بایگانی برای بهمن, ۱۳۹۶

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) با حضور گسترده جوشقانیان در مسجد موسی ابن جعفر(ع) برگزار گردید

بدون نظر


مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) توسط هیئت متوسلین ابوالفضل العباس(ع) جوشقان با حضور گسترده جوشقانیان در مسجد موسی ابن جعفر(ع) برگزار گردید.

 

تصاویر ارسالی توسط عزیزمان حاج رحیم قلیچ خانی


بدون نظر

#شهادت_حضرت_زهرا_سلام_الله_علیها
#تهران_خیابان_سی_متری_جی
مسجد موسی ابن جعفر(ع)
دوشنبه ۳۰بهمن
از نماز مغرب و عشاء
#هیئت_حضرت_ابوالفضل_العباس_علیه_السلام
#روستای_جوشقان
@heyat_rosta_joshagan

همه دعوت می باشید :
در شب شهادت حضرت زهرا(س)
مراسم هئیت متوسلین ابوالفضل العباس(ع) روستای جوشقان در تهران برگزار می شود.
دوشنبه ۳۰ بهمن
از نماز مغرب و عشا
در مسجد جوشقانیان مقیم تهران
مسجد موسی ابن جعفر(ع)
واقع در خیابان سی متری جی
منتظر جوانان پرشور می باشیم


بارش برف در غروب جمعه ۲۷ بهمن ۹۶

بدون نظر

 

تصاویر ارسالی توسط سرکار خانم ولدخانی و رمضان ولدخانی


جهان پهلوان ابوالفضل انوری به دیار حق پیوست

بدون نظر

 

عزیزان اهالی محترم روستای سامان
باسلام واحترام
با کمال تاسف و تاثر درگذشت جهان پهلوان حاج ابوالفضل انوری افتخار ایران و بخش نوبران را خدمت یکایک اهالی محترم سامان و خانواده آنمرحوم تسلیت عرض می نماییم و در غمتان شریک می باشیم.
برای آنمرحوم غفران الهی و برای بازماندگان و سامانیان عزیز صبر و سلامتی از خداوند متعال مسئلت می نماییم.
ارادتمند محمدشریعت بهادری
سایت ستارگان جوشقان

…………………………………………………………………………………………………………………………………..
سلام

جناب شریعت بهادری
سپاس از شما بابت انتشار اخبار مراسمات مرحوم جهان پهلوان ابوالفضل  انوری
از طرف اهالی روستای سامان 

امین هوشنگی فر


مراسم ختم مرحومین بهمن ماه ۹۶ جوشقانیان(باعرض تسلیت به بازماندگان)

بدون نظر

 

مراسم ختم مرحومه طاهره ولدخانی فرزند مرحوم کربلایی حسین ولدخانی (مادر همسر گرامی آقای حاج محمد قلیچ خانی فرزند آقای حاج گلعلی) روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ساعت ۱۴ الی ۱۵/۳۰درمسجد حاج حبیب الله خیرخواه واقع در شهر قم خیابان امامزاده ابراهیم خیابان ۲۲بهمن خیابان هندیان برگزار می گردد.

(بیشتر…)


۲۲ بهمن ۹۶ روستای جوشقان ساوه

بدون نظر

[ Narkhabarساوه]
نارخبرساوه از جوشقان می گوید
❤❤۲۲بهمن
روستای جوشقان ساوه
ارسالی آقای شریعت بهادری
@narkhabar

تصاویر ارسالی سرکار خانم ملکی و آقای علی ولدخانی


بدون نظر

زیارت امامزاده هاشم(ع) و دیدار با خانواده شهدای جوشقان ساوه

 


………………..
همزمان با ایام دهه فجر
حجت الاسلام حاج آقا محمدی امام جمعه نوبران. مهندس قاسمیان بخشداربخش نوبران. سروان نادری فرمانده سپاه غرق اباد. سروان مرادی فرمانده پاسگاه انتظامی یاتان و همراهان ضمن زیارت امامزاده هاشم(ع) جوشقان ساوه با خانواده شهیدان علی ولدخانی. ابوالفضل قاسمیان.و قربانعلی ولدخانی دیدار نموده و یاد و خاطره ستارگان درخشان جوشقان را گرامی داشتند.
ارسالی عزیزمان امین ولدخانی


مراسم رونمایی کتاب دکتر حمیدرضا قلیچ خانی

بدون نظر

مراسم رونمایی از کتاب استاد ابوالفضل ساوجی نوشته دکترحمید رضا قلیچ خانی با حضور مسئولین و دوستداران هنر در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه برگزار شد.

