بایگانی برای دی, ۱۳۹۲

فرارسیدن ایام فرخنده میلاد پیامبر رحمت حضرت محمدمصطفی(ص) وامام جعفر صادق(ع)برعاشقان ومسلمین جهان مبارک باد.

۳ نظر

فرارسیدن ایام با سعادت و فرخنده میلاد خاتم الانبیاء پیامبررحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت و میلاد مبارک رهبر مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق (ع) بر عاشقان و مسلمین جهان مبارک باد .

 

 

madinah1images (11)images (8)images (9)


انتشار کتابی دیگر توسط جوشقانیان (کتاب دکتر حمیدرضاقلیچ خانی)

۹ نظر

 این کتاب بوسیله استاد حمید رضا قلیچ خانی ازاهالی فرهیخته جوشقان  ساوه به رشته تحریر در آمده است . این موفقیت را  به ایشان و همه  جوشقانیان وساوجی ها  تبریک عرض می نماییم .                         (محمدشریعت بهادری)

 

کتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی منتشر شد

 

کتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی به تالیف حمیدرضا قلیچ خانی منتشر شد.

 

 

به گزارش هنرآنلاین؛ کتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی توسط انتشارات فرهنگ معاصر ، به تالیف حمید رضا قلیچ خانی و با یاد پدر خوشنویسی ایرانی ،ابن مقله فارسی به عنوان کتابی مرجع روانه بازار نشر شد.
این کتاب در ۵ فصل “زبان و خط در ایران” ،”خوشنویسی در ایران” ،”آموزش خوشنویسی” ،”شعر و خوشنویسی” و”رساله‌های آموزشی خوشنویسی” ،پژوهشی کامل را از زمان پیدایش زبان و خط در ایران آغاز می‌کند و پس از گفتاری کوتاه درباره خاستگاه خط ،به زبان و خط های رایج در عصر هخامنشیان ،اشکانیان و ساسانیان می‌پردازد.

در صفحات پایانی کتاب و پیش از شرح تصاویر و نمایه نیز فهرست کاملی از هنرمندان عرصه خوشنویسی ارائه شده است که حاصل یادداشت‌های خلاصه شده مولف طی ۱۵ سال است. جامعه آماری این فهرست دربرگیرنده کاتبان و خوشنویسانی است که در روند تولید آثار نفیس و ارزشمند یا پیدایش و تحولات خط و یا سبکی در خوشنویسی نقش داشته‌اند و گاه هنرمندان گمنامی را بر می‌گیرد که تا کنون معرفی نشده‌اند.

کتاب درآمدی بر خوشنویسی ایرانی را می‌توان به گفته مولف که در دیباچه کتاب آورده است ؛منبعی مستقل و مختصر درباره “خوشنویسی ایرانی” برشمرد.

این کتاب در تیراژ ۲هزار نسخه،در ۴۰۰ صفحه و در قطع رحلی منتشر شده است. همچنین از نکات برجسته کتاب می توان به تصاویر متعدد رنگی از نمونه خطوطی که که جا به جا در متن به آنها اشاره شده است ،اشاره کرد که ۹۵ درصد این
تصاویر برای نخستین بار منتشر می‌شود.

 


روستای زیبای جوشقان ساوه

۲ نظر

175 - Copy (2)20 (2)


مسابقه شناسایی تصاویر قدیمی و تاریخی اهالی جوشقان ساوه

۷ نظر

تصویر شماره ۱۰ :

 

 

Image (39)


روستای زیبای جوشقان ساوه در زمستان ۱۳۹۲

۲ نظر

تصاویر زیبا ارسالی جدید روز جمعه ۱۳ دی ماه ۹۲ توسط آقای علی ولدخانی از پست بانک روستای جوشقان ساوه :

 

162 155 154 163 186 173


سخنان آقای احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه

بدون نظر
b_200_150_16777215_00_images_stories_persons_javanmard-ahmad.jpg
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مرکزی : سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان زرندیه در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بر لزوم انتقال اهداف و آرمان‌های امام و شهدا به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب تأکید کرد.
 احمد جوانمرد با اشاره به جملاتی از امام(ره)، خدامحوری، وحدت کلمه و اتحاد را رمز پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: اتحاد و انسجام ملی‌مذهبی در شرایط کنونی ضروری است.
 وی اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب فرهنگی هنری را در انتقال مفاهیم و ارزش‌های انقلاب به نسل جوان مؤثر برشمرد.

