بایگانی برای آگوست, 2015

آغاز دوره جدید فعالیت کانون فرهنگی هنری مسجد جوشقان ساوه

۱ نظر

با تلاش و پیگیری  حاج محمد نبی محمودی فر مسئول جدید کانون فرهنگی هنری مسجد جوشقان و سهیم نمودن جوانان روستا در فعالیتها ورزشی ،فرهنگی و تشکیل کلاسهای گوناگون شور و اشتیاق نوجوانان وجوانان برای شرکت در برنامه های ورزشی و آموزشی مسجد جوشقان آغاز گردیده است.

 

برنامه کلاسهای احکام و قرآن و آموزش کامپیوتر به شرح زیز می باشد.

کلاس خواهران روزهای دوشنبه و چهارشنبه صبحها از ساعت ۹ الی ۱۱

کلاس برادران روزهای دوشنبه و چهارشنبه بعدازظهرها از ساعت ۱۷ الی ۱۹

تدریس کلاسهای احکام و قرآن توسط حجت السلام حاج محسن مجد و آقای حاج مهدی ملک لو وکلاسهای آموزش کامپیوتر توسط  آقای حسن محمودی فر خواهد بود. 

سایت ستارگان جوشقان از زحمات مسئول قبلی کانون آقای علیرضا محمودی فر قدردانی می نماید.

 

۲۰۱۵۰۸۲۱_۱۳۰۶۵۵ ۲۰۱۵۰۸۲۱_۱۳۰۶۴۸ ۲۰۱۵۰۸۲۱_۱۲۰۷۰۲


بنیانگذار عمل نیکو در بین جوشقانیان دوباره ادامه دهنده راه شد

بدون نظر

خانواده مرحومه ام البنین قلیچ خانی سال گذشته بنیانگذار عمل نیکو  اختصاص هزینه مراسم یادبود جهت کارهای عام المنفعه در بین جوشقانیان شدند که این کار بزرگ تبدیل به یک فرهنگ در بین اهالی خوب جوشقان  وحتی الگویی در بین دیگر مناطق گردید.

دوباره در سالگرد آن مادر گرامی خانواده با اطلاعیه ای ادامه دهنده  آن راه خدا پسندانه شدند.

متن اطلاعیه

اکنون که ۲ سال داغ  از دست دادن مادرمان مرحومه مغفوره ام البنین قلیچ خانی را بر دل داریم . به یادش بنا داریم تا هزینه خیرات و یادبود ایشان را در اختیار کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان قرار دهیم . باشد که با قرائت فاتحه ای موجب شادی روحش باشید.

 از طرف همسر حاج قربانعلی قلیچ خانی 

فرزندان :

دختران و  مهندس علی (اسماعیل) قلیچ خانی


تصویر جدید از پارک جوشقان ساوه

بدون نظر

1439904260190

 

تصویر توسط عرفان عزیز


پدر به شهیدش پیوست

۳ نظر

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

فقدان درگذشت مرحوم مغفور حاج شاه علی قلیچ خانی پدر گرامی شهیدگرانقدر مرتضی قلیچ خانی  را به بازماندگان آن بیت معزز تسلیت عرض نموده و برای آن پدر عزیز غفران الهی خواستاریم.                                        

                                                                    سایت ستارگان جوشقان

                                                          ستاد یادواره ستارگان درخشان جوشقان 


برگزاری تعزیه در جوشقان ساوه

۱ نظر

برگزاری تعزیه در جوشقان ساوه

مراسم تعزیه خوانی در جوشقان ساوه به مناسبت ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) توسط گروه های تعزیه از بخش نوبران روز پنجشنبه ۲۲ مرداد ۹۴ با حضور گسترده اهالی برگزار گردید.