دراین مراسم که باحضور حجت الاسلام یزدان دوست رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه و زرندیه . حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه. توانگر فرستاده مهندس محمدرضا منصوری نماینده مردم شریف ساوه و زرندیه.. استاداسماغیلی رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان ساوه.سیدمصطفی کشفی رئیس سابق بنیادشهیدوامورایثارگران شهرستان ساوه.سالمی رئیس سابق آموزش پرورش شهرستان ساوه. محمدشریعت بهادری و هنرمندان و دوستداران هنر برگزار شد از کتاب استاد ابوالفضل ساوجی نوشته دکتر حمیدرضا قلیچ خانی رونمایی شد.

مهندس محمد بهاروند فرماندار شهرستان ساوه با ارسال پیامی جهت جلسه مهم با استاندارمرکزی از حضور عذرخواستند

دکتر حمیدرضا قلیچ خانی در سخنانی از سیر تلاش تهیه .نگارش و جمع آوری آثار استاد ابوالفضل ساوجی درخط .خوشنویسی . هنر وخدمات بی نظیر ایشان در عصر قاجار مطالبی ارائه نمود .

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه در مورد این که فرهنگ ما بوسیله قلم در طول تاریخ معرفی شده از اهتمام و توجه به توانمندی هنرمندان در عرصه خط و خوشنویسی شهرستان ساوه سخنانی ایرادنمود.

اسماعیلی رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان ساوه  ضمن نکوداشت از دکتر حمیدرضا قلیچ خانی استاد بین المللی  جهت گردآوری و نوشتن  کتاب ابوالفضل ساوجی تقدیر نمود 


افتخاری دیگر برای جوشقانیان

بدون نظر

 

افتخاری دیگر برای جوشقانیان :
همایش خوشنویسی
مراسم رونمایی از کتاب استاد ابوالفضل ساوجی
گرد آوری و نوشته دکتر حمید رضا قلیچ خانی
چهارشنبه ۱۸بهمن
ساعت ۱۶
سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه


بدون نظر


برای ساختن سرزمینی آبادتر (جوشقان)دست به دست هم دهیم.

