند این خبر دروغ است.
وی افزود: یکی از کشتی گیران گفت اگر چنین خبری باشد که روزنامه ها می نویسند و رفت یک روزنامه گرفت و آمد و دیدیم خبر واقعیت دارد، اما در آن روزنامه با تیتر درشت نوشته شده بود ˈغلامرضا تختی خودکشی کردˈ.
هاشم قنبری افزود: پس از آنکه کشتی گیران عیادت کننده از بهداری رفتند من هم لباس هایم را عوض کرده و از آنجا فرار کردم تا به مراسم تشییع پیکر پهلوان تختی برسم.

 

مراسم تشعیع جنازه جهان پهلوان تختی – ایران عزادار اوست

وی اظهار کرد: وقتی به پزشکی قانونی رسیدم سیلی از جمعیت از دانشگاه به سمت پزشکی قانونی درحرکت بود که یک گروه از آنها شعار می دادند:

ˈ کشته دست گرگ ها ˈ و گروه دیگر جواب می دادند ˈ درود بر روانش ˈ.
پیشکسوت کشتی فرنگی ایران افزود: پیکر جهان پهلوان تختی بر روی دستان هزاران نفر در حالت حزن و اندوه تاˈ ابن بابویهˈ تشییع شد زیرا تختی فقط قهرمان نبود بلکه پهلوان بود و منش پهلوانی او موجب شد تا در قلب های ایرانیان جاوید بماند.
۱۷ دی ماه هر سال یاد آور حادثه تلخ و جانکاه درگذشت جهان پهلوان ˈغلامرضا تختیˈ است.

 

 

تیم کشتی فرنگی اصفهان در مسابقات لیگ ایران هنگام قرائت اسامی جهت رقابت با تیم خوزستان-۱۳۵۴

از راست:استاد هاشم قنبری-قاسم افشاری-ثارالله-مرتضی قسیسی-احمد شیرانی-باقر بهزادی(فراشی)-علی قاسمی-زنده یاد پهلوان هوشنگ منتظرالظهور-هوشنگ شاه زمانی-جواد بقولی زاده-کیوان درباش

 

تیم منتخب کشتی فرنگی ایران اعزامی به تورنمنت ابراهیم مصطفی مصر _

ایستاده از راست : هاشم قنبری – بهمن بوربور – هاشم کلاهی – بهرام مشتاقی – عبدالرضا یوسف آبادی

ردیف وسط : مرادعلی شیرانی – محمد دلیریان

ردیف نشسته : حسین نقیب زاده – حسین تورانیان – غلامرضا قصاب – خلیل رشید محمد زاده

 

خداحافظی رسمی هاشم قنبری از صحنه مسابقاتیکشنبه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۴ ۱۷:۲

عکسهایی از مراسم خداحافظی استاد هاشم قنبری _هاشم قنبری پس از مسابقه تشک کشتی را می بوسد و از طرف دوستان مورد تشویق قرار می گیرد همچنین به پاس یک عمر خدمت بی وقفه به کشتی اصفهان تاج گلی به گردن این دلاور اصفهانی آویخته می کردد

به ترتیب از چپ:هاشم قنبری-قاسم افشاری-احمدرضاثارالله-اصغرصالحی فرد-رضازارع-احمدشیرانی-صالحی-فردوس منتظرالظهور-محمودسلمانی-الیاس صالحی

ایستاده از چپ:خان مظفر-منصورتبریزی-احمدشیرانی-صالحی-فردوس منتظرالظهور-محمودسلمانی-الیاس صالحی-هاشم قنبری

نشسته از چپ:احمدرضاثارالله- قاسم افشاری -اصغر صالحی فرد-رضا زارع

چهره های مشخص تیم اصفهان در تصویر:اصغر صالحی فرد-قاسم افشاری-احمد شیرانی

چهره های مشخص تیم اصفهان در تصویر:اصغر صالحی فرد-قاسم افشاری-احمد رضا ثارالله-احمد شیرانی

یاد باد آن روزگارانیکشنبه هجدهم مرداد ۱۳۹۴ ۱۳:۵۵

عکسی خاطره انگیز از پهلوان هاشم قنبری به همراه دیگر پهلوانانAxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