1439904124715 تصاویر توسط عرفان عزیز
1439904112389 1439904120355


روز خبرنگار و پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

۱۲ نظر

روز خبرنگار مبارک باد

 

download

 

 

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

جناب آقای شریعت بهادری

سلام علیکم

از زحمات جنابعالی در اطلاع رسانی اخبار روستای جوشقان تقدیر وتشکر می نمایم و روز خبرنگار را خدمت جنابعالی و کلیه خبرنگاران تبریک عرض میکنم ، امیدوارم پاینده ، سلامت و موفق باشید.

                                                                                           حسین محمودی فر

                                                                رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه


مادر به شهیدش پیوست

۲ نظر

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

فقدان درگذشت مرحومه مغفوره کربلایی منصوره طاهری مادر گرامی شهیدگرانقدر محسن قلیچ خانی و همسر گرامی مرحوم حاج عربعلی قلیچ خانی را به بازماندگان آن بیت معزز تسلیت عرض نموده و برای آن مادر عزیز غفران الهی خواستاریم.                                        

                                                                    سایت ستارگان جوشقان

                                                        ستاد یاواره ستارگان درخشان جوشقان 


اعزام گروه موسیقی محلی شهرستان ساوه به کشور ایتالیا

۲ نظر

 

image001

 

 

اعزام گروه موسیقی محلی شهرستان ساوه به کشور ایتالیا

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه از اعزام گروه موسیقی محلی این شهرستان به کشور ایتالیا خبر داده و بیان داشتند:

موسیقی سنتی بازتابی از فرهنگ و هویت انسانی به شمار می رود. موسیقی جزء جدایی ناپذیر از زندگی مردم می باشد و در جای جای زندگی و فرهنگشان وجود دارد . و در مراسم و آیین های مختلف از آن استفاده می شود. موسیقی یکی از زیباترین و پرطرفدارترین هنرها است و جزیی از فرهنگ و ابزار بازگو کننده هویت فردی و گروهی است .

ایشان در ادامه افزودند: موسیقی سنتی ایران، موسیقی تک صدایی است که آموزش آن به شیوه سینه به سینه است و بداهه‌نوازی در آن جایگاه ویژه‌ای دارد. این موسیقی با موسیقی دستگاهی ایران و ردیف در ارتباط است و در نهایت بخشی از فرهنگ شهری ایران محسوب می‌شود.

موسیقی سنتی می‌تواند به جز ارتقا بعد میراث فرهنگی به عنوان یکی از شاخص‌های هویت ملی در تمامی ابعاد (زبان و ادبیات فارسی، سرزمین، اجتماعی، میراث فرهنگی و تاریخ )آن نیز تأثیرگذار باشد.

محمودی فر تصریح نمود: با هماهنگی های به عمل آمده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،گروه موسیقی محلی این شهرستان جهت اجراء موسیقی محلی به مدت ۱۵ روز به کشور ایتالیا اعزام می شوند.

 


دیدار اعضای شورای اسلامی روستای جوشقان با نماینده مجلس شورای اسلامی

۲ نظر

 

139211141344168002042283

 

 

روز پنجشنبه ۸ مردادماه ۹۴ اعضای شورای اسلامی روستای جوشقان با سرکار خانم دکتر شهلامیرگلوبیات نماینده محترم  مردم شریف شهرستان ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی دیدار نمودند.

در این دیدار درخواستهای و مشکلات اساسی مردم روستا  از جمله اجرای طرح هادی ، مرمت قنوات و انهار ، اسفالت معابر ، بهسازی زمین ورزش و پارک مطرح گردید و درخواست تخصیص اعتبار ویژه به دهیاری جوشقان جهت ادامه امور عمرانی و برطرف نمودن مشکل آب اشامیدنی شد.

دکتر میرگلوبیات نماینده شهرستان ساوه وزرندیه در مجلس در این نشست صمیمی با صحه صدر از کمبودهای روستای جوشقان اطلاع یافته تاکیدنمودند برای رفع مشکلات تلاش خواهند نمود. 


