بایگانی برای دسته "کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان"

پیشنهاد دکتر مسعود ملک لو

بدون نظر


برای ساختن سرزمینی آبادتر (جوشقان)دست به دست هم دهیم.

بدون نظر

توسعه پایدار
نوشته عزیزمان علی اکبر قلیچ خانی

بخش اول :
باسلام
هر نامی نشاندهنده درک و دانایی نامگذار آن است .
وقتی عنوان کانون توسعه پایدار شهروندان روستای جوشقان را شنیدم زیاد جدی نگرفتمش گفتم شاید اتفاقی باشد . تا اینکه حسب دستور بزرگان در جلسه عمومی ۱۳ بهمن ماه مسجد موسی بن جعفر علیه السلام در جلسه عمومی کانون حاضر شدم. به تناسب مطالعات دانشگاهی و دغدغه های خودم با مفهوم توسعه و انواع و اقسام آن، آشنا هستم . خارج از بیان یک کلمه ای تعریف توسعه و معنای متناظر ساده آن،. نمی توان به راحتی فهم معنای توسعه پایدار کرد . برای درک برخی از مفاهیم در علوم مختلف باید با دایره المعارفی از تعاریف و پیش نیازهای گسترده آن آشنا باشی که توسعه نیز یکی از این کلمات است.
به جرات می توان گفت در قرن حاضر ، بزرگترین دغدغه اندیشمندان علوم اجتماعی و انسانی و سیاسی و اقتصادی ، سیاستمداران و رهبران بزرگ دنیا تحقق تعریف توسعه پایداردر جامعه خود می باشد
توان نویسندگان در قلمهای نازک آنهاست بنده قلم در دست دارم ولی نویسنده نیستم اما وظیفه خود می‌دانم که جهت تشکر از بزرگواران کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان ، سلسله مقالاتی در شرح مختصری از مفهوم توسعه، توسعه پایدار، توسعه روستایی ارائه نمایم تا همشهریان محترم جوشقانیان عزیز به عمق و درایت این عزیزان و قدم بلندی که می شود تحت لوای آن برای رسیدن به مفهوم بالاتری از درک زندگی فردی و اجتماعی رسید پی برده و برای اجرایی نمودن آن ، همه دست به دست هم دهیم .
در اهداف کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان، مفاهیم اصلی توسعه پایدار به روشنی و درستی اشاره شده و مدنظر قرار گرفته است . که در انتهای بحث و آشنایی با مفاهیم ذکر شده و مطالعه دوباره اهداف کانون به این نتیجه خواهیم رسید.
در آخر شاید پیشنهادهای خود را تقدیم نمایم تا بقدر ناچیز بنده هم در این جریان رفیع فکری و اجرایی مشارکت کرده باشم. ان شاء الله
+++
۱) مفهوم توسعه
در خصوص مفهوم توسعه تعاریف بسیاری ارائه شده است که به عنوان نمونه چندتایی را بیان می کنیم تا به گستردگی تعاریف و دغدغه اندیشمندان در خصوص تعریف توسعه بیشتر آشنا گردیم
توسعه در لغت به معنای رشد تدریجی در جهت پیشرفته‌ترشدن, قدرتمندترشدن و حتی بزرگ‌ترشدن است (فرهنگ لغات آکسفورد, ۲۰۰۱).
سازمان ملل، توسعه «Development» را چنین تعریف کرده است : فرآیندی که کوششهای مردم و دولت را برای بهبود اوضاع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر منطقه متحد کرده و مردم این مناطق را در زندگی یک ملت ترکیب نموده و آنها را به طور کامل برای مشارکت در پیشرفت ملی توانا سازد.
مایکل تودارو، توسعه را جریانی چند بعدی می داند که مستلزم تغییرات اساسی در ساخت اجتماعی، طرز تلقی عامه مردم و نهادهای ملی و نیز تسریع رشد اقتصادی، کاهش نابرابری و ریشه کن کردن فقر مطلق است .
پروفسور گولت توسعه را هم واقعیتی مادی و هم ذهنی می داند و می‌گوید: بر حسب توسعه، جامعه از طریق ترکیب فرایندهای اجتماعی ، اقتصادی و نهادی، وسایلی را برای به دست آوردن زندگی بهتر تأمین می‌کند.
میردال توسعه را عبارت از حرکت یک سیستم یکدست اجتماعی به سمت جلو می‌داند .
بروکفلید در تعریف توسعه می‌گوید: توسعه را باید برحسب پیشرفت به سوی اهداف رفاهی نظیر کاهش فقر, بیکاری و نابرابری تعریف کنیم.
جرالد میر توسعه را رشد اقتصادی توأم با تغییرات و تحولات فنی و ارزشی و نهادی دانسته است.
آرماتیاسن، با تأکید و توجه خاصی که بر عامل انسانی و سرمایه گذاری در منابع انسانی دارد، تفسیر ویژه ای از توسعه را ارائه می دهد. از نظر آرماتیاسن، توسعه عبارت است از، افزایش توانمندی ها و بهبود استحقاق ها. بنابراین اقداماتی که توانمندی های انسان را در ابعاد مختلف عمق و گسترش دهد، عوامل پیش برنده توسعه و اقداماتی که منجر به کاهش توانمندی های انسان گردد، عوامل بازدارنده توسعه محسوب می گردند.
در تعریفی دیگر «توسعه» را به مثابه درختی دانسته اند که ریشه آن را «فرهنگ» و غذای آن را «آموزش» و «سرمایه» تخصیص یافته به فعالیت های توسعه ای تشکیل می دهد. بر اساس این تعریف؛ تنه و شاخ و برگ درخت، «نظام مناسب اقتصادی» و میوه شیرین آن برطرف شدن فقر و محرومیت، حفظ استقلال و خودکفایی و تأمین اقتصادی ـ اجتماعی مردم است.
+++
و در یک جمله : توسعه، یعنی بهبود در وضعیت زندگی انسانها در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، علمی و ….
همانطور که خواندید اصل مفهوم توسعه و بار انجام آن به دوش مردم می باشد مردمی که میخواهند در منطقه خود زندگی بهتری ایجاد نمایند. اگر این خواسته مردمی باشد و حرکت در این راستا اتفاق بیفتد دولتها خود را موظف و مکلف به حمایت می دانند .

