روز فرهنگ عمومی و سخنان آقای احمدجوانمرد درگفتگو با ایسنا

b_200_150_16777215_00_images_stories_persons_javanmard-ahmad.jpgسرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه گفت: فرهنگ عمومی نظام‌واره‌ی باورها، ارزش‌ها، نگرش ها و گرایش ها، الگوهای رفتاری و نمادها و مصنوعاتی است که فضای عمومی و مشترک فرهنگی جامعه را در مقاطع زمانی معین شکل می دهد.
 
احمد جوانمرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، به مناسبت فرا رسیدن چهاردهم آبان روز فرهنگ عمومی افزود: فرهنگ عمومی بر ارزش‌ها، گرایش‌ها، الگوهای رفتاری و الگوی زندگی آحاد جامعه تاکید و در مقایسه با فرهنگ ملی عمق و پایداری کمتری دارد.
 
وی بیان کرد: فرهنگ عمومی تا حدود قابل ملاحظه ای تابع مقتضیات زمانی و مکانی جامعه و منعکس کننده عملکرد سایر نظام ها همچون نظام اقتصادی، نظام سیاسی، نظام قضایی و حقوقی و… است.
 
وی با اشاره به این جمله حضرت امام خمینی(ره) که “اگر فرهنگ درست بشود یک مملکت اصلاح می شود” ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی است که ضرورت توجه به آن بیشتر از گذشته احساس می شود.
 
وی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته احیاء فریضه امربه معروف ونهی از منکر،حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش را شهید امر به معروف ونهی از منکر ذکر کرده و پیروی از راه و آرمان‌های شهدای کربلا را از وظایف تمامی شیعیان دانست.
جوانمرد در پایان گفت: به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه نشست اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان تحت عنوان عاشورای حسینی، فرهنگ عمومی خبر داد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.