جلسه کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان ساوه

۱ نظر

جلسه  اعضای کانون توسعه پایدار شهروندان جوشقان ساوه روز سه شنبه ۶ مرداد ماه ۹۴ در دفتر مهندس علی قلیچ خانی برگزارگردید.

 

۲۰۱۵۰۷۲۸_۱۹۵۴۵۲


کهنسال ترین جوشقانی اولین بانی وقف در جوشقان ساوه

۲ نظر

 

90909090

 

 

 

 

 آقای حاج محمد ولدخانی کهنسال ترین جوشقانی اولین بانی وقف ملک به امامزاده هاشم(ع) شد.

ایشان هفت ساعت آب و تمام زمینهای آبی و دیمی و متعلقات خود در مزرعه بلاغ لار را وقف امامزاده هاشم(ع) جوشقان ساوه نمودند.

یادتان پاینده باد

 

۲۰۱۵۰۷۲۷_۲۱۵۷۴۲


دهیار زن روستای سیجان، با بیمه کردن روستا، نجات‌بخش مردم شد

بدون نظر

 دهیار زن روستای سیجان، با بیمه کردن روستا، نجات‌بخش مردم شد

 

download 1213-e1437814853489-160x169 images (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

واحدهای روستای سیل زده سیجان بیمه حوادث بودند

خانم طباطبایی دهیار روستای سیجان در مراسم خاکسپاری سه نفر از فوت شدگان سیل چهار روز پیش با اعلام این خبر گفت : آبان ماه سال گذشته با مراجعه به نمایندگی بیمه و پرداخت پانزده هزار تومان به ازای هر خانه روستایی تمام دویست وشصت وهفت خانه روستا را در برابر حوادث سیل ، زلزله و آتش سوزی بیمه کرده ایم. وی با اعلام اینکه هر خانه تا سقف پنجاه میلیون تومان خسارت بیمه شده است گفت: صدو ده خانه در این روستا خسارت دیده اند.

دهیار سیجان با اعلام اینکه برآورد مدیریت بحران استان از میزان خسارات وارده به این روستا حدود پنج میلیارد تومان بوده است گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از خودروهای روستاییان با بّرآورد قیمت مجموع یک ونیم میلیارد تومان آسیب دیده و هزینه های لایروبی رودخانه میزان آسیب تا هشت میلیارد تومان توسط دهیاری تخمین زده شده است.

خانم طباطبایی دهیار روستای سیجان نیز با اشاره به پر شدن بستر رودخانه با سنگهای بزرگ و تنه درختان خواستار لایروبی سریع رودخانه شد وگفت: در صورت بروز مجدد سیل قبل از لایروبی رودخانه خسارات سنگین تر خواهد بود.

زنی که قهرمان یک روستا شد

معصومه طباطبایی در گفت‌وگو با روزنامه «شرق» می‌گوید: «من آبان سال گذشته یعنی سال ۹۳ خانه‌ها را بیمه کردم که این بیمه تا آبان سال ۹۴ اعتبار دارد، طبق بیمه‌ نامه، این بیمه هم شامل حوادثی مانند سیل، آتش‌سوزی صاعقه، طغیان آب و زلزله است. برای بیمه‌کردن خانه‌ها هم کسی به من پیشنهاد نداد و تنها وقتی برگ بیمه و مبلغ آن را که برای یک سال فقط ۱۵ هزار تومان بود دیدم، کنجکاو شدم که آن را در روستا اجرا کنم. بسیاری از اهالی روستا هم تا همین روزهای اخیر که سیل آمد نمی‌دانستند خانه‌ هایشان بیمه حوادث است و می‌توانند خسارت آن را دریافت کنند».

