بایگانی برای فوریه, 2016

افتخارات جوشقان ساوه

۲ نظر

هنرمند عزیز جوشقانی : سامان قلیچ خانی

 

 

 

 

IMG_20160214_085256

سامان قلیچ خانی فرزند داود قلیچ خانی و نوه ی محمد کریم قلیچ خانی. دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد رشته کارگردانی نمایش واحد علوم تحقیقات تهران.از سال ۷۸ بازیگری تئاتر و تلویزیون را شروع کرد.نزدیک به هفتاد نمایش صحنه ای برای اجراهای عمومی و و جشنواره های معتبر مانند جشنواره ی بین المللی تئاتر دانشجویی و فجر و مقاومت و ماه و …. کار کرد که در برخی از آنهابازیگر و در برخی کارگردان بود.در دو تله فیلم به نامهای وسوسه و رویای پنجره ، چهار سریال ، یک تله تئاتر بنام کیش و دیش نقش اصلی بود و چندین فیلم کوتاه در کارنامه دارد.

نزدیک به سی جایزه ی بازیگری و کارگردانی تئاتر و تلویزیون و رادیو از جشنواره های معتبر دارد.کارگردان و گوینده ی رادیو و تلویزیون صداو سیمای تبریز است.نزدیک به هشتصد نمایش رادیویی الف و کوتاه رادیویی بعنوان بازیگر و کارگردان در صداو سیمای ارومیه و مهاباد و تبریز در کارنامه دارد.دوبلور نقشهای اصلی سریالهای فاخری مانند در چشم باد ، یک مشت پر عقاب ، معصومیت از دست رفته ، مختارنامه و زیر تیغ و…‌بوده (دوبله به زبان آذری)

گزارشگر فوتبال هم هست که در اولین دوره ی مسابقه ی آقای گزارشگر که از شبکه سه پخش شد نفر پنجم کشور شد.پدرش داود وعمویش بهمن و عمه هایش مریم(رقیه) و آذر(حُسنیه) ومادر بزرگش ربابه ولدخانی از جوشقانیهای اصیل ساکن تهران بودند که سال ۴۴ از تهران به ارومیه مهاجرت کردند و او  از مادری آذری و پدری تهرانی (اصالتا جوشقانی) در ارومیه متولد شد.فعلا ساکن ارومیه است.🖕🖕🖕


مراسم ترحیم مرحومین بهمن ماه اهالی جوشقان ساوه(با عرض تسلیت به بازماندگان

۹ نظر

 

مراسم ختم مرحومه حاجیه خانم اکرم قلیچ خانی (همسر مرحوم حاج ابراهیم ولدخانی) چهارشنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۵ الی ۱۶/۳۰ در حسینیه شانجانی ها . خیابان اسکندری میدان رشدیه و مراسم هفتم جمعه ۳۰ بهمن ساعت ۱۵ الی ۱۶/۳۰ در مسجد امام عصر (عج) خیابان جیحون بین مرتضوی و کمیل برگزار می گردد.

 – مراسم ختم مرحومه حاجیه خانم اکرم قلیچ خانی (همسر مرحوم حاج ابراهیم ولدخانی) چهارشنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۵ الی ۱۶/۳۰ در حسینیه شانجانی ها . خیابان اسکندری میدان رشدیه و مراسم هفتم جمعه ۳۰ بهمن ساعت ۱۵ الی ۱۶/۳۰ در مسجد امام عصر (عج) خیابان جیحون بین مرتضوی و کمیل برگزار می گردد.

(بیشتر…)


جشن در روستای جوشقان ساوه

بدون نظر

جشن با شکوه بزرگداشت دهه فجر سه شنبه ۲۰بهمن در مجتمع آموزشی شهید ناصرولدخانی که با همیاری خیرین و اهالی روستا بازسازی گردیده برگزار گردید .

این مراسم به همت مدیریت مجتمع آموزشی . دهیاری . شورای اسلامی و اهالی جوشقان با حضور مسئولین بخش نوبران . خیرین .دانش آموزان جوشقان و روستاهای همجوار و والدین آنها در مجتمع آموزشی شهید ناصر ولدخانی برگزار گردید.

در این مراسم علی ملک لو هنرمند صدا سیما اجرای برنامه نمود که مورد استقبال بی سابقه حاضرین قرار گرفت ، از دیگر برنامه های این مراسم اجرای سرود توسط دانش آموزان و هنرنمایی عاشق علی ولدخانی بود.
در پایان برنامه ازدانش آموزان با اهدایی هدایا تقدیر شد.