 

بار انداز هاشم قنبریجمعه شانزدهم مرداد ۱۳۹۴ ۱۹:۱۸

“هاشم قنبری “در حال اجرای فن بار انداز روی “خدابخش عفت دار “


*عکس از مجله دنیای ورزش شماره ۳۴۸ – ۱۴ تیر ماه ۱۳۵۴ -عکاس علی کاوه

منبع : سایت کاپ تخت جمشید

 

ایستاده از چپ:ناصرگیوه چی-هاشم قنبری-اکبر یداللهی-سرپرست تیم

نشسته از چپ:رحیم علی ابادی-فیروز علیزاده-مهدی آهنگران

 

تیم کشتی فرنگی اصفهان در حالی درمسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۵۲ نایب قهرمان شد که منصور تبریزی دست به جوانگرایی زده بود.در این مسابقات مرادعلی شیرانی چهره جوان رقابتها در وزن ۴۸ کیلو موفق به کسب مدال طلا شد.مرتضی قسیسی در ۵۷ کیلو نقره گرفت.هاشم قنبری چهارمین مدال طلای خود از مسابقات قهرمانی کشور را به چنگ آورد.هوشنگ منتظرالظهور  و حمید آغائیلی به ترتیب در ۸۲ و ۱۰۰ کیلو برنز گرفتند.

ایستاده از چپ : علی قاسمی – هاشم قنبری – منصور تبریزی (مربی) – جواد بقولی زاده – هوشنگ منتظرالظهور – حمید آغاییلی 

نشته از چپ : اصغر صیام پور – مرتضی قسیسی – حسن باقیات – مرادعلی شیرانی

 

سه تن از اسطوره های کشتی اصفهانشنبه بیستم تیر ۱۳۹۴ ۲:۴۶

از راست به چپ : زنده یاد هوشنگ منتظر الظهور – قاسم افشاری – هاشم قنبری


* غکس ارسالی از آقای آرش پارسا

 

دوست خوبم آقای ‘ آرش پارسا ‘ ۴ قطعه عکس نفیس از عکسهای کشتی گیران قدیمی اصفهان را برایم فرستادند که عکس زیر از آن جمله است :غکسی از سلطنت کشتی اصفهان بر کشتی کشور

ایساده از راست : هاشم قنبری(طلا) – هوشنگ منتظر الظهور(طلا) – منصور تبریزی (مربی) حمید آغاییلی (برنز) – سید حسن نور حسینی (برنز)

نشسته از راست : مخمد مهابادی (برنز) – قاسمعلی افشاری (نقره) – احمد شاهپوری (برنز) علی اصغر صالحی فرد (طلا) – باقر فراشی که بدلیل مصدومیت ابوالحسن میرواحدی مدال برنز وی را به گردن آویخته است

* روزنامه کیهان ورزشی – سال بیست و سوم تیرماه ۱۳۵۷

 

شاهکار هاشم قنبریجمعه نوزدهم تیر ۱۳۹۴ ۰:۵۶

هاشم قنبری – مسابقات قهرمان کشوری – اصفهان – ۱۳۵۳

آرزوی خیلی از کشتی گیرها اینه که یه همچین فنی را تو مسابقه بزنن و یک عکاس خبره هم این صحنه را شکار کند.

فقط هاشم قنبری می توانست … به چشمان خیره  به دوربین او نگاه کنید تا بفهمید کشتی گیر ۶ دانگ لقب چه کشتی گیری است.

قدرت و انعطاف بدنی را فقط تو استیل هاشم قنبری می شد دید و او بود که این فنون را در مسابقات قهرمان کشوری می زد.

 

 

 

هاشم قنبری بزرگ مردی که در کشتی ایران یگانه است.

سلطان سوبلس و سالتوی ایران … هیچ کشتی گیری از سوبلس ها و سالتوهای او در امان نبود …

گردن کلفت ترین حریفان را جا کن می کرد و به پل می زد … عکسی از سالتو های بی نظیر او را خدمت دوستان پیشکش می کنم تا شما هم از دیدن آن حظ کنید .