بدون نظر

توسعه پایدار
نوشته عزیزمان علی اکبر قلیچ خانی

بخش اول :
باسلام
هر نامی نشاندهنده درک و دانایی نامگذار آن است .
وقتی عنوان کانون توسعه پایدار شهروندان روستای جوشقان را شنیدم زیاد جدی نگرفتمش گفتم شاید اتفاقی باشد . تا اینکه حسب دستور بزرگان در جلسه عمومی ۱۳ بهمن ماه مسجد موسی بن جعفر علیه السلام در جلسه عمومی کانون حاضر شدم. به تناسب مطالعات دانشگاهی و دغدغه های خودم با مفهوم توسعه و انواع و اقسام آن، آشنا هستم . خارج از بیان یک کلمه ای تعریف توسعه و معنای متناظر ساده آن،. نمی توان به راحتی فهم معنای توسعه پایدار کرد . برای درک برخی از مفاهیم در علوم مختلف باید با دایره المعارفی از تعاریف و پیش نیازهای گسترده آن آشنا باشی که توسعه نیز یکی از این کلمات است.
به جرات می توان گفت در قرن حاضر ، بزرگترین دغدغه اندیشمندان علوم اجتماعی و انسانی و سیاسی و اقتصادی ، سیاستمداران و رهبران بزرگ دنیا تحقق تعریف توسعه پایداردر جامعه خود می باشد
توان نویسندگان در قلمهای نازک آنهاست بنده قلم در دست دارم ولی نویسنده نیستم اما وظیفه خود می‌دانم که جهت تشکر از بزرگواران کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان ، سلسله مقالاتی در شرح مختصری از مفهوم توسعه، توسعه پایدار، توسعه روستایی ارائه نمایم تا همشهریان محترم جوشقانیان عزیز به عمق و درایت این عزیزان و قدم بلندی که می شود تحت لوای آن برای رسیدن به مفهوم بالاتری از درک زندگی فردی و اجتماعی رسید پی برده و برای اجرایی نمودن آن ، همه دست به دست هم دهیم .
در اهداف کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان، مفاهیم اصلی توسعه پایدار به روشنی و درستی اشاره شده و مدنظر قرار گرفته است . که در انتهای بحث و آشنایی با مفاهیم ذکر شده و مطالعه دوباره اهداف کانون به این نتیجه خواهیم رسید.
در آخر شاید پیشنهادهای خود را تقدیم نمایم تا بقدر ناچیز بنده هم در این جریان رفیع فکری و اجرایی مشارکت کرده باشم. ان شاء الله
+++
۱) مفهوم توسعه
در خصوص مفهوم توسعه تعاریف بسیاری ارائه شده است که به عنوان نمونه چندتایی را بیان می کنیم تا به گستردگی تعاریف و دغدغه اندیشمندان در خصوص تعریف توسعه بیشتر آشنا گردیم
توسعه در لغت به معنای رشد تدریجی در جهت پیشرفته‌ترشدن, قدرتمندترشدن و حتی بزرگ‌ترشدن است (فرهنگ لغات آکسفورد, ۲۰۰۱).
سازمان ملل، توسعه «Development» را چنین تعریف کرده است : فرآیندی که کوششهای مردم و دولت را برای بهبود اوضاع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر منطقه متحد کرده و مردم این مناطق را در زندگی یک ملت ترکیب نموده و آنها را به طور کامل برای مشارکت در پیشرفت ملی توانا سازد.
مایکل تودارو، توسعه را جریانی چند بعدی می داند که مستلزم تغییرات اساسی در ساخت اجتماعی، طرز تلقی عامه مردم و نهادهای ملی و نیز تسریع رشد اقتصادی، کاهش نابرابری و ریشه کن کردن فقر مطلق است .
پروفسور گولت توسعه را هم واقعیتی مادی و هم ذهنی می داند و می‌گوید: بر حسب توسعه، جامعه از طریق ترکیب فرایندهای اجتماعی ، اقتصادی و نهادی، وسایلی را برای به دست آوردن زندگی بهتر تأمین می‌کند.
میردال توسعه را عبارت از حرکت یک سیستم یکدست اجتماعی به سمت جلو می‌داند .
بروکفلید در تعریف توسعه می‌گوید: توسعه را باید برحسب پیشرفت به سوی اهداف رفاهی نظیر کاهش فقر, بیکاری و نابرابری تعریف کنیم.
جرالد میر توسعه را رشد اقتصادی توأم با تغییرات و تحولات فنی و ارزشی و نهادی دانسته است.
آرماتیاسن، با تأکید و توجه خاصی که بر عامل انسانی و سرمایه گذاری در منابع انسانی دارد، تفسیر ویژه ای از توسعه را ارائه می دهد. از نظر آرماتیاسن، توسعه عبارت است از، افزایش توانمندی ها و بهبود استحقاق ها. بنابراین اقداماتی که توانمندی های انسان را در ابعاد مختلف عمق و گسترش دهد، عوامل پیش برنده توسعه و اقداماتی که منجر به کاهش توانمندی های انسان گردد، عوامل بازدارنده توسعه محسوب می گردند.
در تعریفی دیگر «توسعه» را به مثابه درختی دانسته اند که ریشه آن را «فرهنگ» و غذای آن را «آموزش» و «سرمایه» تخصیص یافته به فعالیت های توسعه ای تشکیل می دهد. بر اساس این تعریف؛ تنه و شاخ و برگ درخت، «نظام مناسب اقتصادی» و میوه شیرین آن برطرف شدن فقر و محرومیت، حفظ استقلال و خودکفایی و تأمین اقتصادی ـ اجتماعی مردم است.
+++
و در یک جمله : توسعه، یعنی بهبود در وضعیت زندگی انسانها در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، علمی و ….
همانطور که خواندید اصل مفهوم توسعه و بار انجام آن به دوش مردم می باشد مردمی که میخواهند در منطقه خود زندگی بهتری ایجاد نمایند. اگر این خواسته مردمی باشد و حرکت در این راستا اتفاق بیفتد دولتها خود را موظف و مکلف به حمایت می دانند .

