بایگانی برای فروردین, ۱۳۹۳

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران مبارک باد

بدون نظر

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک می گویم ویاد خاطره شهیدان ، ستارگان درخشان ارتشی جوشقان ساوه راگرامی می داریم .


حضور درجوشقان ساوه

بدون نظر

 بنا به دعوت  مسئول بسیج روستای جوشقان وعضو ستادیادواره ستارگان درخشان  روز سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۳  امام جمعه نوبران حاج آقا ذکری به همراه آقای مهندس عاشوری بخشدارشهرنوبران و فرمانده سپاه غرق آباد برادررنجبر درجوشقان ساوه حضوریافته ومورد استقبال حاج آقا مجد امام جماعت مسجدمحمدرسول الله(ص) ،اعضای شورای اسلامی ، بسیجیان واهالی فهیم جوشقان قرارگرفتند، پس از شرکت درنمازمغرب وعشاء وقرائت دعای توسل جهت  دیدار مادرگرامی ستارگان درخشان شهیدان ابوالفضل قاسمیان وعلی ولدخانی درمنازل آن شهیدان حاضر ویاد آنها را گرامی واز مادر آن عزیزان تکریم بعمل آوردند.

لازم به توضیح است روستای جوشقان ساوه با دادن بیش از۵۰شهید و ۳۰۰۰ ایثارگر دراستان مرکزی مقام اول را دارا می باشد وفرماندارسابق شهرستان ساوه  آقای مهندس آزاد و آقای مهندس عاشوری بخشدارمحترم شهرنوبران لقب دارالشهداء را به روستای جوشقان داده اند . 

خبر از: علی ولدخانی

 

ارسال تصاویر توسط پست بانک جوشقان
241 247 250 244


گفتگوی آقای حسین محمودی فر باشبکه قرآن ایران(ایکنا)

بدون نظر

 

رئیس اداره ارشاد ساوه تأکید کرد:

ضرورت ایجاد مراکز هنرهای انقلابی در جامعه/ اخلاص؛

بزرگ‌ترین ویژگی شهید آوینی

 

8588042204510920241555799720

گروه هنر: ایجاد مراکز هنرهای اسلامی به منظور پرورش هنرمندانی متعهد که هنر را ابزاری برای پیوستن به حقیقت برتر به کار می‌برند از اهمیت خاصی برخوردار است و باید به‌عنوان یک اصل و ضرورت مورد توجه قرار گیرد.

حسین محمودی‌فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی با بیان اینکه هنر پس از انقلاب اسلامی از ایمان، اعتقاد و آگاهی ملت تجلی یافته است، گفت: هنر به‌عنوان سلاحی برنده در پایداری و پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی نقش تأثیرگذاری بر عهده دارد.

عنصر تعهد و بعد سازنده تربیت در هنر

وی بیان کرد: در کادرسازی انقلاب در وادی هنر، هنری مورد قبول است که از عنصر تعهد و بعد سازنده تربیت برخوردار و ضمن نشان دادن ارزش‌های مقدس انقلاب، به انسان امید و اعتماد ببخشد و از هرگونه فساد، بدآموزی و ابتذال به دور باشد.

محمودی‌فر، ایجاد مراکز هنرهای انقلابی را در جامعه به‌منظور ترویج و توسعه هنر انقلابی امری لازم و ضروری دانست و اظهار کرد: ایجاد مراکز هنرهای اسلامی به‌منظور پرورش هنرمندانی متعهد که هنر را ابزاری برای پی بردن به معانی والا و پیوستن به حقیقت برتر به کار می‌برند و زمینه را برای رشد و پویایی جامعه آماده و مهیا می‌کنند از اهمیت خاصی برخوردارست و باید به‌عنوان یک اصل و ضرورت مورد توجه قرار گیرد.