(اگر اشتباه نکرده باشم این عکس سالهای ۵۲  تا ۵۵  در سالن ۱۷ شهریور اصفهان گرفته شده است)

سلامتی پهلوان هاشم قنبری بزرگ کشتی اصفهان صلوات 

” اللهم صل علی محمد وآل محمد “

 

 

با سلام خدمت دوستان و یاران

با سپاس فراوان از شما عزیزانی که در مدتی که استاد هاشم قنبری در تهران بستری بودند و مشغول عمل جراحی زانوی خود بودند ابراز نگرانی کردید و جویای حال ایشان و اوضاع معالجه ایشان بودید و با ارسال ایمیلها و نظرات و تماسهای تلفنی که داشتید وضعیت سلامتی استاد قنبری عزیز را پیگیری کردید.

استاد و پهلوان عزیز کشتی اصفهان هاشم قنبری روز دوشنبه مورخه ۹۳/۰۶/۳۱ از تهران به اصفهان مراجعه نمودند.

تعداد بسیار زیادی از کشتی گیران و پیشکسوتان و شاگردان این پیشکسوت ارزشمند کشتی  ایران و اصفهان  ساعاتی قبل از مراجعه استاد قنبری با تجمع مقابل منزل استاد هاشم قنبری منتظر بازگشت استاد قنبری بودند و از استاد عزیز هاشم قنبری استقبال گرم و باشکوهی به عمل آوردند

استاد هاشم قنبری در میان اهالی کشتی اصفهان – مکان ” ورودی درب منزل آقای قنبری “

با سپاس از تمامی عزیزان کشتی گیر و پیشکسوتانی که با وجود مشکلات و مسافت های طولانی خود را به منزل آقای هاشم قنبری رسانیدند و اظهار محبت و علاقه به آقای قنبری نمودند . از آنجاییکه تعداد زیادی از اهالی کشتی اصفهان حضور داشتند و کثرت اسامی داریم از ذکر نامها خودداری می کنم تا مبادا اسم عزیزی از قلم بیفتد و شرمنده شویم.

قهرمان اسبق آسیا و جهان استاد هاشم قنبری در میان سلام و صلوات جامعه کشتی اصفهان مورد استقبال پرشوری قرار گرفت و سپس همگی با حضور در منزل شخصی آقای قنبری از نزدیک جویای سلامتی حال ایشان شدند.

استاد هاشم قنبری از وضعیت جسمانی خود اینطور تعریف کردند که عمل جراحی زانوی شان با موفقیت به پایان رسیده است و پس از حدود دو هفته اعمال مربوط به فیزیوتراپی و ارتوپدی را شروع می کنند.

امیدواریم که استاد هاشم قنبری هر چه زودتر سلامتی شان را بدست بیاورند و خداوند متعال به حق مولا علی (ع) سایه این بزرگ مرد گرامی را  بر سر ما کشتی گیران اصفهان سالیان سال حفظ کند.

شادی روح شهدا و پهلوانان و سلامتی پهلوان “هاشم قنبری ”  که امیدوارم هرچه زودتر سلامتی شان را بدست بیاورند صلوات :

” اللهم صل علی محمد و آل محمد “

 

 

 

از اساتید گرانقدر و بزرگ کشتی ایران آقایان ابراهیم جوادی و رحیم علی آبادی متشکر و سپاسگذاریم که در مدتی که استاد هاشم قنبری در تهران بستری بودند به دیدار آقای قنبری رفتند و از ایشان عیادت کردند.

 

پای مصدوم استاد هاشم قنبری تحت جراحی قرار گرفتیکشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۳ ۲:۳۹

 

باخبر شدیم زانوی مصدوم استاد هاشم قنبری که بر اثر صدمات و آسیب دیدگی های ورزشی در طی این سالها  احتیاج به عمل جراحی داشت مورد جراحی قرار گرفت.

 

عمل جراحی زانوی استاد هاشم قنبری در شهر تهران انجام شده و بر طبق آخرین تماسهایی که داشته ام عمل ایشان با موفقیت انجام شده است و ایشان بزودی از بینارستان مرخص می شوند.