آغاز امامت حضرت امام مهدی (عج) مبارک باد

۴ نظر

آغاز امامت ، ولایت و حکومت حضرت امام مهدی (ع) مبارک باد.

 

 

 

images (7)images (6)

 

53165379658526511905


سالگرد شهادت امام حسن عسگری(ع) تسلیت باد

۳ نظر

سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری (ع) تسلیت باد .

 

images (5)


آغاز تمرینات تیم فوتبال روستای جوشقان ساوه

۶ نظر

تمرینات تیم فوتبال وحدت دهیاری روستای جوشقان ساوه آغاز گردید .

 

 

images (3)

 

این تیم هفته ای دو جلسه تمرین خواهد داشت . زمان تمرین روزهای سه شنبه و پنج شنبه هر هفته  در سالن  ورزشی سرپوشیده شهر نوبران می باشد ، این تیم جهت شرکت در مسابقات آماده می شود.

( خبر وتصاویر توسط همکار تلاشگر : علی ولدخانی )

 

 

 

203

 

193 (1) 197 207 199


مطلب ارسالی توسط مهندس محمد شرافت و علی ولدخانی

۱۰ نظر
معرفی خیر ساوجی مرحوم  اقای حاج شیخ احمد  ولد خانی جوشقان  نوبران شهرستان ساوه

سلام ادب احترام به مردم خوب ولایت مدار جوشقان که باهمت بزرگان وخیرین خوشنامی را تحت عنوان  اولین روستای سالم در سطح شهرستان ساوه واستان مرکزی وکشور  ومنطقه مدیترانه ای را به خود اختصاص داده،
انشالله با تلاش مجدد ادامه راه خیرین ادامه داده  با مشارکت مردم خوب ساکن  جوشقان مقیم روستا  وشهرها ایران وخارج ازکشورهستند ، در توسعه فرهنگی اجتماعی اقتصادی عمرانی …روستا اقدامات مثبت وپایدار بر داشته شود ، انشالله
 قسمتی ازخدمات مرحوم  حاج شیخ احمد ولد خانی :۱ – بهسازی مسجد جامع روستا ۲- احداث حمام عمومی ۳- احداث   کتابخانه عمومی ۴- احداث درمانگاه ۵-احداث مدارس شبانه روزی ۶- احداث سالن اشتغال زایی۷- مشارکت در اجرای روستای سالم  ‌۷- احداث ساختمان مخابرات ۸- بهسازی قنات اب کشاورزی و…….
مطلب ارسالی زیر توسط آقای علی ولدخانی از جوشقان ساوه تقدیم می گردد. 
باعرض سلام واحترام
حتماسراغ داریدکه روستای جوشقان ساوه باهمت بزرگ مردی چون حاج شیخ احمد ولدخانی به آبادانی رسیده است ونام روستای سالم به خوداخصاص داده است .
ازجناب آقای مهندس شرافت ومدیرمحترم سایت ستارگان جوشقان جناب آقای شریعت بهادری تشکر می کنم و وظیفه ی خود دانستم تااطلاعات کامل تری دراختیارعزیزان قراردهم.
جوشقان دهکده نیست .شهرعشق است /شهیدانش گواه بهرعشق است/
چنین مردی ندیدم سخت مظلوم /که حاج شیخ احمدولدخانی خودازبهرعشق است/
می توان ازکارهای خیرانه ی آن مرحوم این گونه یادکرد.
۱-ساخت حمام قدیمی درپایین روستا.
۲-هموارکردن دره ی شغال دره.
۳-ساخت حمام جدید.
۴-ساخت مدرسه ی قدیمی.
۵-ساخت بنای بزرگ مسجدمحمدرسول الله دارای سالنهای غذاخوری مجزابه صورت زنانه ومردانه.
۶-ساخت کتابخانه ی مرحوم شیخ حسن شریعت.
۷-افتتاح درمانگاه شبانه روزی.
۸-ساخت پست وپست بانک شهیدسرلشگرحسن ولدخانی
۹-ساخت مدرسه شبانه روزی مجهزدرسطح استان شهیدناصرولدخانی.
۱۰-انتقال قبرستان قدیمی به بالای روستاوساخت غسالخانه درآنجا.
۱۱-دربخش آب رسانی روستا می توان به ساخت .۲منبع آب که آب آشامیدنی روستاازروستای همجوار.دمورچی انتقال یافت کشیدن لوله آب ازچهل دختربه روستا.
۱۲-ساخت سدخاکی درقسمت شمالی روستاکه آب ۶ماه پایانی سال به سدپمپاژمی شود.
۱۳-راههای ارتباطی که آن مرحوم از روستای مراغه به سنگک وازجوشقان به تجره وراه روستای سامان به دست ایشان تاسیس شدوهمین طورراههای ارتباطی بین مزارع.
۱۴-تاسیس دکل تلویزیون صداسیما.
۱۵-ساخت زمین بازی درپشت پست بانک وهموارکردن زمین پارک درقسمت جنوبی پست بانک.
۱۶-برای گسترش راههاخانه های قدیمی رابارضایت کامل صاحبانشان تخریب کرده وخانه های نوسازویازمین به آنهاتحویل می دادواین بخش کوچکی ازکارهای خیرانه ی آن مرحوم می باشد..
روحش شادیادش گرامی وبرای شادی روحش صلوات