برای این که زندگی بهتری داشته باشیم باید بدانیم که داریم چه می کنیم و به چه سمتی می خواهیم حرکت کنیم. اصل دانایی در خواستن

و حرکت کردن است که موجب پیشرفت می شود چیزی که الان به آن نایل شده ایم .همین بلوغ فکری و جمعی . باید از گذشتگان خود درس بگیریم و برای داشتن زندگی بهترخود و نسلهای بعد تلاش جمعی کنیم.
در متن کوتاهی که برای دعوت به جلسه کانون نوشتم ، عرض کردم که :
“به استناد فرمایش قران ، لازمه تغییر و اصلاح هر جامعه ای خواست و اراده مردم همان سرزمین است” ان الله لایغیّر ما بقوم حتی یغیّروا ما بانفسهم”.
خدا را شکر بلوغ اجتماعی مردمان سرزمین اباء و اجدادی مان در راستای حرکتی جمعی و اگاهانه به نقطه پیشرفت خودرسیده است تا بر اساس اجماع همه دوستداران سرزمین مادری ، خودمان جوشقان مسیر توسعه روستا و احیای فرهنگ اصیل سرزمین مان را داعیه دار و پرچمدار باشیم.
حضور تک تک شما عزیزان و مشارکت فکری و علمی و جمعی شما حتما اینده بسیار درخشانی را برای نسلهای اینده رقم خواهد زد تا با زنده نگه داشتن اداب و رسوم و حیات اجتماعی و اقتصادی روستای عزیزمان جوشقان عهد و امانت فرهنگی خود را به درستی به نسلهای بعد منتقل نماییم.”
چه متن دینی و چه متون علمی ، ما را به حضور و درک و فهم جمعی و اجتماعی جهت به بار نشستن اهداف کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان دعوت می کند. لطفا همه عزیزان مشارکت نمایند
در مقاله بعد به مفهوم توسعه پایدار می پردازیم تا به افق بلند دوستانی که نام کانون را توسعه پایدار گذاشته اند بیشتر پی ببریم و بهتر از قبل، همدل و همسو برای ساختن سرزمینی آبادتر دست به دست هم دهیم.