با آرزوی تندرستی و سلامتی استاد قنبری عزیز و امیدوارم که  سایه پر مهر و پدرانه ایشان سالیان سال بر سر ما کشتی گیران اصفهان مستدام باشد . انشاالله

 

 

 
” حماسه هاشم قنبری – شوالیه کشتی اصفهان “

با سلام خدمت دوستان و همراهان

در این پست یک فیلم مسابقه کشتی قرار می دهم که تقریبا حدود ۴۰ سال از زمان آن می گذرد و مربوط به مسابقات آسیایی ۱۹۷۴ تهران است ابتدا در خصوص مسابقات آسیایی که در تهران برگزار شد کمی توضیح می دهم :

بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ از دهم تا بیست و پنجم شهریور ماه سال ۱۳۵۳ (یکم تا شانزدهم سپتامبر ۱۹۷۴) در تهران، ایران برگزار شد. مجموعه ورزشی آزادی تهران و مجموعه ورزشی تختی تهران برای این بازیها ساخته شدند. برای نخستین بار بازی‌های آسیایی در خاورمیانه برگزار میشد. تهران پایتخت ایران میزبان ۳۰۱۰ ورزشکار از ۲۵ کشور بود که بیشترین شمار شرکت‌کنندگان از آغاز برگزاری بازیهای آسیایی تا آن دوره بود.

 

  
( تمبر و لوگو مسابقات آسیایی ۱۹۷۴ – تهران)

 

 

 

 

در جریان مسابقات قهرمانی کشتی آزاد پیشکسوتان کشور که در ۷ گروه و طی روزهای ۱۷ و ۱۹ خرداد ماه در سالن هفتم تیر تهران برگزار گردید استاد ” پهلوان هاشم قنبری “ موفق شدند در گروه G این مسابقات به عنوان قهرمانی کشور برسند.

 

من یک گفتگو با آقای قنبری داشتم که خلاصه آنرا در چند جمله از قول ایشان بیان می کنم :

آقا هاشم در مورد اینکه پس از چندین سال غیبت دوباره در مسابقات پیشکسوتان حضور پیدا کرد اینطور گفتند :

اول قصد حضور نداشتم و فقط برای همراهی با تیم کشتی اصفهان به تهران رفتم ولی بعدا طی صحبتی که با من شد و از نظر اینکه در گروه G این مسابقات اصفهان دارای شرکت کننده زیادی نبود حاضر شدم کشتی بگیرم و چند امتیازی برای کشتی اصفهان بگیرم که خوشبختانه موفق شدم. تنها انگیزه ام هم برای شرکت فقط حفظ و صیانت از آبروی کشتی اصفهان در کشتی کشور بود و به عشق کشتی اصفهان حاضر شدم به روی تشک بروم .

از آقای هاشم قنبری بزرگ مردی که مورد احترام همه کشتی گیران اصفهان و کشور است و نام کشتی اصفهان با امثال قنبری ها عجین شده است سپاس گزارم که حتی در این شرایط هنوز از کشتی اصفهان حمایت می کند و قلبش برای کشتی این شهر می طپد. آقای هاشم قنبری پدر کشتی اصفهان است و شاگردان و نام آوران زیادی تحویل جامعه کشتی اصفهان داده اند.

 

 

هاشم قنبری ” نکرده ایم به همین بهانه چندتا عکس از سالتو های بی عیب و نقصی که هاشم خان در مسابقات اجرا میکرد را به این پست اختصاص می دهم :

 (آقا هاشم قنبری در حال زدن سالتو به حسین غفوری )

کشتی اصفهان نسبت به آقای قنبری مدیون است چه در زمانی که آقای قنبری در جوانی به عشق این شهر به روی تشک می رفت و چه الآن که به عنوان مربی کشتی با عشق به جوانان این شهر آموزش می دهد.من افتخار می کنم که زیر نظر بزرگ مردی مثل استاد هاشم قنبری آموزش کشتی دیدم و نزد ایشان شاگردی کردم.