هنر؛ رساترین وسیله برای انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی

رئیس اداره ارشاد ساوه در ادامه، ابزار هنر را رساترین وسیله انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی دانست و گفت: ابزار هنر برترین ابزار و نافذترین وسیله در دستان اصحاب فرهنگ و هنر است که می‌توانند با بهره‌گیری از آن نقش تأثیرگذاری، در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی داشته باشند.

وی با اشاره به تقارن روز هنر انقلاب اسلامی با سالروز شهادت شهید آوینی، ادامه داد: شهید آوینی به شایستگی یادآور هنر انقلاب اسلامی است و حضور ایشان باعث شد که راه هنر انقلاب اسلامی، گم نشود و پرچم گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ و هنر سرافزاز باقی بماند.

محمودی‌فر با بیان اینکه نام شهید آوینی با هنر انقلاب اسلامی عجین شده است، افزود: نام شهید آوینی به‌دلیل ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ با هنر انقلاب پیوند خورده و ایشان با رشادت، هشت سال دفاع مقدس را به‌خوبی به تصویر کشیدند و از طریق توصیف هنر واقعی با الهام‌گیری از معارف اسلامی آن را با فطرت و حقیقت انسانی منطبق ساخت.

وی اضافه کرد: بزرگ‌ترین هنر شهید آوینی و ویژگی فکری و شخصیتی ایشان را در اخلاص و تعهد  می‌توان معنی کرد و با عشق و ایمانی که برای ادامه راه خود داشت توانست ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس  را جاودانه کند و نام و آوازه خود را در دل تاریخ هنر اسلامی به ثبت برساند.

رئیس اداره ارشاد ساوه در پایان اظهار کرد: بزرگ‌ترین هنر شهید آوینی به تصویر کشیدن ابعاد مختلف عزم ملت مسلمان ایران برای رسیدن به آرمان‌های بزرگی بود که او را به نهایت کمال رسانید.


مراسم ختم مرحومین فرورذین۹۳حوشقانیان(باعرض تسلیت به بازماندگان)

بدون نظر

۲- مراسم ختم مرحومه مغفوره خانم فرخنده احمدخانی ( مادرگرامی آقای ابوالفضل احمدخانی ) روزپنج شنبه ۲۸ فروردین ماه ۹۳ ازساعت ۱۴/۳۰ الی ۱۶ در مسجدموسی ابن جعفر(ع) واقع در خیابان سی متری جی برگزار می شود.

۱ – مراسم ختم وهفتم مرحومه مغفوره حاجیه خانم حبیبه شریعت (همسر مرحوم کربلایی محمدشریعت) روز جمعه ۸فروردین ماه۹۳ ازساعت ۱۵ الی ۱۶/۳۰ درمسجدموسی ابن جعفر(ع) واقع درخیابان سی متری جی برگزار می شود. 


جلسه دوم کانون جوشقانیان برگزارشد

بدون نظر

دومین جلسه  کانون جوشقانیان درسال۹۳ روزدوشنبه ۲۵ فروردین با حضور اعضاء دردفترمهندس علی قلیچ خانی برگزارگردید.


جلسه هم اندیشی شورای تعزیه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

بدون نظر

 

جلسه هم اندیشی شورای تعزیه

اولین جلسه هم اندیشی شورای تعزیه درروز پنج شنبه ۲۱فروردین دراتاق جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

بعداز تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آقای محمودی فر ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ضمن عرض خیرمقدم درخصوص جایگاه و نقش تعزیه در ارتقاء فرهنگ دینی و مذهبی جامعه سخنان مبسوطی را بیان نمودند و در پایان پس از بحث و تبادل نظر موارد مشروح ذیل به تصویب رسید:

۱-مقررگردید سرپرست گروه ها نسبت به معرفی دو نفرجهت آموزش موسیقی به انجمن اقدام نمایند.

۲-مقررگردید کلیه گروه ها نسخه های تعزیه را به انجمن تحویل و پس از بررسی نسخه اصلی طراحی و مورد استفاده گروه ها قرارگیرد.