_
دانشمندانی که در بالا از آنها یاد شده از بزرگان حوزه علوم انسانی و اجتماعی هستند مثلا
+ پروفسور گولت (۱۹۳۱-۲۰۰۶) اقتصاددان فرانسوی است. زمینه‌¬ی اصلی کاریِ وی مبحث مهم توسعه¬‌ی انسانی بوده است. او مؤسس رشته¬ی علمی‌«اخلاق توسعه» است. او در این رشته به ارتباط بین اخلاق، ارزش¬های انسانی-اجتماعی و توسعه، برنامه¬‌ریزی و امثال آن می¬پردازد. گولت برای فهم ابعاد این موضوع مدت ۱۰ سال از عمر خود را در کشورهای مختلفی چون لبنان، برزیل، اسپانیا و الجزایر و… سپری کرده است. هم¬چنین در برنامه‌¬ریزی¬های توسعه¬¬‌ این دست از کشورها نیز همراهی و همکاری نموده است. نکته¬‌ی جالب توجه این است که وی برای نیل به اهداف جامعه‌¬شناختی خود برای مدتی به عنوان کارگر در کارخانه¬‌های این کشورها کار کرده است.
+ یا آرمارتیا سن که متولد ۱۹۳۳ ایالت بنگال هند می باشد.او در سال ۱۹۵۹ از دانشگاه کمبریج دکتری گرفت. و در سال ۱۹۹۸ برنده جایزه نوبل اقتصاد شد
آنچه شهرت آرماتیا سن را جهانی ساخته است و نام او را زبانزد دانش پژوهان علوم اجتماعی و اقتصادی نموده است، کتاب «توسعه به مثابه آزادی» است. این کتاب، بسیار مورد توجه محافل علمی و مجامع بین المللی قرار گرفته است. کوفی عنان، دبیر کل سابق سازمان ملل متحد، بیان می کند که: «…. نوشته های ایشان انقلابی در نظریه و عمل توسعه به وجود آورده است. سازمان ملل متحد در کارهای توسعه خود، از خرد، اندیشه و نظرات مفید پروفسور آمارتیا سن به طور گسترده بهره برده است.
ادامه دارد ……………..
با احترام
علی اکبر قلیچ خانی سایت غبار

 


اطلاعیه کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

بدون نظر

باسلام واحترام
از حضور گرم و صمیمی یکایک جوشقانیان عزیز و محترم در همایش کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم.
خداوند متعال قدمهای شمارا درامور خیر همیشه توانمند و باصلابت بدارد.
انشاءالله با همیاری و همکاری یکدیگر خدمتگزاران شایسته برای جوشقان عزیزمان باشیم.
کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان


بدون نظر

 

توجه توجه توجه
بسمه تعالی
حماسه سازان ومردم غیور و زحمتکش جوشقان نام شما و پدران و مادران ،برادران ما همیشه درقلب مردم ایران طنین انداز بوده است.مدیریت و همت و اراده و عملکرد و واکنش های سریع و به موقع این زادبود توانسته است جوشقان را در ایران و خارج از کشور به معنای واقعی بشناسند. پس اکنون برای پیشرفت وترقی جوشقان در پرتوی راهنمایی و تلاش همشهریان و مسئولین و همچنین پشتکار جوانان
غیور روستای جوشقان محقق خواهد شد پس با عزم ملی و مدیریت جهادی کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان در همین خصوص از همه فعالان سیاسی و نخبه ها و مردم شریف و اقوام و دوستاران جوشقان دعوت می شود تا در روز جمعه ۱۳ بهمن ماه از ساعت ۱۴/۳۰در مسجد جوشقانیان مقیم تهران مسجد موسی ابن جعفر (ع) حضور بهم رسانید تا مثل همیشه حماسه سازان روز های سخت و بیاد ماندنی جوشقان باشند
من الله توفیق. سعیکم مشکور. اجرکم عندالله.
ارادتمند یکایک جوشقانیان عزیز
رضا فضلی

