بازتاب موفقیت محمدشریعت بهادری در نخستین جشنواره نشریات و رسانه های مجازی روستا و عشایر کشور در خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری ایسنا :
markazi.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=97888
دبیر شورای عالی فرهنگ و هنر روستایی کشور:

جشنواره ملی خبراباد در پی انتقال اخبار تحولات روستاهاست

 

دبیر شورای عالی فرهنگ و هنر روستایی کشور گفت: جشنواره ملی خبرآباد در تلاش است اخبار تحول و دگرگونی را منتقل کند و همگان بدانند که در روستاهای کشور چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. 

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی در مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره ملی نشریات و رسانه‌های مجازی روستا و عشایر کشور با اشاره به اینکه اخبار تنها در شهرها وجود ندارد، اظهار کرد: جشنواره ملی خبرآباد در تلاش است تا اخبار تحول و دگرگونی را منتقل کند و همگان بدانند که در روستاهای کشور چه اتفاقاتی رخ می‌دهد، همچنین خبرنامه به دنبال ایجاد، ساخت و تولید خبر است و آثاری نیز که به این جشنواره ارسال شده از سطح کیفی خوبی برخوردار بود. 

وی افزود: زمانی که علم، هنر، دانش و خلاقیت وارد موضوعات شود، تمدن ایجاد می‌شود، خبر آباد در این خصوص در تلاش است که این خلق و خلاقیت را به همه منتقل کند و تمام آثار هنری و اقداماتی که شاید به ظاهر اقدام کوچکی باشد، توسط خبراباد منتقل خواهد شد که بخشی در حوزه نشریات و بخشی نیز در حوزه فضای مجازی است. 

دبیر شورای عالی فرهنگ و هنر روستایی کشور تصریح کرد: نمی‌توان به جنگ علم رفت بلکه می‌توان در این جهت، علم را آموخت و از ابزار و هنر و فناوری بهره‌مند شد. 

ارزانی ضمن گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) افزود: امام راحل معمار انقلاب بود و انقلاب اسلامی را به زیبایی هدایت کرد و امروز مفتخریم که مقام معظم رهبری با رهبری داهیانه خودشان کشتی انقلاب را پیش می‌برد. 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بیشتر انقلاب‌ها در سال‌های ابتدایی مسیر خود را گم می‌کنند، اما با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همچنان شاهد شکوفایی این انقلاب هستیم. 

دبیر شورای عالی فرهنگ و هنر روستایی کشور خطاب به مسئولان کشور خاطرنشان کرد: مسئولان همیشه باید خود را خادم مردم بدانند و وظیفه آنها پاسخگویی به مردم است. 

به گزارش ایسنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: در این جشنواره نشریات در هفت بخش خبر، مقاله، سرمقاله، گزارش، عکس، مصاحبه و صفحه‌آرایی و وبلاگ‌ها در سه بخش محتوای مطالب، شیوه طراحی و زیبایی و ساختار اطلاعاتی مورد داوری قرار گرفتند و برگزیدگان آن تقدیر شدند، در مراسم اختتامیه از سه نشریه و سایت برتر روستایی به همراه نفرات اول تا سوم برگزیده در بخش‌های هفت‌گانه نشریات تجربی و سه‌گانه رسانه‌های مجازی این جشنواره تقدیر شدند. 

محسن شریفی بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه برگزیدگان در جشنواره و بازدید از بیت تاریخی حضرت امام(ره) در شهرستان خمین از برنامه‌های این جشنواره است. 

وی در خصوص هدف برگزاری جشنواره افزود: این جشنواره با هدف شناسایی ظرفیت‌های رسانه‌ای درحوزه تولید نشریات، وبلاگ و سایت روستاها و عشایر، وبلاگ و سایت روستاها و عشایر، ایجاد زمینه‌های تعامل فعالین حوزه تولید نشریات، ایجاد انگیزه در فعالیت‌های نشریات، وبلاگ و سایت در روستاها و هدایت آن به سمت توسعه برنامه‌های فرهنگی روستا و بهره‌برداری از ظرفیت‌های رسانه در روستا در راستای توسعه استفاده از کالا و خدمات ایرانی برگزار شده است. 

به گزارش ایسنا، حجت‌الله کاظمی نیز در این برنامه گفت: استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و ۲۳ بخش با جمعیت یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۷۵ نفر است که از این تعداد ۳۲۹ هزار و ۶۹۰ نفر معادل ۲۳ درصد جمعیت روستایی هستند. ۸۲۰ روستای استان مرکزی دارای شورا و ۷۹۹ روستا دارای دهیاری هستند. 

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری استان مرکزی اضافه کرد: هدف از برگزاری این جشنواره اعتلای فرهنگ در روستاها و رونق حوزه تولید نشریات و وبلاگ و رسانه‌های مجازی بوده است. 


محمد شریعت بهادری با سایت ستارگان جوشقان از استان مرکزی شهرستان ساوه بخش نوبران روستای جوشقان در بخش عمومی رسانه های مجازی رتبه اول را کسب نمود

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.