۳-مقررگردید جلسه هم اندیشی دو هفته یک بارتشکیل گردد.

۴-مقررگردید گروه ها نسبت به شناسایی آسیب ها اقدام نمایند.   


فرماندارجدید شهرستان ساوه معرفی شد

بدون نظر

 

 محمد بهاروند به سمت فرماندار شهرستان ساوه منصوب شد 

modir

 

براساس اعلام  استانداری مرکزی محمد بهاروند به عنوان فرماندار جدید شهرستان ساوه انتخاب گردید. 

پیش از این احمد آزاد فرماندار ساوه بود.

محمد بهاروند  اهل استان لرستان است که در سوابق اجرایی خود ۲۰سال سابقه فرمانداری در استان لرستان و شهرستانهای بروجرد، خرم آباد و دیگر شهرهای این استان را دارد.

وی مدتی است در اداره کل امور انتظامی وزارت کشور مشغول به فعالیت است.

 مراسم تودیع و معارفه فرماندار ساوه از ساعت ۱۱ شنبه ۲۳فروردین ماه  در ساوه برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه ساوه  بااشاره به تلاش‌های فرماندار سابق ساوه گفت: برگزاری پرشور یادواره‌های شهدا، برگزاری نشست‌های منظم اخلاق مدیران، حضور در بین مردم و جمعه و جماعات برای پاسخگویی به مطالبات مردم و حل مشکلات بزرگ شهرستان مانند حاشیه‌نشینی بخشی از تلاش‌های این برادر عزیز بود.

به گزارش ایسنا، فرماندار سابق ساوه نیز کسب موفقیت‌ها برای این شهرستان را در سایه همدلی و وحدت بین مسئولان دانست. احمد آزاد افزود: شهرستان ساوه ظرفیت‌های بالایی دارد که توانستیم با تلاش مجموعه مدیران در سال گذشته عناوین برتر را در حوزه‌های گوناگون کسب کنیم.

به گزارش ایسنا، محمد بهاروند معاون استاندار و فرماندار جدید ساوه نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حسن اعتماد استاندار مرکزی همراهی همه مسئولان را در خدمت به مردم خواستار شد.

در این مراسم استانداراستان مرکزی و نماینده مردم ساوه و زرندیه معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی و جمعی از مدیران استانی و شورای اداری شهرستان ساوه در آن حضور داشتند از خدمات احمد آزاد فرماندار پیشین ساوه قدردانی و محمد بهاروند به عنوان معاون استاندار و فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.

سایت ستارگان جوشقان ساوه  از زحمات  آقای مهندس احمدآزاد فرماندارسابق ساوه تقدیروتشکرمی نماید، وانتخاب آقای محمدبهاروند را بعنوان معاون استانداروفرماندار جدید شهرستان ساوه تبریک می گوید.


سخنرانی دکترحمیدرضاقلیچ خانی و ورک شاپ خوشنویسی ایرانی در دانشگاه هاروارد و جورج واشنگتن

بدون نظر
خدمت دوستان عزیزم سلام عرض میکنم و بهترین ها را در سال نو برایتان آرزومندم.
با سپاس
امریکا : حمیدرضاقلیچ خانی
پوسترهای سخنرانی دکترحمیدرضاقلیچ خانی دردانشگاههای امریکا
Presentation-poster (1)Presentation-WDC

عملیات ساخت امامزاده هاشم(ع) جوشقان ساوه

بدون نظر

عملیات ساخت امامزاده هاشم(ع)جوشقان ساوه روزجمعه۲۲فروردین ماه ۹۳  با آوار برداری از بنای قدیم بامجوز وهمکاری اداره اوقاف شهرستان ساوه آغازگردید.