برای این که زندگی بهتری داشته باشیم باید بدانیم که داریم چه می کنیم و به چه سمتی می خواهیم حرکت کنیم. اصل دانایی در خواستن

و حرکت کردن است که موجب پیشرفت می شود چیزی که الان به آن نایل شده ایم .همین بلوغ فکری و جمعی . باید از گذشتگان خود درس بگیریم و برای داشتن زندگی بهترخود و نسلهای بعد تلاش جمعی کنیم.
در متن کوتاهی که برای دعوت به جلسه کانون نوشتم ، عرض کردم که :
“به استناد فرمایش قران ، لازمه تغییر و اصلاح هر جامعه ای خواست و اراده مردم همان سرزمین است” ان الله لایغیّر ما بقوم حتی یغیّروا ما بانفسهم”.
خدا را شکر بلوغ اجتماعی مردمان سرزمین اباء و اجدادی مان در راستای حرکتی جمعی و اگاهانه به نقطه پیشرفت خودرسیده است تا بر اساس اجماع همه دوستداران سرزمین مادری ، خودمان جوشقان مسیر توسعه روستا و احیای فرهنگ اصیل سرزمین مان را داعیه دار و پرچمدار باشیم.
حضور تک تک شما عزیزان و مشارکت فکری و علمی و جمعی شما حتما اینده بسیار درخشانی را برای نسلهای اینده رقم خواهد زد تا با زنده نگه داشتن اداب و رسوم و حیات اجتماعی و اقتصادی روستای عزیزمان جوشقان عهد و امانت فرهنگی خود را به درستی به نسلهای بعد منتقل نماییم.”
چه متن دینی و چه متون علمی ، ما را به حضور و درک و فهم جمعی و اجتماعی جهت به بار نشستن اهداف کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان دعوت می کند. لطفا همه عزیزان مشارکت نمایند
در مقاله بعد به مفهوم توسعه پایدار می پردازیم تا به افق بلند دوستانی که نام کانون را توسعه پایدار گذاشته اند بیشتر پی ببریم و بهتر از قبل، همدل و همسو برای ساختن سرزمینی آبادتر دست به دست هم دهیم.

_
دانشمندانی که در بالا از آنها یاد شده از بزرگان حوزه علوم انسانی و اجتماعی هستند مثلا
+ پروفسور گولت (۱۹۳۱-۲۰۰۶) اقتصاددان فرانسوی است. زمینه‌¬ی اصلی کاریِ وی مبحث مهم توسعه¬‌ی انسانی بوده است. او مؤسس رشته¬ی علمی‌«اخلاق توسعه» است. او در این رشته به ارتباط بین اخلاق، ارزش¬های انسانی-اجتماعی و توسعه، برنامه¬‌ریزی و امثال آن می¬پردازد. گولت برای فهم ابعاد این موضوع مدت ۱۰ سال از عمر خود را در کشورهای مختلفی چون لبنان، برزیل، اسپانیا و الجزایر و… سپری کرده است. هم¬چنین در برنامه‌¬ریزی¬های توسعه¬¬‌ این دست از کشورها نیز همراهی و همکاری نموده است. نکته¬‌ی جالب توجه این است که وی برای نیل به اهداف جامعه‌¬شناختی خود برای مدتی به عنوان کارگر در کارخانه¬‌های این کشورها کار کرده است.
+ یا آرمارتیا سن که متولد ۱۹۳۳ ایالت بنگال هند می باشد.او در سال ۱۹۵۹ از دانشگاه کمبریج دکتری گرفت. و در سال ۱۹۹۸ برنده جایزه نوبل اقتصاد شد
آنچه شهرت آرماتیا سن را جهانی ساخته است و نام او را زبانزد دانش پژوهان علوم اجتماعی و اقتصادی نموده است، کتاب «توسعه به مثابه آزادی» است. این کتاب، بسیار مورد توجه محافل علمی و مجامع بین المللی قرار گرفته است. کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد، بیان می کند که: «…. نوشته های ایشان انقلابی در نظریه و عمل توسعه به وجود آورده است. سازمان ملل متحد در کارهای توسعه خود، از خرد، اندیشه و نظرات مفید پروفسور آمارتیا سن به طور گسترده بهره برده است.
ادامه دارد ……………..
با احترام
علی اکبر قلیچ خانی سایت غبار

 


اطلاعیه کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

بدون نظر

باسلام واحترام
از حضور گرم و صمیمی یکایک جوشقانیان عزیز و محترم در همایش کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم.
خداوند متعال قدمهای شمارا درامور خیر همیشه توانمند و باصلابت بدارد.
انشاءالله با همیاری و همکاری یکدیگر خدمتگزاران شایسته برای جوشقان عزیزمان باشیم.
کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان


همه آمدند

بدون نظر

حضور پر شور جوشقانیان در جلسه دوستداران و دلسوزان جوشقان
………………………………..
جلوه همدلی و وحدت جوشقانیان عزیز در روز جمعه ۱۳ بهمن در مسجد جوشقانیان مقیم تهران مسجد موسی ابن جعفر(ع)
……………………………
در این مراسم که با حضور اهالی شریف جوشقان . مدیران. نخبه گان جوشقانی و اعضای کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان. هیئت امنای مسجد موسی ابن جعفر(ع). شورای اسلامی. هیئت امنای امامزاده و مسجد و کانون فرهنگی. بسیج. هیئت متوسلین ابوالفضل العباس(ع) روستای جوشقان در تهران برگزار گردید.
معرفی کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان و اقدامات انجام شده و نیز اهداف و برنامه های آینده توسط مسئولان کانون به اطلاع رسید.
از اقدامات پیش رو تشکیل کمیته های تخصصی توسط کانون جهت توسعه پایدارمی باشد.
استقبال چشمگیر جوشقانیان بخصوص از روستای جوشقان. شهر ساوه. کرج. شهریار و مناطق مختلف تهران از این مراسم و حضور جوانان از جلوه‌های امید بخش این مراسم بود.


بدون نظر

 

توجه توجه توجه
بسمه تعالی
حماسه سازان ومردم غیور و زحمتکش جوشقان نام شما و پدران و مادران ،برادران ما همیشه درقلب مردم ایران طنین انداز بوده است.مدیریت و همت و اراده و عملکرد و واکنش های سریع و به موقع این زادبود توانسته است جوشقان را در ایران و خارج از کشور به معنای واقعی بشناسند. پس اکنون برای پیشرفت وترقی جوشقان در پرتوی راهنمایی و تلاش همشهریان و مسئولین و همچنین پشتکار جوانان
غیور روستای جوشقان محقق خواهد شد پس با عزم ملی و مدیریت جهادی کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان در همین خصوص از همه فعالان سیاسی و نخبه ها و مردم شریف و اقوام و دوستاران جوشقان دعوت می شود تا در روز جمعه ۱۳ بهمن ماه از ساعت ۱۴/۳۰در مسجد جوشقانیان مقیم تهران مسجد موسی ابن جعفر (ع) حضور بهم رسانید تا مثل همیشه حماسه سازان روز های سخت و بیاد ماندنی جوشقان باشند
من الله توفیق. سعیکم مشکور. اجرکم عندالله.
ارادتمند یکایک جوشقانیان عزیز
رضا فضلی

………………………………………………………………………………………………………………………………..

جوشقانیان عزیز و محترم :
باسلام
به استناد فرمایش قرآن ، لازمه تغییر و اصلاح هر جامعه ای خواست و اراده مردم همان سرزمین است” ان الله لایغیّر ما بقوم حتی یغیّروا ما بانفسهم”.
خدا را شکر بلوغ اجتماعی مردمان سرزمین اباء و اجدادی مان در راستای حرکتی جمعی و اگاهانه به نقطه پیشرفت خودرسیده است تا بر اساس اجماع همه دوستداران سرزمین مادری جوشقان ، خودمان مسیر توسعه روستا و احیای فرهنگ اصیل سرزمین مان را داعیه دار و پرچمدار باشیم.

حضور تک تک شما عزیزان و مشارکت فکری و علمی و جمعی شما حتما اینده بسیار درخشانی را برای نسلهای اینده رقم خواهد زد تا با زنده نگه داشتن اداب و رسوم و حیات اجتماعی و اقتصادی روستای جوشقان عهد و امانت فرهنگی خود را به درستی به نسلهای بعد منتقل نماییم.
قرار ما جمعه ۱۳ بهمن ماه ساعت ۱۴:۳۰ مسجد موسی ابن جعفر علیه السلام خیابان سی متری جی
باتشکر
علی اکبر قلیچ خانی (غبار)

 


بدون نظر


فرارسیدن ایام سوگواری فاطمیه را تسلیت عرض می نماییم.
https://telegram.me/setareganjoshghan
سایت ستارگان جوشقان