خبر خوش (قنات حسن آبادجوشقان ساوه پس از سالها احیا گردید)

خبر خوش برای جوشقانیان :

در روز میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) قنات تاریخی حسن آباد جوشقان ساوه پس از سالها احیا گردید.

 

۲۰۱۵۰۶۰۴_۰۷۵۷۵۸

 

 

یک سال قبل در دیدار  دکتر میرگلوبیات نماینده محترم مردم شهرستان ساوه و زرندیه و مسئولین ادارات  شهرستان ساوه  از روستای جوشقان ساوه یکی از مهمترین مشکلات روستای جوشقان ساوه  که مطرح شد وضعیت کمبود آب کشاورزی و خشک شدن قناتها و نیاز فوری جهت لایروبی قنوات بود و از مهمترین آنها قنات حسن آباد که از ۲۵ سال قبل دچار کم آبی گردیده و متاسفانه از ۳ سال قبل بر اثر ریزش بلا استفاده شده بود.

در آن دیدار  آقای مهندس شریفی رئیس محترم جهاد کشاورزی شهرستان ساوه  در سخنانی با مصوب شدن بودجه جهت لایروبی و کانال کشی  در آینده  نزدیک قول مساعد دادند.

 

IMG_0133

IMG_0120

 

 

 

با پیگیرهای انجام شده در یک سال گذشته توسط آقایان محمدنبی محمودی فر و مجیدولدخانی به نمایندگی  از طرف مالکین و مسئولین روستای جوشقان  و  زحمات وتلاش آقای مهندس شریفی مسئول محترم جهاد کشاورزی منطقه و اجرایی شدن بودجه اولیه در روز میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) عملیات لایروبی و کانال کشی قنات تاریخی حسن آباد جوشقان ساوه پس از سالها  آغاز گردید و  در روز مبارک میلاد مهدی موعود(عج) قنات حسن آباد  احیا گردید و استخر حسن آباد پر از آب شد.

از دیگر عوامل مهم در احیا  آب قنات حسن آباد  سدهای خاکی روستای جوشقان می باشند که قبلا توسط زحمتکشان روستا ایجاد و آبگیری می شوند.

 

 

IMG_2274 (2) IMG_2287 IMG_2280 IMG_2285 ۲۰۱۵۰۶۰۴_۰۷۵۸۰۲ ۲۰۱۵۰۶۰۴_۰۷۵۷۲۸ ۲۰۱۵۰۶۰۴_۰۷۵۸۰۹ IMG_2278

۳ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. سلام به برادر شهید والامقام و مدیر توانمند ستاد ستارگان درخشان روستای جوشقان ساوه از تمام زحمات شما تقدیر و تشکر میشود و امید است همچنان در زندگی و اهداف بلندتان موفق باشید

 2. رضا فضلی گفت:

  با سلام و ادب:
  ایندگان به شما عزیزان و زحمت کشان افتخار خواهند کرد و نام شما همانند بزرگان روستا ماندگار خواهد ماند

 3. امير قليچ خاني گفت:

  سلام .
  با عرض سلام و خسته نباشید . درمورد آب روستا و نحوه آبیاری مزارع روستا اگر بتوان در مورد آبیاری بهتر و لوله کشی و جدول بندی جوبها و احداث حوض های سیمانی و عایق که از هدر رفتن آب جلوگیری انجام بشه بهتره .
  و امیدوارم احیاء قنات های روستا با برنامه ریزی و آینده نگری انجام بشه و فقط یه برنامه سطحی و زودگزر نباشه.
  باید به فکر بود چون خطر خشکسالی ایران رو تهدید میکنه و روستای جوشقان هم آینده آبی خوبی نداره .

  به امید لطف و مرحمت خداوند تا نعمت آب رو از مانگیره .

  ممنون از همکاری صمیمانه و دلسوزانه همشهریان .

دیدگاه خود را به ما بگویید.