DSC00015 DSC00053 DSC00029 DSC00020 DSC00055 DSC00046 DSC00045 DSC00042 DSC00025 DSC00044 DSC00050


جلسه کانون جوشقانیان برگزارشد

۲ نظر

اولین جلسه کانون جوشقانیان درسال۹۳ روزسه شنبه ۱۹ فروردین ماه دردفترمهندس آقای علی قلیچ خانی برگزارگردید،دراین جلسه برنامه های سال جدید مطرح وبه تصویب اعضاء رسید،  دراین جلسه آقایان  مهندس رضاملک لو ، علی قاسمیان، علی قلیچ خانی، علی محمدولدخانی، مهندس علی قلیچ خانی، محمدقلیچ خانی، بیژن ولدخانی، حمیدرضاملک لو، مهندس محمدملک لواعضای کانون جوشقانیان ومحمدشریعت بهادری حضورداشتند.

 

 

DSC00053DSC00057DSC00054

 


جلسه کانون جوشقانیان درسال۱۳۹۳

۵ نظر

اولین جلسه کانون جوشقانیان درسال۹۳ روزسه شنبه ۱۹ فروردین از ساعت ۱۷ باحضوراعضاء دردفتر آقای مهندس علی قلیچ خانی برگزارخواهدشد.


گفتگو با آقای مهندس محمدشرافت

بدون نظر

مصاحبه با آقای مهندس محمدشرافت

برای آغاز صحبت، لطفا در ابتدا خویش را معرفی کرده سپس بفرمایید در چه مقطع سنی هستید و در چه مقطعی تحصیل می کنید؟

با سلام ادب احترام اینجانب محمد شرافت باز نشسته کارشناسی مهندسی بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ساوه هستم.
در حال حاضر با توجه به نیازمبرم جامعه انسانی در روستا ها – شهرها- استان ها – کشورمان وحتی  جامعه جهانی به مشارکت عمومی  (سازمان مردم نهاد) در زمینه. آسیب های اجتماعی،محیط زیست،میراث فرهنگی، بیمارها وسلامت اجتماعی و ….بر آن شدیم که اقدامات شایسته ای داشته باشیم.

چطور با وبلاگ نویسی آشنا شده اید؟
با یادآوری یکی از دوستان ومعرفی مجازی وبلاگ نوسیان استان مرکزی اشنا شدم و برخود لازم دیدم با توجه جنگ نرم وتخریت  افکار جوانان ونوجوانان با بد اموزی با دوستان همکاری داشته باشم.

ازفضای اجتماعی وسیاسی شهرتون برایمان بگویید؟
درمورد فضای شهرستان ساوه باتوجه مهاجرت بیش از انتظار از روستاها وشهر استانها وسرازیرشدن اضافه جمعیت تهران  به شهر ساوه و ایجاد حاشیه نشینی با فرهنگهای متفاوت فضای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بر ساوه غالب شدن ساوه که شهر مذهبی نزدیک شهر قم،تهران بود تغیرات بسیار زیادی در خود مشاهده کرد چه ازنظر مثبت و منفی شاهد هسیتم.

روزانه چقدر برای وبلاگ وقت میگذارید؟

روزانه معمولا ۴ تا ۵ ساعت در روز  برای وبلاگ وقت گذاشته ام.

اوقات فراغت خود را چگونه می گذرانید و چه کتابی مطالعه می کنید؟
اوقات فراغت به فعالیت های اجتماعی و مشارکت در سازمان مردم نهاد برای خدمت به مردم درسطح خانواده ،فامیل و فعالیت در روستاها ، شهرهای استان مرکزی و در سطح کشور هم مطالعه در زمینه رشته تخصصی خودم امور مذهبی،اجتماعی وسیاسی دارم.

وظیفه ی ما در قبال شهدا چیست و چگونه این وظیفه را انجام بدهیم؟
وظیفه انسانی،دینی و ملی در مقابل خون شهدا ازصدر اسلام تا شهدای انقلاب و حتی تا به امروز بر گردن ماست این است که انها  کار حسینی انجام دادن و باید ما کار زینبی که همان فعالیت فرهنگی اجتماعی واقتصادی است باید انجام دهیم.