جلسه اعضای کانون توسعه پایدار شهروند جوشقان ساوه ( تپش )

۳ نظر

جلسه روز دوشنبه ۹۲/۱۰/۱۷ از ساعت ۱۷ با حضور اعضای کانون در محل دفتر مهندس علی قلیچ خانی برگزار گردید ، در این جلسه نام کانون توسعه پایدار شهروند جوشقان ساوه ( تپش) به تائید اکثریت اعضا رسید ، و مقرر گردید یک ربع سکه  به پیشنهاد دهنده این نام (کانون توسعه پایدارجوشقان ساوه ) از طرف کانون پیرو فراخوان عمومی  اهدا شود، در ادامه جلسه رایزنی و مشورت برای انتخاب مسئولین  کانون بین اعضاء مطرح گردید .

 

توضیح : برنده  یک ربع سکه و پیشنهاد دهنده نام کانون  توسعه پایدار جوشقان ساوه ( م – شریعت ) می باشد .


سخنان آقای حسین محمودی فر( رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه)

بدون نظر
b_200_150_16777215_00_images_stories_persons_mahmodifar.jpg رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه گفت: دهه فجر فرصتی برای انتقال رویدادهای انقلاب به نسل جوان جامعه است.
 
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، حسین محمودی‌فر در جلسه کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان ساوه افزود: ایام‌الله دهه مبارک فجر به عنوان برهه‌ای مهم و ماندگار در تاریخ معاصر ظرفیت‌های خوبی برای شناسایی نسل جوان جامعه با رویدادهای دوران مبارزات مردم ایران در برابر رژیم ستم‌شاهی محسوب می‌شود.
 
وی اظهار کرد: تبیین ارزش‌های انقلاب و انتقال آن به نسل امروز یکی از مهمترین اهداف برگزاری برنامه‌های دهه فجر است.
 
وی افزود: دهه فجر و یوم‌الله ۲۲ بهمن یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌ها و شهادت‌طلبی‌های ملتی خداجو و پیرو ولایت و رهبری است که با ایثارخون خود باعث پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل شدند.
 
وی اضافه کرد: پیام اصلی انقلاب اسلامی، ماهیتی فرهنگی داشت و مبتنی بر اندیشه‌های دینی و معنوی بوده و پیروزی انقلاب به معنای صدور پیام و ارزش‌های انقلاب و خیزش و رهایی در کشورهای اسلامی جهان سوم است.
 
وی خواستار استفاده از ظرفیت‌های هنری برای ترویج مبانی و آرمان‌های نظام اسلامی در‌ برنامه‌های دهه فجر شد و ادامه داد: تمامی مسئولان دستگاه‌ها و دست‌اندرکاران ستادهای دهه مبارک فجر باید در معرفی انقلاب اسلامی تلاش کرده و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای نسل آینده بازگو کنند.
 
محمودی‌فر تصریح کرد: هرچه از عمر پربرکت انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد، عزت، اقتدار و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از پیش نمایان می‌شود.
 
برگزاری نمایشگاه‌های مختلف نقاشی، خوشنویسی، کتاب، گلباران مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، محافل انس با قرآن، مسابقات هنری فجر، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در مساجد و مدارس، همایش شعر و خاطره انقلاب، فستیوال فیلم‌های فجر کودک، برگزاری کلاس‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و برگزاری یادواره‌های شهدا از مصوبات این جلسه بود.