 

photo_2016-02-09_20-56-37photo_2016-02-09_20-56-13photo_2016-02-09_20-55-58photo_2016-02-09_20-56-05


خبر انتخابات

۱ نظر

حمید رضا ملک لو  رئیس ستاد کل انتخابات مهندس مسعود ملک لو کاندیدای دهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه شهرستان ساوه و زرندیه انتخاب گردید

 

DSCN0018

 

احمد ولدخانی با پیشنهاد حمید رضا ملک لو از سوی مهندس مسعود ملک لو بعنوان رئیس ستاد انتخابات روستای جوشقان ساوه و روستاهای همجوار انتخاب گردید

DSCN0013

 

 

با پیشنهاد احمد ولدخانی رئیس ستاد انتخابات مهندس مسعود ملک لو ۱۰ نفر اعضای اصلی ستاد انتخابات در روستای جوشقان ساوه و روستاهای همجوار انتخاب گردیدند .

DSCN0011
علیرضا ملکی با پیشنهاد حمید رضا ملک لو توسط مهندس مسعود ملک لو بعنوان مسئول ستاد انتخابات ایشان در شهرنوبران انتخاب گردید

 

photo_2016-02-09_05-19-57

 


آخرین خبر از انتخابات

۱۷ نظر

 

 

 

 

934

 

 

 احراز صلاحیت  نهایی آقای مهندس مسعود ملک لو جهت شرکت در انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی برای حوزه شهرستان ساوه و زرندیه مورد تایید قرار گرفت. 

نامه احراز صلاحیت نهایی مهندس مسعود ملک لو روز شنبه ۱۷ بهمن ۹۴ ، توسط فرمانداری شهرستان ساوه ابلاغ گردید.

مهندس مسعود ملک لو  فعال صنفی دارای لیسانس اقتصاد  فوق لیسانس کارشناسی  کشاورزی  و ترم آخر دکترای تخصصی توسعه کشاورزی و توسعه روستایی می باشد

معروف به مهندس رضا ملک لو جوشقانی


گزارش خبری

۲ نظر

مهندس مسعود ملک لو : 
مسعود ملک لو صاحب نظر اقتصادی: بخشی از پایتخت به ساوه و زرندیه منتقل شودReviewed byمدیر انتخاب ایرانonFeb 2Rating:4.0مسعود ملک لو صاحب نظر اقتصادی: بخشی از پایتخت به ساوه و زرندیه منتقل شودمسعود ملک لو صاحب نظر اقتصادی: راهی جز سبک سازی تهران نداریم، بخشی از پایتخت به ساوه و زرندیه منتقل شود.
مسعود ملک لو صاحب نظر اقتصادی: راهی جز سبک سازی تهران نداریم
بخشی از پایتخت به ساوه و زرندیه منتقل شود
به گزارش خبرنگار انتخاب ایران، مسعود ملک لو از چهره های با سابقه نظام صنفی و از صاحب نظران اقتصادی در گفت و گو با خبرنگاران با برشمردن مشکلات عدیده ی کلان شهر تهران از حیث تراکم بالای جمعیتی و مسائل ناشی از آن همچون آلودگی هوا، ترافیک، آلودگی صوتی و افزایش استرس های روانی حاصل از این موارد گفت: این مسائل امروز به حدی بحرانی شده که نیاز به فوریتی در پاسخ به شرایط کنونی دارد.
وی همچنین با اشاره به تعدد دستگاه های مختلف اجرایی و اداری در تهران ادامه داد: عاقلانه ترین روش در مواجهه با مسائل پایتخت، طرح سبک سازی پایتخت و استفاده از ظرفیت شهرهای معین اطراف و انتقال بخشی از دستگاه های خدماتی، اداری و اجرایی به اطراف تهران است.
ملک لو، تعدد مراکز تصمیم گیرنده و فقدان یک تصمیم گیر واحد و هولستیک را از مهم ترین چالش های امروز کشور در مدیریت کلان دانست و افزود: در صورت تعددمتولیان می بایست، نهادهای مختلف به صورت همسر یا همفکر همچون یک نظام خانواده عمل کنند.
این صاحب نظر اقتصادی با برشمردن زیر ساخت های لازم در بعضی از مناطق و شهرهای اطراف تهران همچون فرودگاه بین المللی، شهر صنعتی کاوه و بسیاری امکانات همچون گستره ِزمین آماده، شهرستان ساوه و زرندیه را به سبب نزدیکی جغرافیایی به پایتخت با سابقه بیش از نیم قرن از پی ریزی محل و پیش بینی استقرار واحدهای صنعتی آماده برای انتقال دستگاه هایی چون وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه های پایین دستی این بخش ها به این شهرستان دانست.
وی در ادامه افزود: طرح سبک سازی پایتخت دو هدف راهبردی را همزمان نشانه می گیرد که هم به کاهش ترددهای غیر ضرور در تهران کمک می کند و هم فضای لازم برای جهش توسعه زا را در مناطق اطراف پایتخت فراهم می سازد.
ملک لو، موقعیت شهر های اطراف تهران همچون ساوه و زرندیه را مهیا برای اجرای طرح سبک سازی پایتخت در طول اجرای برنامه ششم توسعه خواند و گفت: رویکرد امروز توسعه در جهان مبتنی بر رویکرد تمرکز زدایی است و بیش از این نباید در مدیریت مسائل و مشکلات کشور دست روی دست گذاشت که نه تنها زمان موجب حل مسائل نمی شود، بلکه بر حجم انبوه مشکلات نیز می افزاید.