………………………………………………………………………………………………………………………………..

جوشقانیان عزیز و محترم :
باسلام
به استناد فرمایش قرآن ، لازمه تغییر و اصلاح هر جامعه ای خواست و اراده مردم همان سرزمین است” ان الله لایغیّر ما بقوم حتی یغیّروا ما بانفسهم”.
خدا را شکر بلوغ اجتماعی مردمان سرزمین اباء و اجدادی مان در راستای حرکتی جمعی و اگاهانه به نقطه پیشرفت خودرسیده است تا بر اساس اجماع همه دوستداران سرزمین مادری جوشقان ، خودمان مسیر توسعه روستا و احیای فرهنگ اصیل سرزمین مان را داعیه دار و پرچمدار باشیم.

حضور تک تک شما عزیزان و مشارکت فکری و علمی و جمعی شما حتما اینده بسیار درخشانی را برای نسلهای اینده رقم خواهد زد تا با زنده نگه داشتن اداب و رسوم و حیات اجتماعی و اقتصادی روستای جوشقان عهد و امانت فرهنگی خود را به درستی به نسلهای بعد منتقل نماییم.
قرار ما جمعه ۱۳ بهمن ماه ساعت ۱۴:۳۰ مسجد موسی ابن جعفر علیه السلام خیابان سی متری جی
باتشکر
علی اکبر قلیچ خانی (غبار)

 


نشست دلسوزان و دوستداران جوشقان ساوه

بدون نظر


نشست دلسوزان و دوستداران جوشقان
جمعه ۱۳ بهمن ماه
ساعت ۱۴/۳۰
مسجد جوشقانیان مقیم تهران
مسجد موسی ابن جعفر(ع) سی متری جی

کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

 

جوشقانیان عزیز و نمونه
دست در دست هم دهیم به مهر
موطن خویش را کنیم آباد
بیاییم یار و یاور هم باشیم .همه یاران و همشهریان بیاییم با هم اندیشی و همیاری زادبوم خود را دریابیم .در آبادانی آن بکوشیم و از در کنار هم بودن و یاری و کمک یکدیگر بهره مند گردیم .دیدار ما روز آدینه ۹۶/۱۱/۱۳ ساعت ۲:۳۰ مسجد موسی ابن جعفر(ع) سی متری جی
کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان


همایش جوشقانیان

بدون نظر

خبرفوری
اطلاعیه
به احترام مراسم‌های عزیزان خانواده محترم محمودی فر و جوانمرد
زمان همایش جوشقانیان تغییر کرد.
…………………………………….

زمان جدید همایش جوشقانیان
جمعه ۱۳ بهمن ماه
ساعت ۱۴/۳۰
مسجد جوشقانیان مقیم تهران
مسجد موسی ابن جعفر(ع) سی متری جی

کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

photo_2018-01-21_23-12-24
همایش جوشقانیان

 دلسوزان آینده جوشقان می آیند
همه عزیزان دعوت می باشید
جمعه ۱۳  بهمن ماه
ساعت ۱۴/۳۰
مسجد جوشقانیان مقیم تهران
مسجد موسی ابن جعفر(ع)

خیابان سی متری جی
منتظر قدوم شما عزیزان می باشیم

 
کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان


دیدار با دکتر محمدصادق ولدخانی

بدون نظر

photo_2018-01-19_22-30-34 photo_2018-01-19_22-30-40
دیدار با دکتر محمد صادق ولدخانی عزیز از خوبان و ستارگان جوشقان ساوه توسط اعضای کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