به یاد می آورم  روزهایی که کشتی اصفهان سخت ترین روزهای خود را سپری می کرد و کسی جرات نداشت برای اقدام حتی یک قدم به جلو بردارد ولی آقای قنبری یک تنه جلوی ضربه زدن بیشتر به کشتی اصفهان را گرفت:

آری ” هاشم قنبری آخرین سنگر کشتی اصفهان بود “

این چند تا عکس را برای سپاس گذاری از زحمات پدرانه ای که آقای هاشم قنبری در حق کشتی اصفهان و کشتی گیران این شهر کشیدند را تقدیم می کنم و از خدای مهربان سلامتی و موفقیت او را خواستارم.

کمترین شاگرد او – محسن شیرانی

 

 

تجلیل از استاد هاشم قنبریدوشنبه دوم بهمن ۱۳۹۱ ۱۹:۱۴

استقبال از قهرمان چندین ساله آسیا و جهان ومدرس کشتی فرنگی فدراسیون کشتی ایران

 

درسال ۱۳۵۷ طی مراسمی از مدرس فدراسیون کشتی ایران آقاهاشم قنبری تشکر و قدردانی گردید حاضرین درتصویر از چب به راست:مرحوم شمشیر گران (قهرمان ایران ) مرحوم حاج محمدخان اسدی (رئیس اسبق هیئت کشتی اصفهان ) مرحوم جواد بقولی زاده (قهر مان ایران )

 

 
 
این عکسهای قهرمانی آقا هاشم مربوط به زمانی است که عضو تیم ملی بوده وآنها را در زمان قبل از انقلاب بدست آورده:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


۱ نظر

photo_2016-05-18_20-41-36

 

 

 

بازماندگان مرحوم مغفور حاج حسین (عباس) شریعتی مبلغ ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بخشی از هزینه سالگرد را جهت ساخت بنای امامزاده هاشم (ع) جوشقان ساوه اختصاص دادند.
با صلوات و فاتحه یاد آنمرحوم را گرامی می داریم.


همایش شعر انتظار برگزار شد

۱ نظر

نهمین همایش شعر انتظار استان مرکزی به همت و تلاش احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه برگزار گردید

 

photo_2016-05-19_17-15-28 photo_2016-05-19_17-11-23 photo_2016-05-19_17-11-10 photo_2016-05-19_17-11-28 photo_2016-05-19_17-09-45 photo_2016-05-19_17-10-43


تصاویر زیبای اردیبهشت ماه ۹۵ (بخش پنجم)

بدون نظر

۲۰۱۶۰۴۲۱_۰۹۱۹۱۷ ۲۰۱۶۰۴۲۱_۰۹۲۰۰۲ photo_2016-04-29_18-43-32 IMG_2692 IMG_2710 ۲۰۱۶۰۴۲۰_۱۸۴۹۵۹


بدون نظر

photo_2015-11-27_19-11-081

 

جهت ادامه عملیات ساخت امامزاده هاشم (ع) نیاز به کمک اهالی و خیرین جهت خرید ۱۰ کامیون آجر می باشد. 

شماره کارت جهت کمک :
بانک ملت ۶۱۰۴۳۳۷۲۳۹۸۵۴۶۹۶ بنام امامزاده هاشم(ع)
شماره تماس آقای حاج محمود قلیچ خانی
۰۹۱۲۵۳۸۸۳۹۸


مصاحبه با ستارگان جوشقان ساوه(جانباز ایثارگر مصطفی شریعت)

۳ نظر

برای اینکه به کردستان بروم گفتند اگر کارت پایان خدمت داشته باشی می‌توانی به عنوان سرباز داوطلب از طریق ارتش به کردستان اعزام شوی، همچنین برای این اعزام، به دلیل اسلحه‌ای که می‌دادند نیاز به ضامن بود که پدرم ضامنم شد و من از طریق مرکز لویزان با گردان حضرت روح‌الله اعزام شدم

aaa26cc1-fbb1-45bf-9232-cd90216df06f

 

ستارگان  درخشان جوشقان ساوه

جانباز  ۵۵ درصد دلاور ایثارگر  مصطفی شریعت 

فرزند عبدالکریم شریعت

نوه مرحوم میرزا عبداله شریعت

مادر لیلی عبدالمناف

 