تقدیر وتشکر ویژه

۱ نظر

 

از اولین روزهای تشکیل کانون جوشقانیان مراحل گوناگون و جلسات بی شماری سپری گردیده، یک یک افراد دلسوز جوشقان  درسراسر ایران اسلامی با پیشنهادات و همکاری و حمایت از نهال جدید کانون برای اعضاء دلگرمی ایجاد نموده اند، از جمله دهیاری جوشقان، شورای اسلامی روستای جوشقان ، هیئت امنای مسجد محمدرسول الله (ص) روستای جوشقان وبسیج و اهالی خوب روستای جوشقان ساوه وهیئت امنای مسجدموسی ابن جعفر(ع)و جوشقانیان خوب مقیم تهران و شهرهای دیگر که جای تقدیر وتشکر دارد . سپاس و قدردانی از اعضای موسس و هیئت امنا و هیئت مدیره که با جلسات مستمر باعث شکوفایی و به ثمر نشستن کانون گردیده اند .

 

                                                                              ( تقدیر وتشکر ویژه )

1111 0000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تقدیر وتشکر ویژه  علاوه بر عزیزانی که یاد کردم ازجناب آقای مهندس علی قلیچ خانی و جناب آقای حاج حمیدرضا ملک لو می باشد ،که با تلاش مستمر ومدیریت عالی و علمی اهداف کانون را با هدف رسیدن به آرمان های بلند جهت جوشقان عزیزمان دنبال می نمایند.

 

 

با آرزوی توفیق وسلامتی برای تمام دلسوزان ، زحمتکشان واهالی خوب وبا صفای جوشقان ساوه ارادتمند :محمد شریعت بهادری 


جلسه کانون جوشقان برگزار گردید

۱ نظر

جلسه اعضای کانون جوشقان در روز چهارشنبه ۱۴ دی ماه ۹۲ از ساعت ۱۶ با حضور اعضاء در دفتر مهندس علی قلیچ خانی برگزار گردید.در این جلسه پیشنهادهای  توسط حاضرین مطرح شد. کلیات  اساسنامه جهت تصویب نهایی بررسی  گردید. اهالی روستای زلزله زده سنگک را در زمستان برفی تنها نخواهیم گذاشت.

بدون نظر
خبر به نقل از سایت فرمانداری ویژه شهرستان ساوه
   خلاصــه خبـــر   
تاریخ درج خبر : ۱۳ دی ۱۳۹۲

ﺑﺎﺯﺩﯾﺪ معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه و معاوﻥ ﻋﻤﺮﺍﻧﯽ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭ مرکزی ازﺭﻭﺳﺘﺎﯼ ﺯﻟﺰﻟﻪ‌ﺯﺩﻩ ﺳﻨﮕک 

آزاد معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه وﺯﻧﺪﻭﮐﯿﻠﯽ معاوﻥ ﻋﻤﺮﺍﻧﯽ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭ مرکزیﺍﺯ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼ ﺯﻟﺰﻟﻪ‌ﺯﺩﻩ ﺳﻨﮕک باز دید نمودند.

 

معاوﻥ ﻋﻤﺮﺍﻧﯽ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭ ﺩﺭ حاشیه این بازدید ﮔﻔﺖ: ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺳﺮﻣﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩ ﺍﯾﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺮﺭﺳﯽ ﻣﺸﮑﻞ ﺳﺎﮐﻨﯿﻦ، ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﺑﺎﺯﺩﯾﺪ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﺗﺎ ﻣﺸﮑﻼﺕ آﻧﺎﻥ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﺷﻮﺩ.

مهدی ﺯﻧﺪﻭﮐﯿﻠﯽ ﺍﻓﺰﻭﺩ: ﻣﺸﮑﻞ ﺟﺪﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ وجود ندارد ﻭ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺍﺣﺘﻤﺎﻟﯽ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺣﻀﻮﺭ ﻣﺪﯾﺮﺍﻥ ﮐﻞ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ.

ﻭﯼ ﺍﺿﺎﻓﻪﮐﺮﺩ: ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‌ﺭﯾﺰﯼ‌ﻫﺎ ﺩﺭ ﻓﺼﻞ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ ﺳﺎﻝ ﺟﺪﯾﺪ ﻋﻤﻠﯿﺎﺕ ﺍﺟﺮﺍﯾﯽ ﻧﻮﺳﺎﺯﯼ ﻭ ﺳﺎﺧﺖ ﻭﺍﺣﺪﻫﺎﯼ ﺟﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﻨﯿﺎﺩ ﻣﺴﮑﻦ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺁﻏﺎﺯ ﮐﻨﯿﻢ.