دهیار روستای سیجان در ادامه می‌افزاید: «برای بیمه‌کردن خانه‌های روستا که در مجموعه ۲۶۷ خانه در سیجان بود مبلغ چهار میلیون و پنج‌ هزار تومان از محل بودجه دهیاری روستا هزینه کردم و با خودم گفتم اگر اهالی راضی بودند، این ۱۵ هزار تومان را پرداخت می‌کنند اگر هم نکردند اشکال ندارد چون به‌هرحال بخشی از وظیفه دهیاری طبق قانون ارائه خدمات به اهالی روستاست و درواقع چون پول دهیاری برای رفاه مردم روستاست و قوانین هم این اجازه را به دهیاران می‌دهد من این کار را انجام دادم».

معصومه طباطبایی که ۱۷ سال است در روستای سیجان سکونت دارد دارای مدرک فوق‌دیپلم تربیت معلم است و هم توسط شورای روستای دوره قبل و هم این دوره به‌عنوان دهیار روستا انتخاب شده است.

او در رابطه با آخرین وضعیت روستای سیجان حدود یک هفته پس از وقوع آن سیل خسارات‌بار نیز به «شرق» می‌گوید: «هنوز بستر رودخانه در روستای سیجان لای‌روبی نشده و الان مهم‌ترین دغدغه ما همین مسأله است، هر چند معبر روستا باز شده و راه ارتباطی ما برقرار است، اما چون در بستر رودخانه گل‌ولای و سنگ و آهن و چوب و دارودرخت و احتمالا جنازه‌ای از قربانیان حادثه مدفون است، باید هر چه سریع‌تر این لای‌روبی انجام شود تا خدای نکرده در صورت وقوع دوباره سیل مشکلی بزرگ‌تر از این به بار نیاید، چون با این وضعیت اگر بار دیگر چنین حادثه‌ای رخ بدهد ما به‌جای سیل شاهد سونامی خواهیم بود».

طباطبایی همچنین می‌گوید: «البته و خوشبختانه در این مدت مسئولان استان البرز و فرماندار البرز تمام وقت و با امکانات کامل به ما کمک کردند و حضور داشتند و الان هم مشغول کار هستند و امیدوارم به‌زودی لای‌روبی رودخانه هم انجام شود».

دهیار سیجان همچنین در رابطه با دلایل وقوع این سیل و بروز خسارات سنگین در این روستا نیز چنین نظری دارد: «ما هرگز احتمال نمی‌دادیم چنین حادثه‌ای با این بزرگی در روستا رخ بدهد. من ۱۷ سال است در این روستا زندگی می‌کنم اما در این مدت هرگز مشابه این حادثه را ندیدم، به نظرم مشکل در روستای ما ناشی از تعدی به حریم رودخانه در بالادست بود چون آنجا حریم رودخانه رعایت نشده است؛ درخت‌های اطراف رودخانه را قطع کرده‌اند، این حجم زیاد چوب و نخاله و آشغال از بالادست آمد و معبر پل‌های رودخانه در روستای ما را بست و باعث شد آب وارد روستا شود».

در سیل هفته گذشته نه‌تنها خانه‌ها و خودروهای تعداد زیادی از اهالی از بین رفت بلکه یک دستگاه «بکو لودر» (خودرویی که هم دارای بیل مکانیکی و هم بیل لودر است) متعلق به دهیاری را نیز سیل با خود برد و از کار انداخت. این بک لودر را دی ۹۳ استانداری البرز به‌دلیل انتخاب خانم طباطبایی به‌عنوان دهیار، به دهیاری روستای سیجان اهدا کرده بود.