تصاویر تاریخی از تیم فوتبال جوشقان ساوه

بدون نظر

photo_2016-02-03_21-32-05 photo_2016-02-03_21-31-59 photo_2016-02-03_21-21-14 photo_2016-02-03_21-21-27

تصاویر ارسالی :

توسط  عزیزمان امین ولدخانی

 


تصاویر تعزیه در ۳۴ سال پیش در جوشقان ساوه

بدون نظر

ارسالی توسط عزیزمان  حاج امین قلیچ خانیphoto_2016-02-01_21-50-37 photo_2016-02-01_21-50-19


قدیمها که بی کلاس بودیم ( نوشته زیبای عزیزمان محمدرضا ملکی عزیز)

بدون نظر

  photo_2016-01-20_21-43-10   یادش بخیر  قدیمها که بی کلاس بودیم بیشتر دور هم بودیم و چقدر خوش می گذشت و هر چقدر با کلاس تر میشیم از همدیگه دورتر میشیم ! یادمه قدیمها که بی کلاس بودیم و موبایل و تلفن نبود و واسه رفت و امد وسیله شخصی نبود ،اگه خدای نکرده کسی فوت کرده بود وسیله ای برای اطلاع رسانی مردم جهت خیر نبود خدا بیامرز مشهدی ابراهیم از پشت بام مسجد داد میزد ومردم رو خبردار می کرد اون موقع ها که وسیله پذیرایی کم بود بچه ها باید از خونه برای خوردن صبحانه که غذای محلی ومعروفی به اسم ماستافابود قاشق میبردن همیشه خانه ها تمیز بود و آماده پذیرایی از مهمان و وقتی کلون در خانه در هر زمانی به صدا در میامد خوشحال میشدیم چون مهمان میامد و بسادگی مهمانی برگزار میشد آخه چون بیکلاس بودیم آشپزخانه ها اوپن نبود و گاز های فر دار و ماکروفر و …نبود و از فست فود خبری نبود ، ولی همیشه بوی خوش غذا مثل ابگوشت و دم پختک و آش های محلی ادم را مست میکرد و هر چند تا مهمان هم که میامد همان غذای موجود را دور هم میخوردیم و خیلی خوش میگذشت در اکثر خانه ها تنور بود وبه قول روستاییها آن قسمت را تندیرستان میگفتند موقع پخت نان غذایی هم در تنور میپختند که مزه ای داشت واقعا یادش بخیر تازه چون بی کلاس بودیم میز نهار خوری و مبل هم نداشتیم و روی زمین و چهار زانو کنار هم می نشستیم و میگفتیم و میخندیدیم و با دل زندگی میکردیم! امروز که فکر میکنم چقدر بی کلاسی زیبا بود! اخه از وقتی که با کلاس شدیم و اشپزخانه ها اوپن شدند و میز نهار خوری و مبل داریم و تازه واسه رفت و امد همگی ماشین داریم و هم تو خانه تلفن داریم و هم اخرین مدل تلفن همراه داریم و خلاصه کلی کلاسهای دیگه مثل بخار پز و انواع زود پز و …داریم ولی دیگه آمد و شد نداریم ! چون خیلی با کلاس شدیم ! تازه هر از چند گاهی هم که دور هم جمع میشیم ، کلا” در گیر کلاسیم و از صفا و صمیمیت و دل و از همه مهمتر سادگی خبری نیست ! لعنت بر این کلاس که ما ادمها را اینقدر از هم دور کرده و انقدر اسیر کلاسیم که خیلی وقتها خودمان را فراموش میکنیم ! کاش کلاس توی مهربان بودن و عشق ورزیدن و با دل زندگی کردن بود !! واقعا یاد باد آن روزگاران یاد باد


تصاویر تاریخی اهالی جوشقان ساوه شناسایی فرمایید

۲ نظر

تصویر شماره ۱

photo_2016-01-28_15-30-54

 

تصویر شماره ۲

 

 

photo_2016-01-28_15-28-54


بارش برف در غروب سه شنبه ۶ بهمن ماه در جوشقان زیبا

بدون نظر

photo_2016-01-28_15-53-39

 

تصاویر صبح چهارشنبه ۷ بهمن ماه

تصاویر ارسالی آقای امین ولدخانی

photo_2016-01-28_15-53-29 photo_2016-01-28_15-51-45


اولین گام

۵ نظر

 

 

 

 

 

 انسان نمی تواند صورت خود را در آب مواج ببیند             خدا را  نیز نمی تواند با ذهن آشفته ببیند

 

از سلحشوران آریا


بدون نظر