حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه با اشاره به نامگذاری سال ۹۴به نام دولت وملت همدلی و همزبانی بیان داشتند:

 

image001

 

 

 

 

 

 

تاریخ انقلابها وبخصوص نهضتهای اسلامی ثابت نموده است نقش مردم درظهور وبروز وتداوم هرانقلابی غیرقابل انکار است در واقع مردم یکی از ارکان هر انقلابی هستند که بدون حضور آنان هیچ انقلابی به پیروزی نرسیده ودر صورت تحقق یافتن برخی از اهداف انقلاب در ادامه استحاله گردیده واز مسیر اصلی خود منحرف می شود.

ایشان در ادامه افزودند : آنچه که به عنوان ویژگیهای انقلاب اسلامی ایران نسبت به سایر انقلاب های دنیا محسوب می شود حضور یکپارچه تمانی اقشار جامعه در پیدایش وتداوم ان می باشد که ملت با حضور خود در صحنه های مختلف انقلاب نشان داده اند که تحت هیچ شرایطی حاضربه کوتاه آمدن از ارمانهای انقلاب نیستند همچنانکه با حضور خود در انتخابات متعدد وراهپیمائیها این وفاداری را به منصه ظهور رسانده اند.

حضور یکپارچه مردم ،اتحاد،اعتصام به حبل الله،توکل برخدا،عزم واراده پولادین،پی بردن به عظمت شهادت وجانفشانی از عوامل زنده نگه داشتن انگیزه های اولیه مردم در حفاظت وحراست از انقلاب اسلامی ایران می باشد که این استمرار،از نتیجه حکمت تدبیروژرف نگری حضرت امام خمینی (ره)حاصل شده است.

حسین محمودی فر عنوان  کردند:با توجه به اینکه در حکومت اسلامی، دولت و ملت از یکدیگر جدا نیستند، لازم است میان ملت و دولت، رابطه دو سویه برقرار باشد. از یک سو وجود افراد متعهد در دولت جمهوری اسلامی، باعث می‏شود تا دولت، اقداماتی را که انجام می‏دهد در جهت جلب نظر ملت باشد؛ چرا که کسانی می‏توانند برای مردم کوشش کنند که دارای انگیزه معنوی باشند. نیز از سوی دیگر، باید حیثیت و وجاهت ارگان‏های مختلف نزد مردم حفظ شود و ملت، از دولت و سایر ارگان‏ها حمایت کنند تا از رهگذر وفاداری متقابل مردم و دست اندرکاران مملکتی، نهضت اسلامی تداوم و استمرار یابد.

واز این رونگرش برنامه ریزان و خط مشی تدوین کنندگان معطوف به افزایش نقش مشارکت های مردمی در فرآیند توسعه و به ویژه در زمینه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی باشد. ومشارکت وسهم­گیری فعال و تأثیر گذار مردم درعرصه­ های مختلف اقدامی حیاتی، سازنده و مبارک است. اقدامی است که هر جامعه­ای که توفیق دست یابی به آن را داشته باشد طعم شیرین وثمرات ارزشمند آن را چشیده است.

وی افزود: به نظر می رسد نامگذاری سال ۹۴ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان  دولت وملت همدلی وهمزبانی فرصتی است گرانبها تا با تقویت عنصر اعتماد متقابل وشکل دهی هر چه بهتر وکاملتر فضای همکاری وهمدلی گامهای مهم وبزرگی درمسیر پیشرفت کشور بردارند که در این صورت کشوردر مقابل توطئه های دشمنان مصون خواهد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.