ن


افتتاح دفتر کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان در مسجد موسی ابن جعفر(ع)

بدون نظر

photo_2018-01-19_22-29-17 photo_2018-01-19_22-29-58photo_2018-01-19_22-30-11 photo_2018-01-19_22-29-28 photo_2018-01-19_22-30-21 photo_2018-01-19_22-29-37
مراسم افتتاحیه دفتر کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان با حضور جوشقانیان در مسجد موسی ابن جعفر(ع) مسجد جوشقانیان مقیم تهران برگزار گردید.


بدون نظر

photo_2015-11-13_18-32-10-300x207

 

 

خدمت همشهریان گرامی جوشقان عزیز
باسلام واحترام
حلول سال نو بهار پرطراوت راکه نشانه قدرت لایزال الهی وتجدید حیات طبیعت می باشد را به محضر همه عزیزان تبریک وتهنیت عرض نموده وسالی سرشار ازبرکت ومعنویت را ازدرگاه حضرت دوست برایتان مسئلت می نمائیم.

کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

https://telegram.me/setareganjoshghan


اطلاعیه مهم کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

بدون نظر

بسمه تعالی
باسلام و احترام خدمت همشهریان گرامی کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان در راستای اهداف فرهنگی و اجتماعی خود با توکل به خداوند متعال مرحله نوین دیگر فعالیتهای خود را آغاز نموده است.
کانون توسعه پایدارشهروندان جوشقان با تفاهم و هماهنگی انجام شده با کانون خیرین شهرستان ساوه در تلاش است نسبت به غربالگری و پیشگیری و درمان بیماریهای سرطان در گستره روستای جوشقان و همشهریان محترم اقدام نماید.
در این راستا کلیه هزینه آزمایش و درمان سرطان رایگان خواهد بود.
از کلیه عزیزان جوشقانی که پیشنه بیماری سرطان را داشته جهت راهنمایی . هماهنگی و استفاده از خدمات رایگان با آقای حاج حمیدرضا ملک لو تماس حاصل نمایند :
۰۹۱۲۱۰۵۰۲۵۱

با آرزوی سلامتی و موفقیت جوشقانیان عزیز
۹۵/۱۲/۱

کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

 


پیام های دلگرم کننده

بدون نظر

photo_2017-01-26_22-47-05

 

هوالحق
سلام علیکم

بی تردید روابط عمومی در عصرحاضر که عصر ارتباطات وتکنولوژی است به عنوان یک علم و تخصص مورد توجه ویژه اکثر صاحبان نظر و اندیشه قرارگرفته است. نظام ارتباطی واطلاع رسانی زمان حاضر که بیشتر برپایه تکنولوژیهای روز بویژه فضای مجازی قرار دارد نقش تعیین کننده ای در اطلاع رسانی به موقع، افزایش آگاهی های عمومی جامعه و فرهنگسازی و تنویر افکار عمومی ایفا می کند.
اکنون همه صاحب نظران واندیشه ورزان، حتی عموم مردم بر اهمیت این موضوع واقف هستند و برآن صحه می گذارند. همه می دانند که رسانه های ارتباط جمعی بویژه سامانه های پیامکی و شبکه های اجتماعی چه نقش شگرفی در معرفی وتوسعه وپیشرفت مناطق مختلف را ایفا می کنند.
لذا بهره برداری از ظرفیت وامکانات موجود در راستای معرفی نخبگان، دانش آموختگان، هنرمندان، خیرین، سیاستمداران، دانشمندان و توانمندیهای مختلف بالقوه و بالفعل یک منطقه مستلزم صرف وقت وهزینه بالایی است که این مهم در خصوص روستای باقدمت وصاحب اسم و رسم جوشقان توسط عزیزی علاقمند، خیر، ارزشی، پرتلاش وعاشق وطن به نام استاد محمد شریعت بهادری صورت گرفته است.
عزیزان و همشهریان محترم جوشقانی بیایید قدر زحمات این بزرگوار را بدانیم و روح اموات وگذشتگان از دودمان ایشان بویژه شهید بزرگوارشان را شاد کنیم به برکتی صلواتی بر محمد(ص) وآل محمد(ص)
فرزند کوچک جوشقان
احمد جوانمرد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه

photo_2017-01-26_22-47-50

پیام مهندس علی قلیچ خانی

از مسئولین کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

سرور گرامی و یاور همیشه پویا
جناب حاج آقا محمد شریعت بهادری گرامی
با درود و سپاس از تلاش بلادرنگ شما در شناساندن روستای نه چندان شناخته شده جوشقان و مردمان پرتلاش و کوشای آن به ایران و ایرانیان در همه گوشه و کنار میهن و برون از میهن.درهماهنگی بین همشهریان در سوگ و سرور و در شناساندن توانمندیها و نداشته ها.در چراغ راه آینده جوانان با شناساندن همشهریان پیروز و پیشرو و نمایاندن گذشتگان پرتلاش و با گذشت.در نمایاندن کوچکترین تلاش سازنده با بزرگترین نمود.خسته نباشید و خسته نخواهید شد زیرا شور مهرورزی شما را به سر منزل مراد خواهند رساند .در یک برخورد کوتاه با یکی از مردمان روستایی بزرگتر از جوشقان .ایشان گفتند ما همه چیزمان از شما سر تر است مگر این شناساندن روستای شما که ما نداریم .میدانستم ایشان اگاهی از یکدلی و هم اندیشی مردم روستای ما و خیلی چیزهای دیگر ندارند .و شناساندن روستا کار بزرگیست که شما بار سنگین انرا به دوش کشیده اید .ما به شما وهمه برگزیدگان روستا شادباش گفته و از این روی بر خود میبالیم .بازهم خسته نباشید ایام به کام.

کوچک همه شما اسماعیل قلیچ خانی

 


دیدار با ماندگاران و افتخارات جوشقان ساوه

۱ نظر

photo_2016-12-23_13-54-59

 

دیدار با ماندگاران و افتخارت جوشقان ساوه
حاج علی وهابی
سازنده اولین کمپرسی در ایران

photo_2016-12-23_13-41-34

آقای حاج علی وهابی از افتخارات و ماندگاران روستای جوشقان می باشد
ایشان از طراحان و سازندگان مهم و نامی صنعت ماشین آلات در کشور می باشند.
حاج علی وهابی اولین طراح و سازنده کمپرسی در ایران می باشند که در سال ۱۳۵۳ موفق گردید بعد از کشور آلمان و آمریکا با اخذ استاندار جهانی بعنوان سومین سازنده و طراح این افتخار را نصیب کشور ایران نماید .
این افتخار جوشقان ساوه سومین تولید کننده تریلی و کمپرسی بر اساس جک هیدرولیک و با قطعات ایرانی در جهان بودند
photo_2016-12-23_13-40-23photo_2016-12-23_13-41-01

 

 

روز جمعه ۳ دی جمعی از جوشقانیان(اعضای کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان) به دیدار این افتخار جوشقان آقای حاج علی وهابی که مدتی است با توجه به عارضه بوجود آمده در بستر بیماری می باشد شتافتند و ضمن دیدار برای ایشان آرزو ی شفای عاجل نمودند.
در این دیدار تاریخی و صمیمی توسط حاضرین از خدمات و زحمات آقای حاج علی وهابی در عرصه صنعت و جامعه و جوشقان تقدیر بعمل آمد.
حاج علی وهابی و دکتر وحید رضا وهابی فرزند ایشان از حسن توجه جمع تشکر و این روز را تاریخی نامیدند.
در این دیدار آقایان علی قلیچ خانی . مهندس علی قلیچ خانی . دکتر مسعود ملک لو . حاج حمید رضا ملک لو . حاج علی محمد ولدخانی . حاج بیژن ولدخانی و محمدشریعت بهادری حضور داشتند .

photo_2016-12-23_13-40-05

حاج علی وهابی ( گل محمد ) فرزند مرحوم مختار وهابی متولد ۱۳۱۳ در روستای جوشقان ساوه و از طراحان و سازندگان ماشین آلات در تاریخ ایران می باشند.


