کهنسالترین مرد روستای جوشقان ساوه

90909090

 

در روستای جوشقان ساوه آقای حاج محمد ولد خانی با بیش از ۱۰۲ سال کهنسالترین جوشقانی می باشد . مجموع خانواده او ۹۴ نفر می باشند  که از این نظر پر جمعیت ترین خانواده جوشقانیان به حاج محمد ولدخانی تعلق دارد . الحمدالله ایشان از نظرسلامتی در صحت کامل بسرمی برند . خصوصیات  منحصر به فردی دارند که در مصاحبه با ایشان بزودی از تاریخ دوران قدیم ایران و جوشقان و گذشتگان قدیمی خدمتتان تقدیم خواهیم نمود.(با دعا وآرزوی سلامتی وشادمانی برای پیر باصفای جوشقان ساوه)

۴ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 1. صلاح الدین لطفی گفت:

  جناب آقای شریعت بهادری
  با تشکر از ایده جالب شما برای زنده نگه داشتن کهنسالان با تجریه روستا که هر کدامشان ارزشی بی انتها را به روستا به ارمغان می آورند.
  انشالله ترتیبی اتخاذ گردد که از سایر چهره های قدیمی، علمی ، شاعرین ، متفکرین و سایر اهالی روستا در این سایت گزارشی ارائه گردد.
  همچنین آرزوی سلامتی و تندرستی روزافزون را برای حاج محمد ولدخانی را دارم. یکی از بزرگترین افتخارات بنده در زندگی ام، استفاده از تجربیات فوق العاده و ارزشمند ایشان در مسیر زندگی بوده است. به جرات می توانم بگوییم که ایشان تاریخ ۳۰۰ سال گذشته روستا و منطقه ساوه به طور زنده در سینه خود حفظ کرده است که بنده بارها افتخار شنیدن آنها را داشته ام. ایشان معما ها و مسائل شرعی جالبی را در حافظه خود ذخیره کرده اند که در چندیم موارد بنده حتی نتوانسنم پاسخی برای حل آنها بیابم.
  درکنار آگاهی کامل از تاریخچه فرهنگی و سیاسی و اجتماعی سالهای گذشته منطقه، ایشان اطلاعات کاملی در مورد نحوه راه اندازی رود چربین جوشقان از آغاز تا انتها، نحوه تقسیم اراضی دِیم زارهای جوشقان، نحوه راه اندازی اولین خطوط مسافرتی جوشقان- تهران و غیره در سینه دارند که ارزش فوق العاده برای آنها متصورم.
  به امید اینکه از دانش تمامی اهالی روستا برای غنا بخشیدن به اصل خود استفاده کنیم.
  بسیار متشکرم واقعا لذت بردم.

  • محمد شریعت بهادری گفت:

   آقای صلاح الدین لطفی عزیز وفرهیخته با سلام و عرض تبریک عیدسعیدغدیر خم و تشکر از اظهار لطف جنابعالی وافتخار می کنم به داشتن چنین جوشقانیان با صفا و دلسوز. وظیفه انجام دادیم . از پیشنهاد داده شده ممنوم . باعث دلگرمی می باشید. با آرزوی سلامتی برای شما و پدر بزرگ عزیزتان . منتظرنظرات جدید حضرتعالی هستم . موفق وپیروز باشید.

 2. فرشاد یزدانی گفت:

  یاشاسین حاج محمد ولدخانی .
  از طرف دوستان آقای شمس اله قلیچ خانی

 3. زانیار گفت:

  سلام.پدرخانم من اصالتا جوشقانیه.اسمش علی چشمک نام مادرش نبات پدرش تقی ولدخانی.۹۲سالشه.بعد فوت مادرش حدود ۶۰سال پیش به قزوین میره.همیشه ازاون وقتها که جوشقان بود صحبت میکنه.۳۵ساله جوشقان نرفته.پسرعموی همین حاج محمد ولی خانیه

دیدگاه خود را به ما بگویید.