در یکی از روزهای زیبای بهاری به نقطه‌ای از نقاط سراسر امن کشورمان رفتیم تا گفت‌وگویی با یکی از امنیت‌سازان میهن اسلامی‌مان داشته باشیم که برای راحت خوابیدن ما، سال‌هاست یک شب هم راحت نخوابیده است؛ مصطفی شریعت یکی از پنج جانباز ارتش در جنگ تحمیلی است که قبل از تشکیل بسیج، داوطلبانه وارد ارتش جمهوری اسلامی ایران شد.

با او به صحبت نشستیم و سیر حضورش در ارتش قبل انقلاب و جمهوری اسلامی را شنیدیم تا بدانیم ارتش چه بود و چه شد که شنیدیم در ارتش قبل انقلاب اگر سربازی آنطور که دلخواه ارشدش بود نمی‌توانست عمل کند چنان با لگد به پهلویش می‌زدند که راهی بیمارستان می‌شد اما در ارتش پس از انقلاب اسلامی، فرمانده حتی کیسه خواب خودش را از سرباز زیر دستش دریغ نمی‌کرد، ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا.

 مصطفی شریعت در مورد چگونگی ورودش به ارتش قبل انقلاب گفت: اواخر اسفندماه سال ۱۳۵۴ یکی از دوستان عزیزم به نام محمد مقصودی که آن زمان از طلاب حافظ قرآن بود به من پیشنهاد داد که ایام عید را به اهواز برویم، آن زمان منزل پدری‌ام در شهرستان بروجرد بود و من بدون اینکه نیت اصلی محمد از سفر به اهواز را بدانم با او همسفر شدم.

ما در اهواز به منازل طلاب و مجالس تلاوت قرآن رفتیم که اتفاقاً یکی از همین مجالس تلاوت قرآن، تأثیر عمیقی بر روح من گذاشت، خلاصه چند روزی گذشت، محمد به من گفت مصطفی امروز می‌خواهیم به مسجد جامع اهواز برویم، گفتم در خدمت هستم، به مسجد که رفتیم دیدم دورتادور مسجد جامع، نیروهای شهربانی مجهز به سلاح‌های سرد و گرم جمع شده بودند، من نمی‌دانستم به چه دلیل جمع شده‌اند، داخل مسجد شدیم و من دیدم شیخی بر منبر نشسته و سخنرانی می‌کند.

وی افزود: از محمد پرسیدم ایشان چه کسی هستند؟ محمد گفت ما اصلاً برای سخنرانی ایشان به اینجا آمدیم و ایشان آیت‌الله سید حسن طاهری خرم‌آبادی هستند، ما هم گوش دادیم و سه‌ربع از سخنان ایشان نگذشته بود که نیروهای شهربانی به ما حمله کردند، محمد به من گفت که مصطفی نباید اسیر بشویم که فرار کردیم و به داخل نیزارها رفتیم، محمد گفت شب باید اینجا بمانیم، اگر ما را بگیرند اعدام می‌کنند، گفتم چرا؟ دیدم از زیر لباسش اعلامیه‌ها و نوارهایی را بیرون آورد، گفتم قضیه چیست؟ گفت این‌ها اعلامیه‌ها و نوارهای سخنرانی امام خمینی(ره) است که از طلبه‌هایی که نزدشان می‌رفتیم گرفتم و آنجا بود که من شرح حال امام‌خمینی(ره) را برای اولین‌بار شنیدم.

(بیشتر…)


کمک قابل تحسین خیرین

۳ نظر

photo_2015-12-30_20-32-15

کمک قابل تحسین خیرین :

اعضای هیات مدیره درمانگاه فاطمه الزهرا (س) تهران در اقدامی نیکو مبلغ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال جهت نوسازی مجتمع آموزشی روستای جوشقان ساوه اختصاص دادند.

با تشکر وبژه از رئیس هیئت مدیره حاج آقای کریمی

و بازرس آقای میرزا پور که با مراجعه و بازدید زمینه این عمل خداپسندانه را فراهم نمود .


