ماندگاران بخش نوبران (بخش دوم )

خانواده مرحوم حاج اصغر شهیدی :

 

سالها بود هنگامی که نام نوبران را در نشستی با اهالی منطقه یا نوبران می آوردم بلافاصله نام خانواده شهیدی می آمد بطوری که برایم سئوالی بود که بدانم که این خانواده چگونه و با چه عملکردی تبدیل به نام تفکیک ناپذیر با نام نوبران شده اند. مهمترین اهدافم تبدیل نمودن افراد بزرگ و تاثیر گذار به الگو برای اهالی بزرگ منطقه ساوه جهت توسعه و پیشرفت این قطعه از ایران اسلامی بوده و خواهد بود.

نوبران یکی از بخشهای مهم شهرستان ساوه است . غرق آباد و جوشقان از مهمترین بخشهای نوبران می باشند،به هر گوشه شهر نوبران پا بگذارید حتما با آثار و ابنیه ای ماندگار از خاندان شهیدی برخورد خواهید کرد.

اکنون از میان دهها آثار ماندگار این خانواده به چند مورد مهم اشاره می نمایم.

 

IMG_2295

 

۱ – مجتمع خیریه مرحوم حاج اصغر شهیدی ( سرای ثریا)

در روز شهادت حضرت امام علی(ع) بهترین گزینه ای که برای انتشار به فکرم رسید کار بزرگ خانواده شهیدی که در راستای راه مولا علی(ع) انجام داده بودند .

ایجاد فاز ۱ مجتمع خیریه مرحوم حاج اصغر شهیدی که پدر خانواده بود.

مدتها بود که تصمیم داشتم گزارشی از این عمل خیرخواهانه تهیه کنم که با تلاش آقای حاج محمد نبی محمودی فر موفق به انجام آن شدم .

در این دیدار صمیمانه آقای حاج ابراهیم شهیدی یکی از اخوان شهیدی با خلوص تمام به اصرار فراوان ما در مورد اهداف ایجاد این مجتمع مطالبی فرمودند که خلاصه آن در گزارش ذیل آمده است.

فکر احداث خیریه سرای ثریاجهت  نگهداری بانوان بی سرپرست توسط اخوان شهیدی (کل هزینه ها از خیریه مرحوم حاج اصغرشهیدی انجام شده )به نیت اینکه مادرمان ( مرحومه ثریا احمدی)  درسال ۱۳۵۲جوان از دنیا رفته بو د تصمیم گرفتیم مادران پیر را نگهداری کنیم به نیت اینکه به مادرمان نتوانسته بودیم خدمت کنیم با نگهداری این مادران خدمتی کرده باشیم .

فاز ۱ این مجتمع پس از چند سال تلاش در سال ۱۳۹۲ مورد بهره برداری قرارگرفت. 

این خیریه در زمینی به مساحت ۳۵۰۰مترمربع  دارای ۱۸ واحد می باشد .

در این مجتمع ۱۶ خانم بی سرپرست از روستاهای کل منطفه نوبران  نگهداری می شوند. مساحت هر واحد ۵۵ مترمربع یک خوابه با سرویس کامل مجهز ( مبلمان ، تختخواب ، یخچال ، تلویزیون ، سرویس حمام ودسشویی ، با آبگرمکن بخاری گازی مجزا) می باشد.

سرای ثریا  دارای آشپزخانه مجهز و سرویس لباس شویی و نگهبانی و پرستار می باشد و با دادن صبحانه ، ناهار و شام ، میوه و شیرینی روزانه به ساکنین آنها  از سرویس کامل برخوردارند.

جمله آقای شهیدی را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد : 

مادر نداریم و با نگهداری  و خدمت به این مادران  جای خالی مادرمان را پر می کنیم .

لازم به توضیح است درآینده فاز دوم مجتمع جهت نگهداری آقایان احداث خواهدگردید.

پایان بخش دو م بزودی منتظر بخش سوم باشید.

 

تصاویر مجتمع خیریه مرحوم حاج اصغر شهیدی ( سرای ثریا) :

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

 

 

 

 

۳ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

  1. بچه روستا گفت:

    سلام بر این همه همت و بزرگواری .خداوند به والده محترمشان رحمت کند و عزت و بزرگواری و تندرستی نصیب خانواده اشان بفرماید. از تلاش جناب شریعت بهادری هم در گسترش فرهنگ ماندگار منطقه تشکر مینمایم

  2. با عرض سلام و خسته نباشید از شما ممنون هستیم برای هر خدمتی که به جوشقان عزیزم میشود البته جا دارد تشکر کنم بابت تاسیس مجموعه خیریه ثریا خداوندعافیت وعاقبت خیری اعطا کند به همه عزیزان. باسپاس فراوان

  3. معصومه الیاسی گفت:

    ازبرادران محترم شهیدی سپاسگزارم ودوستشون دارم به خاطر مهربونیهاشون به خاطر بزرگیشون آرزو میکنم هرجا که هستند همیشه سلامت باشند

دیدگاه خود را به ما بگویید.