دغدغه جوانان امروز به نظر شما چیست و چه توصیه ای به کسانی که می خواهند در عرصه فضای مجازی وارد شوند دارید؟

دغدغه جوانان ما اشتغال،خانواده، مسکن،فرهنگ می باشد تعداد زیادی از جوانان از پسر دختر در تمام امور بی تفاوتی و بی خیالی داشته که ناشی از خوراک فرهنگ غرب وسایت مجاری و… می باشد.
من فکر می کنم اگر بتوانیم با مشارکت  جوانان  چه دختر ان وپسران وکارشناسان فرهنگی ( مجتهدین حوزه علمیه و دانشگاهای علوم پزشگی وتخصصی در زمینه معنویت  وسلامت تحقیق وکارعلمی از منابع احادیث قدسی  وایات قرانی شروع کنیم موفق خواهیم بود.

چه کسی را به عنوان الگوی خود در زندگی انتخاب کرده اید؟
اگر ما الگوی خود امامان معصوم (ع ) و دانشمندان و علمای که نماد کاربردی هستند را قرار دهیم، موفق خواهیم بود.

مسأله کمرنگ شدن حجاب و عفاف مهمترین بحث فرهنگی جامعه ماست، چرا برخی دختران و پسران جوان به سمت بی حجابی و بی عفتی و رفتارهای خلاف شؤون اسلامی می روند؟
مسله کمرنگ شدن حجاب عفاف فرهنگ غرب که متاسفانه به سرعت در جامعه اسلامی در حال پیشرفت واسیب های اجتماعی زیادی  به خانواده ها به ارمغان مانند بیماری روحی وروانی مهلکی در طولانی مدت ایجاد خواهد کرد ..زیرا این مسله ای است که هرچه بیشتر به سمت ان رفته شودبی تفاوتی برای دختران وخانواده  ایجاد خواهد نمود .دختران وپسران اگر اندکی به خانواده خود اندیشه وفکر کنند که ایا مادران مادربزرگان حجاب وعفاف داشته اند زیان دیده اند؟؟ که ما دنبال فرهنگ غربی ها برویم .واسیب های اجتماعی مانند طلاق، ،سستی خانواده و  مصرف بیش از اندازه لوازم ارایشی لباسهای با الگوی غربی … در بردارد
در مورد حجاب حیا و عفاف بنظر من از خود خانواده ها توسط خود خانم ها شروع شود بهتر است نشان دادن حجاب  واهمیت آن در ثبات خانواده  استفاده از تجربیات  مادران و مادربزرگان دانشمندان، کارشناسان و اساتید دانشگاه ،تحقیق علمی و کاربردی حجاب قبل از اسلام  و بعد از اسلام درایران تحقیق وپژوهش در کشور های موفق  ومورد قبول حجاب وعفافمورد برسی قرارگیرد

بهترین وبلاگی که تا به حال دیدید، کدام بوده و چه ویژگی هایی داشته است؟
بهترین وبلاگ سرزمین ارزوها (علامه عسکری ره )  شاید بیش از ۵۰۰ جلد کتاب در آن باشد با انسانها با صداقت ارامش واهمیت ارزشهای دینی با نگاه علمی وکاربری وتجربی می توان برای جوانان جادبه وانگیزه داشته باشد
میتوان فرا خوان وجذب علاقمندان به ارایه  دان مقاله علمی وکاربری مشارکت جوانان ونوجوانان وکارشناسان مذهبی وغیر مذهبی داخلی وخارجی فراهم نمود

چگونه می توان در این راه یار گیری و جذب مخاطب داشت؟
بنظر من فضای مجازی ، انجمن اولیا ومربیان مدارس-هنرمندان -ورزشگاران -دانشجویان -میتوان در جذب ومشارکت وهم اندیشی همفکری هماهنگی موثر باشند