۱ نظر

21

 

خیرین تهرانی  آقایان اخوان میثاقی به یاد مادر گرامی خود مرحومه مغفوره صدیقه سنگسری  یک بالابر جهت استفاده در امامزاده هاشم (ع) جوشقان ساوه اهدا نمودند.

با صلوات و فاتحه یاد آنمرحومه را گرامی می داریم.


مراسم ترحیم مرحومین اردیبهشت ۹۵ جوشقانیان(باعرض تسلیت به بازماندگان)

۳ نظر

تقدیر و تشکر

با سلام
از کلیه همشهریان ، دوستان، سروران، آشنایان و همکاران عزیز و … که با شرکت در مراسم تشییع ، ختم و هفتم در تهران و جوشقان و با ارسال پیام و بنر تسلیت و دسته گل در فقدان عروج ملکوتی مادرمان مرحومه حاجیه سیده خانم سکینه تشنه دل ( همسر مرحوم حاج اشرف ولدخانی ) ما را مدیون مهربانی و محبت خود قرار دادند از صمیم قلب تقدیر و تشکر نموده و برای تمام عزیزان ازخداوند متعال آرزوی سلامتی و بهروزی داریم .
                                                                           بازماندگان مرحوم حاج اشرف ولدخانی

(بیشتر…)


تصاویر زیبای جوشقان ساوه اردیبهشت ۹۵ (بخش چهارم)

۲ نظر

تصاویر زیبای جوشقان ساوه  ۱۶ اردیبهشت ۹۵

آسمان ابری همراه با گرد و غبار

IMG_2737 IMG_2772 IMG_2739 IMG_2776 IMG_2752 IMG_2782 IMG_2763 IMG_2798 IMG_2763


تصاویر زیبای اردیبهشت ماه ۹۵ جوشقان ساوه (بخش سوم)

۱ نظر

 

 

photo_2016-05-01_18-26-19

 

تصاویر زیبای اردیبهشت ماه  ۹۵ جوشقان ساوه (بخش دوم)

توسط خانم م – شریعت بهادری

 

photo_2016-05-01_18-26-44photo_2016-05-01_18-26-29photo_2016-05-01_18-27-01photo_2016-05-01_18-26-54


مهندس محمد رضا منصوری به مجلس راه یافت

۳ نظر

IMG_20160427_075753-1

 

مهندس محمد رضا منصوری در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه شهرستان ساوه و زرندیه اکثریت آرا را بدست آورد

photo_2016-04-30_17-17-25

 

 

انتخاب مهندس محمد رضا منصوری را از طرف مردم شریف ساوه و زرندیه در  دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه شهرستان ساوه و زرندیه تبریک عرض نموده و برای ایشان در خدمتگزاری  در راستای پیشرفت شهرستان ساوه و زرندیه آرزوی موفقیت می نماییم .

                                                                                                               سایت ستارگان جوشقان

 


خیرین جوشقانی

بدون نظر

 

photo_2016-04-29_18-43-32

 

 

 

آقای حاج اسماعیل قلیچ خانی از خیرین جوشقان ساوه دراولین سالگرد همسرش مرحومه مغفوره حاجیه خانم خدیجه ملک لو مبلغ ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به ساخت امامزاده هاشم (ع) و مبلغ ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به احیای قنات جوشقان ساوه اهدا نمود.
با صلوات و فاتحه یاد آنمرحومه را گرامی می داریم.


تصاویر زیبای اردیبهشت ماه ۹۵جوشقان ساوه (بخش دوم)

بدون نظر

تصاویر زیبای اردیبهشت ماه  ۹۵ جوشقان ساوه (بخش دوم)

توسط خانم مهری شریعت

 

 

۲۰۱۶۰۴۲۰_۱۸۴۹۵۹ ۲۰۱۶۰۴۲۰_۱۸۵۵۰۷ ۲۰۱۶۰۴۲۰_۱۸۵۴۲۳ ۲۰۱۶۰۴۲۰_۱۸۵۴۲۶ ۲۰۱۶۰۴۲۰_۱۸۵۴۳۳