تقدیر و سپاس از کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان

بدون نظر

باسلام واحترام 

تقدیر وسپاس از اعضای محترم کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان که با اهدا هدایای و جوایز در مورد سرشماری روستای جوشقان از فعالیت و تلاش های سایت ستارگان جوشقان و دیگر عزیزان و برندگان حمایت و پشتیبانی نمودند .
آرزوی موفقیت و سلامتی و رسیدن به اهداف عالی برای آن عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.
سایت ستارگان جوشقان
Www.setaregan.joshghan.ir


درود و سپاس بر جوشقانیان

بدون نظر

photo_2016-10-19_03-45-56photo_2016-10-19_03-46-04photo_2016-10-19_03-36-47

 

 

باسلام
عزیزان جوشقان پر افتخار :
سپاس فراوان از کلیه جوشقانیان عزیز و با صفا افتخار دیگری آفریدند .
تشکر و درود بر خوبان مسئول محترمه پست بانک . اعضای دهیاری . شورای اسلامی . روحانیت . مداحان . کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان . هیئت امنای مسجد موسی ابن جعفر(ع) . مسجدمحمدرسول الله(ص) . امامزاده هاشم(ع) . هیئت متوسلین به حضرت ابوالفضل(ع) . کانون فرهنگی هنری . بسیج . گروههای تلگرامی و یکایک اهالی فهیم و خوب جوشقانی که در بوجود آوردن این حماسه بزرگ شرکت در سرشماری سال ۹۵ جوشقان سهیم بودند .
انشاالله همواره برای جوشقان عزیز دلسوز باشیم و آینده درخشانی ترسیم نماییم .
پایدار و سلامت و موفق باشید.
سایت ستارگان جوشقان
ارادتمند : محمدشریعت بهادری

 


دیدار از روستای جوشقان ساوه

۱ نظر

photo_2016-09-20_15-17-38

 

دیدار مهندس محمدرضا منصوری نماینده محترم مردم شریف ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهرستان ساوه و بخش نوبران از روستای جوشقان ساوه.
دراین دیدار مهندس قاسمیان بخشدار بخش نوبران . سید مصطفی کشفی رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران . حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی . عبدالله سالمی رئیس آموزش پرورش و یوسف خدر ویسی مسئول ورزش و جوانان شهرستان ساوه حضور داشتند.
دیدار از خانواده شهید حجت الله ملک لو و بازدید از روند ساخت بنای آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) و مراکز آموزشی و درمانی و زمین ورزشی و ساختمان مخابرات برنامه های این مراسم بود.
شرکت در نماز مغرب وعشا و سخنرانی مهندس منصوری برای اهالی روستای جوشقان در مسجد محمد رسول الله (ص) از برنامه های این دیدار بود.
در پایان با اهدا هدیه ای به رسم یادبود از زحمات مهندس منصوری تقدیر بعمل آمد.

photo_2016-09-22_19-06-46 photo_2016-09-22_19-23-42 photo_2016-09-22_19-22-52 photo_2016-09-22_19-06-22 photo_2016-09-22_19-23-23 photo_2016-09-22_19-06-34 photo_2016-09-22_19-07-41 photo_2016-09-22_19-23-00 photo_2016-09-22_19-23-51 photo_2016-09-22_19-08-00 photo_2016-09-22_19-09-01 photo_2016-09-22_19-24-40 photo_2016-09-22_19-07-28 photo_2016-09-22_19-24-51 photo_2016-09-22_19-23-18 photo_2016-09-22_19-07-18 photo_2016-09-22_19-24-15 img_3241