شناسایی تصاویر قدیمی و تاریخی اهالی جوشقان ساوه

۵۰ نظر

بنا به درخواست اهالی محترم جوشقان ساوه تصاویر تاریخی دوباره انتشار می کردد

 

تصویر شماره ۱ :Image (218)

تصویر شماره ۲ : 

1001

 

تصویر شماره ۳ : 

IMG_20130419_0001Image (6)

دانش آموزان


علی ملک لو خواننده جوشقانی فعال در عرصه هنر

بدون نظر

Shabhaye-Sheydaii Naghshe-Bardari

 

جدیدترین آهنگهای علی ملک لو را مشاهده فرمایید : آدرس سایت  alimalekloo.com

 


مراسم ترحیم مرحومین مردادماه ۹۴ اهالی جوشقان ساوه(باعرض تسلیت به بازماندگان)

۲ نظر

۷ – مراسم ختم و هفتم مرحوم مغفور حاج شاه علی قلیچ خانی (پدر شهیدگرانقدر مرتضی قلیچ خانی ) بشرح زیر برگزار می گردد.

مراسم ختم : روز سه شنبه ۲۷ مرداد۹۴ بعد از نماز مغرب وعشا در مسجد المهدی واقع در شهر قم خیابان شهید بهشتی .

مراسم هفتم مرحوم مغفور حاج شاه علی قلیچ خانی ( پدر شهیدگرانقدرمرتضی قلیچ خانی) روز جمعه ۳۰ مرداد ۹۴ از ساعت ۱۵/۳۰ الی ۱۷/۳۰ در سالن اجتماعات گلزارشهدای شهر قم واقع ذر انتهای خیابان چهارمردان برگزار می گردد.

۶ – مراسم ترحیم مرحوم مغفور کربلایی خداورن اسماعیلی روز جمعه ۳۰ مرداد از ساعت ۱۷ الی ۱۸/۳۰ در مسجد موسی ابن جعفر(ع) واقع در خیابان سی متری جی برگزار می گردد.

 

۵ – مراسم هفتم مرحومه مغفوره فاطمه قنبری ( فرزند مرحوم عابس قنبری ) روز پنجشنبه ۲۹ مرداد ماه ۹۴ از ساعت ۱۶ الی ۱۷/۳۰ در مسجد امام جعفرصادق(ع) واقع در شهر ساوه شهرک فجر۳ برگزار می گردد.

۴ – مراسم ترحیم مرحومه مغفوره سنا قلیچ خانی ( خواهرگرامی آقای چراغعلی قلیچ خانی)( مادرگرامی آقای عبداله ولدخانی) روز جمعه ۱۶ مردادماه ۹۴ از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در مسجد امام حسین(ع) واقع در نارمک خیابان جانبازان غربی خیابان کرمان جنوبی کوچه شهیدرحیمی برگزار می گردد.

 

۳ – مراسم ترحیم مرحومه مغفوره منصوره طاهری  ( همسر گرامی مرحوم حاج عربعلی قلیچ خانی)(مادر شهید گرانقدر محسن قلیچ خانی) روز جمعه ۱۶ مرداد ماه ۹۴ از ساعت ۱۷/۳۰ الی ۱۹ در مسجد موسی ابن جعفر(ع) واقع در سی متری جی برگزار می گردد. مراسم تشییع روز پنجشنبه ۱۵ مرداد ماه ساعت ۱۰ صبح در خیابان کمیل خیابان شهیدمحسن قلیچ خانی انجام می شود.

 

 

۲ – مراسم ترحیم مرحومه مغفوره ملیحه شریعت ( همسر گرامی آقای علی محمدولدخانی) روز جمعه ۱۶ مردادماه ۹۴ از ساعت ۱۶ الی ۱۷/۳۰ درمسجد موسی ابن جعفر(ع) واقع در خیابان سی متری جی برگزار می گردد. ضمنا مراسم تشییع روز چهارشنبه ۱۴ مرداد در روستای جوشقان ساوه انجام خواهد شد.

 

 

۱ – مراسم ترحیم مرحومه مغفوره حاجیه خانم گل زینب قلیچ خانی ( خواهر مرحوم حاج علی بشیرقلیچ خانی) روز پنجشنبه ۸ مرداد ۹۴ از ساعت ۱۶ الی ۱۷/۳۰ در مسجد موسی ابن جعفر(ع) واقع در خیابان سی متری جی برگزار می گردد.