ﺯﻧﺪ‌ﻭﮐﯿﻠﯽ ﻭﺍحد‌ﻫﺎﯼ ﺁﺳﯿﺐ ﺩﯾﺪﻩ ﺭﺍ ﺣﺪﻭﺩ ۵۰۰ ﻭﺍﺣﺪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﮐﺮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ: ﺗﻌﺪﺍﺩ ﮐﻤﺘﺮﯼ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺩﺭ ﮐﺎﻧﮑﺲ‌ﻫﺎ ﻣﺴﺘﻘﺮ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﺎﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ‌ﻫﺎﯼ ﻣﺮﺩﻡ، ﻭﺍﺣﺪﻫﺎﯼ ﺟﺪﯾﺪ ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪ‌ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﺍﺣﺪﺍﺙ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ.

ﻭﯼ ﺑﺎ ﺑﯿﺎﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻫﺮ مقدار ﺍﻋﺘﺒﺎﺭ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺎﺯﺳﺎﺯﯼ ﻭ احداث ﺯﯾﺮﺳﺎﺧﺖ‌ﻫﺎ ﻻﺯﻡ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﻭﻟﺖ ﺗأﻣﯿﻦ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ، ﺍﻓﺰﻭﺩ: ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺎﺧﺖ ﻭ ﺑﺎﺯﺳﺎﺯﯼ ﻭﺍﺣﺪﻫﺎ ﺑه ازای ﻫﺮ ﻭﺍﺣﺪ، ۱۵ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺗﺴﻬﯿﻼﺕ ﺑﺎﻧﮑﯽ ﻭ ۳ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺑﻼﻋﻮﺽ ﺗﺨﺼﯿﺺ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ ﻭ ﻣﺎ ﭘﯿﮕﯿﺮ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺷﺪﻥ ﺍﯾﻦ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﻫﺴﺘﯿﻢ.

ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻋﻤﺮﺍﻧﯽ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﮔﻔﺖ: ﺍﻋﺘﺒﺎﺭ احداث ﺯﯾﺮﺳﺎﺧﺖ‌ﻫﺎ ﻧﯿﺰ ﺗﻮﺳﻂ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ‌ﻫﺎﯼ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﮐﺸﻮﺭ ﺗأﻣﯿﻦ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ.

ﺯﻧﺪﻭﮐﯿﻠﯽ ﭘﯿﺶ‌ﺑﯿﻨﯽ ﮐﺮﺩ ﺗﺎ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻓﺼﻞ ﺳﺮﻣﺎﯼ ﺳﺎﻝ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﻣﺮﺩﻡ ﺯﻟﺰﻟﻪ‌ﺯﺩﻩ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ‌ﻫﺎﯼ ﺟﺪﯾﺪ ﺧﻮﺩ ﺳﺎﮐﻦ ﺷﻮﻧﺪ.

، ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﺭﺍﻩ‌ﻭﺷﻬﺮﺳﺎﺯﯼ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﺣﺎﺷﯿﻪ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺯﺩﯾﺪ به خبرنگار ایسنا ﮔﻔﺖ: ﺑﺮﻑ‌ﺭﻭﺑﯽ ﺭﺍﻩ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﮐﺎﻣﻞ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

ﺧﺮﻣﯽ ﺍﻓﺰﻭﺩ: ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺗﺨﺼﯿﺺ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭات ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﺴﺎﻋﺪ ﺷﺪﻥ ﻫﻮﺍ، ﭘﻨﺞ ﮐﯿلوﻣﺘﺮ ﺑﺎﻗﯿﻤﺎﻧﺪﻩ ﺭﺍﻩ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺘﺎ ﻧﯿﺰ ﺁﺳﻔﺎﻟﺖ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ.

ﺯﻣﯿﻦ ﻟﺮﺯﻩ‌ﺍﯼ ﺑﻪ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﭼﻬﺎﺭ ﻭ ﻫﻔﺖ ﺩﻫﻢ ﺩﺭﺟﻪ ﺩﺭ ﻣﻘﯿﺎﺱ ﺍﻣﻮﺍﺝ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﺯﻣﯿﻦ ﺳﺎﻋﺖ ۱۲ ﻭ ۱۹ ﺩﻗﯿﻘﻪ ۲۴ ﻣﻬﺮﻣﺎﻩ ﺭﻭﺳﺘﺎﯼ ﺳﻨﮕﮓ ﺍﺯﺗﻮﺍﺑﻊ ﺑﺨﺶ ﻧﻮﺑﺮﺍﻥ ﺳﺎﻭﻩ ﺭﺍ ﻟﺮﺯﺍﻧﺪ.

adel-azizi (2 of 36) - Copy

166