حرف شما با مسئولین در این امر چیست؟
پیشنهاد میشود در جلسه  کار گروه فرهنگی در استانداری یا فرمانداری هم اندیشی هم فکری ادرات یا ارگانها . دورهم جمع شوند. مانند سازمان تبلیغات ،ادره ارشاد اسلامی ،آموزش وپرورش،کمسیون بانوان ،تربیت بدنی،شهرداری،اداره تعاون وکار،دانشگاهها،امام جمعه ها،صداوسیما،مرکز بهداشت ،دادگستری ،حمایت از زندانیان،کمیته امداد، سازمان مردم نهاد و… هر دستگاهی نیروی انسانی و مکان وامکانات بودجه دارد مشارکت داده شود میتوان در باب حجاب موفق باشد. ادامه دارد

 

 

کلیه حقوق متعلق به شبکه وبلاگ نویسان استان مرکزی می‌باشد .


دیدار و دیدبازدیدی درسال جدید که ما بیشتر به آن نیاز داشتیم تا میزبان

۹ نظر

سال جدید را درمنزل مادرعزیزم آغاز کردیم.

 

در سال جدید به دید بازدید بسیاری رفتیم . اما………

 

اما تنها در چهار دیدار حس دیگری داشتم ، دراین چهار دیدار به واقعیت بزرگی پی بردم ،

واقعیتی که  ما به این دیدارها بیشترنیاز داشتیم تا میزبان،

حس کوچکی، شرمندگی،کوتاهی می نمودم ، آنهاکجاماکجا ، آرزوهای ما  کدام آرزوهای آنها کدام .

 زندگی  گرم ،زیبا، ساده ،بی آلایش .

چه افراد بزرگ ، فداکار وبی ادعا و بی توقع ، درکنارش مونس وفداکارهمدیگربودن .

 

دیدارها :

۱ – دیدار با فرزندان وهمسر فداکار شهیدگرانقدر……………..

 

4

۲ – دیدار با مادر گرامی شهیدان سرداریحیی قره چلوئی و بهرام قره چلوئی.

 

DSC00009

 

۳ – دیدار با پدر ومادر گرامی شهیدان حسین محبوبی و داود محبوبی.

DSC00016 (2)

 

DSC00012 DSC00015 DSC00013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۴ – دیدار با جانباز دلاورعزیزمان محمدعلی(حنیف)احمدی که الحمدالله بادعای شما خوبان وبعد ازعمل سخت حیاتی درایام عید از بیمارستان به منزل انتقال یافته است. 

 

DSC00018 DSC00020 DSC00022


ارسال تبریک وپوستر سخنرانی درآمریکا توسط دکترحمیدرضاقلیچ خانی برای جوشقانیان عزیز

۵ نظر
ارسال تبریک وپوسترسخنرانی درآمریکا توسط دکترحمیدرضافلیچ خانی :
جناب اقای شریعت بهادری
نوروز بر شما و خانوادۀ محترم مبارک باشد.
آرزومند تندرستی و شادکامی شما هستم.
پوستر دو سخنرانی ام در پرتلند و کارولینای شمالی امریکا را برایتان پیوست کرده ام.
به امید دیدار.
ارادتمند
امریکا  : حمیدرضا قلیچ خانی
40833_635264175501415000_m Presentation-poster (2) Qalam-POSTER copy
ارسال پوستر از آثار جدید توسط دکترحمیدرضاقلیچ خانی از آمریکا :
unnamed

آغاز سال نو (سال ۱۳۹۳) و فرارسیدن بهار زیبا ی خداوندی را خدمتتان تبریک وتهنیت عرض می نماییم (محمدشریعت بهادری)

۳ نظر

 آغاز سال نو (سال ۱۳۹۳) و فرارسیدن بهار زیبا ی خداوندی را خدمتتان تبریک وتهنیت عرض می نماییم (محمدشریعت بهادری)